• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---

    na jakych mistech vas ekzem postihl?

    47 hlasy od 20 respondentů

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ROCKMAN: no tak já měl mokvající rány a lupy na hlavě, a nizoral na to z abral, je to především antimykotikum, vrátím se zpět k protiplísňové dietě, kterých několik zásad dodržuju preventivně a fakt dobrý, ale meju květák head-and shouldrem... stejně
    GREGI
    GREGI --- ---
    ROCKMAN: seru na ot:) ja treba s lupy problemy nemam... tedy aspon o tim nevim...
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    ROCKMAN: ta horka voda, to je dobra raritka, no.. fakt je to az orgasmicky :D
    ROCKMAN
    ROCKMAN --- ---
    Zdravim,
    od detstvi trpim atopickym ekzemem a seb. dermatitidou. Nedavno jsem narazil na mleko Eucerin 10% urea a mohu doporucit, jako jediny pripravek krome kortikoidu me zbavil vyrazky na obliceji a funguje i na kloubni zahyby atd., akorat se musim mazat kazdy den, jinak se to brzy vraci :( Nicmene porad lepsi, nez na sebe v kuse patlat kortikoidy, uz jsem ani nestihal dodrzovat ty casove odstupy..Mozna, kdyby se to dobre zkombinovalo, byl by klid na delsi dobu..
    Horkou vodu znam, nejlepsi je pustit vlaznou a pomalu pridavat, co clovek snese.. to je pak extaze :D
    Btw., nemate tu nekdo rovnez problem s lupy? Myslim, ze to spolu docela souvisi. Vyzkousel jsem XY samponu i Nizoral, ale marne, nejvic pomaha Polytar AF, ale hrozne smrdi a nevyleci uplne.. Nevite o necem? Jestli jsem OT, tak uz mlcim :)
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    na maly ekzemkovy plochy mi dost zabira lnicova mast. Je to na par tydnu, ale vyplati se. Muzu doporucit..
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    LOJZEE: ještě zmínim nějaké ty bezúspěšné pokusy, které sem podstupoval..

    1) léčba granátama, nějaká homeopatie, kdy si na sebe člověk různě lepí granáty (takový malý kamínky), vzpomínám si, že se lepily hlavně za uši, kdyžtak mě opravte.)
    2) léčba tomessa / metec - sanatorium Štěpánská.. to je taková jejich specialita, ale připadal sem si jako pokusnej králík, nevim, jestli to někomu zabralo.. jsou to speciální koupele ve vanách, které vypadají jako solárko.. člověk si lehne na 20min do vody a oni ho přiklopí víkem, na kterém jsou zářivky a tak tam leží..
    3) tohle další bylo daleko nejhorší, nevim jak se to vyšetření přesně jmenuje, ale zkoumá se jeho pomocí na jaké jídlo by člověk mohl být alergický... to jdete na lačno k doktorovi a on vám strčí do krku takovou trubičku na konci které je malá kamera a kleštičky, zajede s ní až hodně hluboko a uštípne vám kus střev.) celý proces trvá asi 3 minuty a není to nic příjemného.)
    GREGI
    GREGI --- ---
    jeste sem to tu prejmenoval nevim proc sem si myslel ze je to exém...
    GREGI
    GREGI --- ---
    nevite nahodou nekdo kolik procent populace trpi exemem?
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    taky se pridavam do party... jako dite sem byl asi 10 let porad celej volezlej a delali na me X pokusu, ale nic nikdy nepomohlo.. fungovaly jen kortikoidy.. v poslednich letech to sice skoro ustoupilo, ale porad se musim hlidat.. na druhou stranu myslim, ze tohle dlouhodoby trapeni zamlada cloveka celkem psychicky zoceli.. ale nic, co by si clovek pral.. :D
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    nejhorsi, ze jsem mela ekzem na rukou jako mala a ted najednou v dospelosti zase ale fakt neprijemne nenavidim to
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    nebo si mam dat par dni volno a chodit po byte naha - ale ven tak nemuzu prece ach jo
    GREGI
    GREGI --- ---
    HARIBOKACHNA: hmmm tak to je spatny no... jedine zalepit ale to pak nevetra a mokva co?
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    ale ja to mam na takovym blbym miste ze je furt zaktryty oblecenima pak se to nalepi na to obleceni a rana se obnovuje co s tim mam delat ach jo navic jsem na to brala i atb a nepmohlo
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    HARIBOKACHNA: hele mně mokval díky Induloně, bo je moc mastná a ten eksém rozmokvala... mně nejvíc pomáhá konopná mast, ale musíš pár dní už vytrpět, hnedka se toho nezbavíš...
    GREGI
    GREGI --- ---
    HARIBOKACHNA: jooo mokvani je exem mno... S tim nic neudelas, musis to vydrzet a casem si na ro zvyknes:) me to vcera taky zacalo vylejzat tak sem si hned dal terapii horkou vodou.... Aaaaa
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    a kdyz vam ten ekzem mokva co s tim pls? stalo se vam to taky - uplne mokva az skoro hnisa - asi sjel to rozskrabala a zanesla infekci - zkuste kdyztak napsat na home prvni pomoc pri ekzemu pls
    NO_ON
    NO_ON --- ---
    PEGGUSHKA: To jo no, ty jsou neprijemne...mival jsem obdobi, kdy jsem je mel opakovane na dlanich a prstech. Parkrat jsem se neudrzel a propich si to..pak to byl teprv des:) Ale pred lety jsem odjel na trictvrte roku do anglie, cely jsem se spravil a od te doby uz to nemam tak strasne. Ale je fakt, ze jsem i dost zmenil jidelnicek.
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    NO_ON: mno někdy mě to pak začne ještě víc svědět... někdy mám na prstech menší puchýřky a ty po horkou teda dávat nemůžu... to je spíš bolest...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MERINO_GIRL: hele, mně stačí loknout si coly a jsem olezlá. Atopický ekzém nemám, ale mám spoustu alergií a potravinových nesnášenlivostí (namátkou alergie na lepek, cosi, co se dává do zvýkaček, různá barviva...). Všem ekzematikům a alergikům doporučuju, aby si zkusili psát, co jedí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam