• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CELULITIDAOrtodoncie-zubaři_ implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby
    SITH
    SITH --- ---
    LOJZEE: má dentální hygienistka mi řekla že je ÚV úplně k ničemu
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    DR_RIC: chapu spravne, ze kdz se uziva pred cistenim, ma to zmekcit sklovinu a zuby se pak lip cisti? a kdyz po cisteni, pomaha to vic ke svezimu dechu, ale mela by se nechat urcita prodleva a ne vyplachovat hned po vycisteni? zajima me, jestli si muzu nespravnym pouzivanim UV nejak uskodit a take me zajima, jestli jeji pravidelne 2x denne pouzivani po cisteni muze mit i nejaky veldejsi negativni dlouhodobe dopady, napriklad, ze pak zuby rychleji zloutnou? nejsem si jist, tak se tady ptam odborniku, nemusis se cerit, pokud nechces odpovidat, nic nepis..
    DR_RIC
    DR_RIC --- ---
    Normalne uz mi ty fabulace prestavaji bavit. Mit vic casu a motivaci udelam snad nejaky skoleni k vysvetleni zakladnich principu zubni hygieny a k vyvraceni neskutecnych mytu a fikci...
    DR_RIC
    DR_RIC --- ---
    LOJZEE: To prece zalezi na tom, co od ustni vody chcete / ocekavate... To je jako zeptat se "Jaky dopravni prostredek byste mi doporucili uzivat 2x denne porad?"
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LOJZEE: Moje zubařka doporučuje Listerine po vyčištění.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    dobrý den, rád bych se zde zeptal, jakou ústní vodu byste doporučili užívat 2x denně pořád? nebo je to nevhodné a musí se vysazovat? a je to lepší před nebo po čištění? děkuji..
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    TABBY: Aha, ok. Já je měla jen na noc (po fixních).
    TABBY
    TABBY --- ---
    KAIAFOX: Dítě má rovnátka sice sundávácí, ale 24/7, takže k vysychání jsme přednes nedostali...
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    DR_RIC: Mm.. no, co si pamatuju, tak mi to ortodontistka opakovala snad každou návštěvu. Ve vlhku se množí bakterie, tak asi není moc dobrej nápad je vlhký dát do pouzdra/ nechat je válet u umyvadla, kde je mokro.. prostě umýt, usušit, nechat doschnout na vzduchu a až pak do pouzdra.
    DR_RIC
    DR_RIC --- ---
    KAIAFOX: to by me vazne zajimalo oduvodneni PROC nechat vyschnout.... 🙂
    EDERA
    EDERA --- ---
    TABBY: Na fixní rovnátka vám nejspíš na ortodoncii udělají školení, jak a čím vším to čistit. Chce to klasickej kartáček, jednosvazkovej kartáček, mezizubní kartáček, takovej silnější mezizubní kartáček na čištění prostoru mezi drátkem a zuby… A do školy s sebou na průběžné čištění aspoň tohle. Má to uprostřed nižší vlákna, nasadí se to na drátek jak vláček na koleje.:-D
    Curaprox CS 5460 Ortho zubní kartáček, ortodontický - Profimed.cz
    https://www.profimed.cz/curaprox-cs-5460-ortho-zubni-kartacek-ortodonticky-p711
    Na dentální hygieně ještě doporučili tohle:
    Tepe Implant/Ortho zubní kartáček pro čištění rovnátek a implantátů - Profimed.cz
    https://www.profimed.cz/tepe-implant-ortho-zubni-kartacek-pro-cisteni-rovnatek-a-implantatu-p64726
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    TABBY: 1. Čistit pořádně kartáčkem a nechat vyschnout (pokud máte v koupelně vlhko, tak někde v suchu).
    2. Mně stačil normální kartáček, single soft a mezizubní, ale už je to dost let.. čistila jsem po každém jídle. Dnes doporučují ty zubní sprchy, na odstranění zbytků jídla, ale mechanickému čištění se to prý stejně nevyrovná, plak/kámen to nesundá - tvrdí hygienistka a zubař.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Ahoj, jsem tady nově, a mám (zatím) dva dotazy:

    1. Jak osetrovat vyndávací rovnátko? Koupila jsem nejake cistici tablety na zubni nahrady v DM, ale prijde mi, ze tu tech utahovacich valecku se to moc nevycisti. Dite tvrdi, ze si rovnatko cisti zubnim kartackem kazdy vecer, takze mi prijde, ze delame maximum.

    2. Starsi dite bude mit zameckova rovnatka. Cekam, ze to bude docela masakr, a zajima mne, jak se to udrzuje. Mezizubni kartacky? Denne? Po kazdem jidle? A co mezizubni sprcha, nepomohla by? Dik.
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    TRISTRAM: dej prosím vědět, jak jsi dopadla
    TRISTRAM
    TRISTRAM --- ---
    MIDORI: RYBKA: EDERA: Děkuju! všem. Jdu zjišťovat.
    EDERA
    EDERA --- ---
    TRISTRAM: Jestli je to kombinovaný problém, tak bych se obrátila na stomatologickou kliniku v Kateřinské.
    Ortodoncie - Stomatologická klinika
    https://stomatologie.lf1.cuni.cz/ortodoncie
    Naše holky tam choděj na rovnátka obě. Je to trochu velkovýrobna (takový open space s řadou zubařských křesel), ale péče výborná a cenově se mi zdají níž v porovnání s tím, co jsem slyšela/četla jinde.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    TRISTRAM: Můžeš zkusit zubařství Svobodovi, kousek od Budějovické, dr. Čecháková. Na jaře brali.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    TRISTRAM: Ortodoncie se shani blbe, nase doktorka objednava pacienty az na rok 2023 :( Ale deti by snad mohla brat, za zeptani nic nedas.

    Ortodoncie Za Zelenou Liškou - MUDr. Jarmila Herbst
    http://www.ortho-herbst.cz/
    TRISTRAM
    TRISTRAM --- ---
    Ahoj,

    potřebujeme ortodoncii pro syna 5let, Praha (11).
    Nemám s ortodoncií zkušenosti, jsou nějaké ortodoncie na pojišťovnu?

    Od praktické lékařky jsme dostali doporučení a poukaz k odbornému vyšetření, abychom vyhledali ortodontickou léčbu. Má spodní předkus, paní doktorka určila jako meziokluzi, III. tř. dle Anglea. Prý má snad i o trochu delší spodní čelist než horní. Chtěli bychom mu skus/zoubky srovnat, a tím i pomoci se zdravím a budoucností, aby mu třeba spodní čelist oproti té horní ještě více nevyrostla a aby se mu lépe mluvilo (navštěvujeme logopedii).
    Od paní doktorky jsme obdrželi seznam ortodoncií, ale jak je zkouším všechny kontaktovat, zatím nikdo nové lidi nebere, že mají plno.

    Díky.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    Neznáte někdo zubaře, co si moc nebere, ale bere pacienty? Praha nebo Kladno
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam