• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    HONZIK_HAPPY: Dospěl jsem ke stejnému názoru a brzy už budu mít novou. :-)
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    myslim , ze me uz pomuze leda zmena prace... jinak je to boj s vetrnymi mlyny
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Konec prokrastinace | magazín Psychologie.cz [Věda a společnost: prokrastinace, psychologie, diagnóza, osobnost, hodnoty, svoboda]
    http://psychologie.cz/konec-prokrastinace/
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    MILAZAJICEK: Využití bude určitě širší. Já to znám jako panenku pro štěsté a splněná přání, ale jsou to přání typu "udělej si sám" (naučit se pravidelně cvičit, zhubnout, napsat seminárku,vymalovat kuchyň... :)

    ROTTWEILER: Úkolů typu předzevzetí zas tolik nebude, ale jo, nejspíš se to tak dělá :)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    LODBROG: To kupuješ potom ty figurky pořád? Přeci jen pořád jsou nové úkoly.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LODBROG: Dle Wikipedia má spis plnit přání než dohlížet na tvé ukoly.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Btw znáte japonskou fugurku Darumu?

    Vypadá jak matrjoška, ale tlustší.

    Každý Japonec si ji dělá sám (nebo koupí bílou už htovou a namaluje) a postaví na pracovní stůl.
    Ve chvíli kdy si dá nějaký úkol, vymaluje jí jedno oko a nechá ji stát na stole ať na něj tím jedním okem (vyčítavě) kouká,
    a teprve když úkol splní, tak smí panence domalovat i druhé oko.
    Já to raději nezkoušel ;)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    KIRITKO: Koupil jsem si jeho knihu Konec prokrastinace, asi více ze zájmu než kvůli reálnému aplikovaní, ale bohužel mě moc nepotěšila a rozhodně ji asi nikomu nedoporučím. Přijde mi, že je to takový výcuc z jiných a zdrojů, a že pro čtenáře jako jsem já, který už na toto téma četl celou řadu knih, nic nepřináší. Plus přístup, kdy na každý problém zřídit lístek mi taky není zrovna sympatický. Asi to bude fungovat, ale rozhodně netoužím být otrokem lístků, kde každý slouží k nějakému účelu a věřím, že existuje lepší způsob. Knihu bych tedy doporučil pouze čtenáři, který nikdy nečetl nic ze sekce o seberozvoji v opačném případě mu asi nepřinese nic nového, ale i v tomto případě bych doporučil jiné knihy věnující se seberozvoji a to hlavně ty, z kterých autor čerpal. A pokud někdo touží aplikovat zmiňované nástroje lístků a zjistit o čem autor vlastně píše, tak se stačí podívat na to video z WebExpo, kde mimochodem je zmíněno přes polovinu obsahu celé knihy. Plus vydat knihu jako čtverec taky není moc praktické pro čtení. Celkem tedy zklamání. Snad pouze ilustrace se mi líbili.

    To kdyby někdo o té knize uvažoval.
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    REK11: nebo je reseni vykaslat se na nejakej titul z cesky VS, kde se vyucuje porad stejne jak za sociku, a hledat alternativy vysokoskolskeho vzdelani

    vrele doporucuji Courseru, jedna se o zacinajici projekt nejlepsich americkych a britskych skol, ktery poskytuje online vyuku zadarmo a vsem

    https://www.coursera.org/

    Je to ale pro lidi, kterym nejde o tituly, ale o skutecne vzdelani od tech nejlepsich. A je potreba anglictina na urovni. Ono podle me vetsina prokrastinace na VS vyplyva predevsim z toho, ze clovek si tam jde jenom pro ten titul nehlede na to, jakeho vzdelani a znalosti se mu dostane

    Kdyby se lidi jako Steve Jobs, Richard Branson nebo Mark Zuckerberg nevykaslali na skolu a nutili se do titulu, vsadim se, ze by taky prokrastinovali a nikdy by nebyli tam, kde jsou dneska.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    tak otálení...

    Největším zlodějem času je zlozvyk otálení – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/kariera/297386-nejvetsim-zlodejem-casu-je-zlozvyk-otaleni.html
    REK11
    REK11 --- ---
    Ahoj, já mám trochu jiný problém..... ted se budu vracet na VS. A nějak se nedokažu dokopat k učení. Vidím kolik toho je a muj jediny pocit z toho je,ze je toho hromada a ze to nestihnu.....
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    ROTTWEILER: Najdi si nejakou praci, kde je to zadouci. Treba modelky bezne spi 12 a vice hodin(Maxova prej 15), protoze to zpomaluje starnuti a clovek ve 20ti vypada na 16. Kratkodobe to tedy muze byt povazovano za prokrastinaci a ztratu casu, ale dlouhodobe ti to muze usetrit roky zivota. jeste nekdo potrebuje poradit?
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    TAURUS: Spím většinou okolo 9 hodin a na budíkovi jsem schopný mačkat snooze i několik hodin.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    ROTTWEILER: a kolik spíš? Je to individuální ale většině lidí by mělo stačit v průměru 8 hodin denně. Tak prostě nastavit budíka na 8-9 hodin?
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    No největší problém, co vnímám já, že spím více než bych měl a mrhám tím čas. Nějaká rada?
    KOFIII
    KOFIII --- ---
    MILAZAJICEK: To určitě je. Ale začít číst je přece alespoň pokus něco s tím udělat. Ať už vyjde nebo ne. Je to pořád o krok dál než odkládat a nesnažit se to změnit...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KOFIII: to záleží na úhlu pohledu. Číst si o tom proč odkládám důležitější věci je taky forma odkládání.
    KOFIII
    KOFIII --- ---
    ROTTWEILER: Myslím, že to že čteš sleduješ a hledáš, je pořád další krok na cestě něco udělat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam