• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    Prokrastinace, otálení před započetím práce nebo během dokončování nějakého úkolu, je v populaci studentů vysokých škol poměrně rozšířena. Myslím, že trpící prokrastinací by měli dosáhnout společenského uznání jejich svízele. Škoda jen, že se k tomu asi nedokopeme...
    rozbalit záhlaví
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    TMA: :D
    TMA
    TMA --- ---
    JAMILLOS, CATZILLA: Kde berete čas na to stěžovat si na prokrastinaci? Já už se dostal do fáze, že nestíhám ani to.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Tak schválně – otázka za 10 bodů: Jaká je realita?
    A) Mám v současnosti vše v pořádku, do školy udělané všechny úkoly, eseje, všechno naučené atd., v bytě úspěšně udělané všechny naplánované věci.
    B) Místo učení se sedím celé odpoledne u kompu a smažím na netu, a to přesto, že mi hoří koudel u prdele a měl bych si alespoň číst, když už nic jiného.

    :(
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CATZILLA: nezacnes - kdyz ti to minule proslo, zkratis deadlinu o den a budes se tedy ucit az dva dny pred statnici :)
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    CATZILLA: doufam, ze te zavrou az zcernas, az ti na to prijdou (tady si prectou!) .. :o))
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    Tak jsem proprokrastinovala celkem pet let skoly, sim pekne...a ono to jde:D Ted jeste obhajoba a statnice...tak doufam, ze se nezacnu ucit tri dny pred statnici jako na bakalari lol.
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    JAMILLOS: jo, presne tak. kdykoliv si vzpomenu na bakalarku nebo latinu, je mi zle a vzpomenu si nekolikrat denne, bohuzel... skoda, ze nas ani tyhle neliby pocity nedonutej zacit neco delat... :]
    KYTT
    KYTT --- ---
    JAMILLOS: to je naprosto přesný!! Vim, že o víkendu musim udělat trochu práce, ale prokrastinuju, pořád si řikám, že za chvíli už začnu a vůbec si neodpočinu
    SKALARIAK
    SKALARIAK --- ---
    JAMILLOS: tak jest :)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Problém s prokrastinací a „volným časem“ je (u mě) tenhle: ve skutečnosti odsouváním pořádnej volnej čas nezískávám, jelikož mě po celou tu dobu drtí svědomí a ve skutečnosti na tu odsouvanou věc – byť třeba jen podvědomě – celou dobu myslím, takže si ten „volnej čas“ stejně pořádně neužiju...
    Někde jsem viděl pěknej a jednoduchej graf, ale to už nenajdu.
    DHA
    DHA --- ---
    Vyhýbejte se povinnostem. Prokrastinátoři jsou vůdci budoucnosti - idnes

    Ale včera jsem se "pochlapila" a udělala jsem web, o kterém už víc než měsíc tvrdím, že je těsně před dokončením (přitom byl těsně před započetím). :o)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    ARKIN: To by bylo fajn...!
    Ale kdyby se jednalo jen o ty emaily... ono je to mnohem horší...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ARKIN: Pokud za to nebude placenej, tak určitě spíš než svoje "zákonné" povinnosti... ;)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    nech zije prokrastinacia... uz asi mesiac odkladam pracu... vzdy si k tomu sadnem az niekedy odpoludnia, stravim nad tym hodku-dve, potom vypadnem z prace... povodne som to mala mat hotove 4.2., lenze odlozili schodzku kvoli nejakem dalsiemu vyvoji na projekte... z roznych dovodov sa schodzka postupne presuvala tak dvakrat do tyzdna a z dneska sa zasa presunula na pondelok... uz mam hotove cez tri stvrtiny prace (ktora bola povodne na tyzden, keby som sa tomu i venovala ;) a samozrejme, jak sa presunula schodzka, tak som sa vrhla na nyx, miesto toho, aby som to konecne dokoncila... vsak mam este cely vikend... uaaaa, to je hroza... ;)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    LODBROG: taky fakt. Když ono je daleko snazší analyzovat ostatní, než sebe :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    TAURUS: Já znám zase takovou radu: "Ber lidi, jací jsou. Jiní totiž nejsou."
    Nemůžeme vinit druhého (a jakéhokoliv dalšího) člověka z toho, že máme (my sami) problém s tím, že není dokonalý...
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    LODBROG: To je fakt. Většinu věcí lidé ve skutečnosti nechtějí. Spíš by „by chtěli, kdyby to nebylo tak složité a namáhavé“. Respektive, chtějí rovnou cíl (něco umět) a vyhnout se cestě (něco se učit, cvičit, trénovat). Vždyť přece lidi si maj užívat, a ne se mořit ;-)

    pak jsem taky slyšel pěknou poučku: když někdo říká „lidi jsou takoví“, většinou mluví vlastně o sobě :-)


    TMA: Pěkný, to půjde na nástěnku :-)
    TMA
    TMA --- ---
    Prokrastinace a složitost

    Prokrastinace pro složitost prvního druhu: problém dekomponuji na jednotlivé podkroky, těch je však tolik, že to odložím, jestli mne nenapadne jednodušší, méně pracná dekompozice později.

    Prokrastinace pro složitost druhého druhu: problém nedekomponuji, případně dekomponuji na kroky, se kterými si v danou chvíli nevím tak docela poradit. Tak to odložím, že mne třeba později napadne nějaká zevrubnější dekompozice.

    Prokrastinace pro jednoduchost: problém je tak triviální, že není třeba se jím zabývat hned, protože neskýtá žádné potěšení. Tak se odloží na nějakou pozdější, blíže nespecifikovanou, dobu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam