• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REVANSHIATSU - japonské umění masáže
    TUILE
    TUILE --- ---
    Mama chce k vanocum shiatsu masaz.
    Neco v praze ci stoji za to? Udealne ne moc esoteriky.
    MARTINMARTIN
    MARTINMARTIN --- ---
    Srdečně zvu na

    zen

    Kurz Zenové masáže

    Kurzu se můžete zúčastnit buď 10.12. v Plzni, nebo 11.12. v Praze.

    Kořeny zenové masáže Rinšo zen šin sahají do Číny desátého století.
    Odtud se následně rozšířila do Japonska, kde byla obohacena o techniky šiacu.
    Masáž reguluje svalové napětí, vazy a šlachy, zažívání, krevní oběh
    i nervový systém. Kurz vede mnich Tomasz Keiji Dąbrowski.

    Kapacita kurzu 10 osob. Příspěvek 500,–
    Nutné se přihlásit a zaplatit předem nejpozději do 8. 12.
    na praha@sotozen.cz

    Více viz událost na Facebooku zde
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Ahoj připomínám se se sobotním Dnem Shiatsu :)
    Níže zasílám časový harmonogram :)

    Den shiatsu 25.4. - podrobný program:

    Zahájení rituální lukostřelbou kyudo

    10:00 Zen shiatsu/Darja Havelková

    11:00 Čchi-kung/Helena Bartošová

    12:00 Umění japonského meče/Jakub Zeman

    13:00 Zen-Touch shiatsu a emoce/Seymour Koblin

    14.00 Tanec a principy shiatsu/Vlasta Červ

    15:00 Kaligrafie pro malé i velké/Mori Ejo

    16:00 Vítězný dech/Gantulga Ganjuur, František Bartoš

    17:00 Sakura, sakura/Vlastislav Matoušek - shakuhachi, Jan Braunstein – lyra

    Od 13 hodin potom ošetření shiatsu pro zájemce.
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Zdravím, ráda bych Vás pozvala na letošní ročník dne shiatsu, který se bude konat 25.4.2015 na Střeleckém ostrově. Tentokrát s letáčkem :)

    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Letos je Den shiatsu v sobotu 25.4. v Praze na Střeleckém ostrově

    https://www.facebook.com/shiatsuasociace?fref=ts
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    PSYCHOPATICK: Sakra, tenhle termín mám zrovna plný...
    TEAREZ
    TEAREZ --- ---
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    MORGAIN: Přesně.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    LODBROG: Ten Základní kurz jsi myslel ten dvojvíkendový?
    DARJA Shiatsu School
    http://www.shiatsu.cz/index.php?page=kurzy&akce=zakladni-kurz
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    LODBROG: Mrknu ještě (jestli to je a jestli se mi to hodí do rozvrhu), díky.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    MORGAIN: Darja mívá (nebo mívala) podobný víkendový kurz, který nazývá "základní výcvik",
    po kterém se teprve můžeš rozhodnout, že to chceš studovat.
    Doporučuju zajít si i na něj.
    Uvidíš, která škola Ti víc sedne.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    Tak jsem se rozhodla pro Jana Pletánka v Pardubicích. Doporučily mi ho nezávisle na sobě dvě kamarádky, které se neznají a já přitom oběma věřím, respektuju je a obdivuju je a každá se na tyhle věci dívá poněkud jinou optikou a má jiné zájmy. To mě nějak přesvědčilo.

    Načež jsem začala řešit přihlášení a dozvěděla se, že platba probíhá až po prvních několika hodinách, kdy si člověk může srovnat v hlavě, jestli je to to, co chce dělat a to co hledá - že ten lektor to hodně bere i tak, že až poté, co se s těma lidma setká (a oni s ním) a začne se, se ty lidi vlastně mohou rozhodnout, zda do toho chtějí jít. To mi přijde hodně zajímavý a férový koncept.

    A tak jsem se rovnou přihlásila na samostatný víkendový seminář, co bude mít v září v Praze :-).
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    Kamarádka to nepopírala, ale kdybych se nezeptala, tak mi to neříkala. Pak z ní vypadlo, že na škole (fyzioterapii studuje, byť shiatsu dělá dlouho) se na to moc netváří, tak o tom zase tak moc nemluví.
    Jinak to komentovala, že jí shiatsu umožňuje v podstatě vidět, kde je problém a rovnou ho řešit, aniž by musela toho pacienta zběsile ohrabávat a hledat to nějak složitě :-).
    REVAN
    REVAN --- ---
    MORGAIN: jo, maskujou to dobře. Ale fyzioterapeuti, asi ne přímo Pletánek, nebo přinejmenším ta jeho žákyně to maskovala jen částečně. To je, dá se říci, současný trend ve fyzioterapii: přejímat orientální nauky a snažit se je adaptovat a používat navenek západním způsobem. Klient nic nepozná, pokud qi nedokáže přímo cítit. Přímé cítění qi fyzioterapeuti metodicky popírají a popisují qi pouze jako její projevy, jako že sama o sobě qi neexistuje (qi=dynamika projevů). S tím se dá vystupovat ve věděckých kruzích a dělat na pojišťovnu. Přestože vnitřně cítění qi uznávají.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    REVAN: Tak to to maskujou dobře, protože jsem u toho při té masáži nezaznamenala projevy jakékoliv ezoteričnosti, ale věcně praktický prístup. Ale zatím jsem na jiném shiatsu nebyla, tak nemohu srovnávat, jestli to je normální, nebo ne.
    REVAN
    REVAN --- ---
    MORGAIN: Jo, Pletánek, na toho jsem zapomněl. Mám zkušenost s jeho žačkou, která dělá fyzioterapii. Tak tahle škola je zenshiatsu esoteričtější než Darja. Bezdotykovou diagnostiku "pohmatem", to si ani Darja nedovolí. S fyzioterapií to spojené asi mají, ale s jemnými technikami. S energií určitě pracují, jen asi trochu zakrytějším způsobem, který je ostatně pr fyzioterapeuty typický - převádění "cítění qi" na "projevy qi".
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    REVAN: Díky.
    Kamarádka je "odchovana" Janem Pletankem z Pardubic a pocitově mi to přijde, že to bere hodně prakticky - mají to snad propojené s fyzioterapii a berou to dost přímočare (Čímž nemyslím, že by nepracovali s energií, jen se s tím moc nemazou a jdou rovnou k věci). Ačkoliv to může být jen dojem z vnějšku.
    REVAN
    REVAN --- ---
    MORGAIN: kurzy v záhlaví už neexistují, dík za upozornění.
    Darja school je dost esoterická, a celkově spíše jemná se zaměření na práci s energií. Jestli znáš japonské shiatsu, tak to v tom vůbec nepoznáš, učí totiž masunagovo zenshiatsu. škola je to dobrá, jen je potřeba uvědomit si to zaměření. (ostatně tady v čechách si všichni pod shiatsu představí masunagovo zenshiatsu, které je tady zdaleka nejrozšířenější. V japonsku je to minoritní odnož a fakt je tím neoslníte - libují si v pořádně tvrdých shiatsu.)
    Převážná většina dalších novějších škol jsou deriváty žáků z Darja shiatsu. Těch pár co nejsou a vím o nich:
    Rožnovjak vyučuje poměrně tvrdší verzi shiatsu. Druhově těžko říct co to je, každopádně to obsahuje pár jeho modifikací. Ale tak proč ne a myslím, že to je také dobrá škola, dost jiná než Darja.
    Seymour Coblin učí dost jemné shiatsu, ještě esoteričtější než Darja, též zenshiatsu. Docela zvláštní, že na některých principech se s Darjou neshodují. Ale jiná škola, jiný přístup.
    A s ostatními nemám zkušenost.
    LILY
    LILY --- ---
    LODBROG: Darja neošetřuje už spoustu let. Já jsem byla z těch zbylých vyučujících u Stáni (ta je naprosto dokonalá, ale je teď asi na mateřské) a u Libora (to mi přišlo jako takový standard)

    MORGAIN: s klidným svědomím můžu doporučit Darja shiatsu school
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    LODBROG: TO já taky ne, ještě jsem to nezkoumala.... nicméně zatím mě jiný způsob, jak se vybírat, nenapadl... teda pominu-li variantu zeptat se tady ;-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam