• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      PEGGUSHKA
      PEGGUSHKA --- ---
      mně nejlíp pomáhá konopná mast!! spokojenost...
      HARIBOKACHNA: vyzkoušej...
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      kalciovkou, ale to nepomaha
      PEGGUSHKA
      PEGGUSHKA --- ---
      HARIBOKACHNA: já to měla v podpaždí- hodně hrozný místo... čím to mažeš ted??
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      diky jen mne to zajima jak na tom jsou ostatni lide
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---

      na jakych mistech vas ekzem postihl?

      47 hlasy od 20 respondentů

      PALEONTOLOG
      PALEONTOLOG --- ---
      ROCKMAN: no tak já měl mokvající rány a lupy na hlavě, a nizoral na to z abral, je to především antimykotikum, vrátím se zpět k protiplísňové dietě, kterých několik zásad dodržuju preventivně a fakt dobrý, ale meju květák head-and shouldrem... stejně
      GREGI
      GREGI --- ---
      ROCKMAN: seru na ot:) ja treba s lupy problemy nemam... tedy aspon o tim nevim...
      LOJZEE
      LOJZEE --- ---
      ROCKMAN: ta horka voda, to je dobra raritka, no.. fakt je to az orgasmicky :D
      ROCKMAN
      ROCKMAN --- ---
      Zdravim,
      od detstvi trpim atopickym ekzemem a seb. dermatitidou. Nedavno jsem narazil na mleko Eucerin 10% urea a mohu doporucit, jako jediny pripravek krome kortikoidu me zbavil vyrazky na obliceji a funguje i na kloubni zahyby atd., akorat se musim mazat kazdy den, jinak se to brzy vraci :( Nicmene porad lepsi, nez na sebe v kuse patlat kortikoidy, uz jsem ani nestihal dodrzovat ty casove odstupy..Mozna, kdyby se to dobre zkombinovalo, byl by klid na delsi dobu..
      Horkou vodu znam, nejlepsi je pustit vlaznou a pomalu pridavat, co clovek snese.. to je pak extaze :D
      Btw., nemate tu nekdo rovnez problem s lupy? Myslim, ze to spolu docela souvisi. Vyzkousel jsem XY samponu i Nizoral, ale marne, nejvic pomaha Polytar AF, ale hrozne smrdi a nevyleci uplne.. Nevite o necem? Jestli jsem OT, tak uz mlcim :)
      LICINDA
      LICINDA --- ---
      na maly ekzemkovy plochy mi dost zabira lnicova mast. Je to na par tydnu, ale vyplati se. Muzu doporucit..
      LOJZEE
      LOJZEE --- ---
      LOJZEE: ještě zmínim nějaké ty bezúspěšné pokusy, které sem podstupoval..

      1) léčba granátama, nějaká homeopatie, kdy si na sebe člověk různě lepí granáty (takový malý kamínky), vzpomínám si, že se lepily hlavně za uši, kdyžtak mě opravte.)
      2) léčba tomessa / metec - sanatorium Štěpánská.. to je taková jejich specialita, ale připadal sem si jako pokusnej králík, nevim, jestli to někomu zabralo.. jsou to speciální koupele ve vanách, které vypadají jako solárko.. člověk si lehne na 20min do vody a oni ho přiklopí víkem, na kterém jsou zářivky a tak tam leží..
      3) tohle další bylo daleko nejhorší, nevim jak se to vyšetření přesně jmenuje, ale zkoumá se jeho pomocí na jaké jídlo by člověk mohl být alergický... to jdete na lačno k doktorovi a on vám strčí do krku takovou trubičku na konci které je malá kamera a kleštičky, zajede s ní až hodně hluboko a uštípne vám kus střev.) celý proces trvá asi 3 minuty a není to nic příjemného.)
      GREGI
      GREGI --- ---
      jeste sem to tu prejmenoval nevim proc sem si myslel ze je to exém...
      GREGI
      GREGI --- ---
      nevite nahodou nekdo kolik procent populace trpi exemem?
      LOJZEE
      LOJZEE --- ---
      taky se pridavam do party... jako dite sem byl asi 10 let porad celej volezlej a delali na me X pokusu, ale nic nikdy nepomohlo.. fungovaly jen kortikoidy.. v poslednich letech to sice skoro ustoupilo, ale porad se musim hlidat.. na druhou stranu myslim, ze tohle dlouhodoby trapeni zamlada cloveka celkem psychicky zoceli.. ale nic, co by si clovek pral.. :D
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      nejhorsi, ze jsem mela ekzem na rukou jako mala a ted najednou v dospelosti zase ale fakt neprijemne nenavidim to
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      nebo si mam dat par dni volno a chodit po byte naha - ale ven tak nemuzu prece ach jo
      GREGI
      GREGI --- ---
      HARIBOKACHNA: hmmm tak to je spatny no... jedine zalepit ale to pak nevetra a mokva co?
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      ale ja to mam na takovym blbym miste ze je furt zaktryty oblecenima pak se to nalepi na to obleceni a rana se obnovuje co s tim mam delat ach jo navic jsem na to brala i atb a nepmohlo
      PEGGUSHKA
      PEGGUSHKA --- ---
      HARIBOKACHNA: hele mně mokval díky Induloně, bo je moc mastná a ten eksém rozmokvala... mně nejvíc pomáhá konopná mast, ale musíš pár dní už vytrpět, hnedka se toho nezbavíš...
      GREGI
      GREGI --- ---
      HARIBOKACHNA: jooo mokvani je exem mno... S tim nic neudelas, musis to vydrzet a casem si na ro zvyknes:) me to vcera taky zacalo vylejzat tak sem si hned dal terapii horkou vodou.... Aaaaa
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      a kdyz vam ten ekzem mokva co s tim pls? stalo se vam to taky - uplne mokva az skoro hnisa - asi sjel to rozskrabala a zanesla infekci - zkuste kdyztak napsat na home prvni pomoc pri ekzemu pls
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam