• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    SHEILA_B: je to klasický čaj z lékárny v krabičce jako na kašel a na nachlazení a na nervy... takový ty menší kostkatý krabičky... takhle je bílo růžová od teekanee nebo jak se to píše a ten druhý teď nový je jen na kůži a jmenuje se serafin a ten je teda sypanej... dobrý jsou taky bylinky na meditaci... meduňka máta atd... nebo pak klasický kopřivový...
    SHEILA_B
    SHEILA_B --- ---
    KEJKA: a co je to za ten caj co pijes?


    Jinak ja mam tyden dovolenou - pracuji v mode, takze jsem v kontaktu neustale s oblecenim ruznych materialu + jsem dost casto pod tlakem a ve stresu, ekzem me prakticky zmizel, je jasne ze u me je to skutecne dost stresem kteremu se tezko vyhnu :///
    Ta cokolada je absolutni spoustec ekzemu, snazim se ji vyhnout ale taky to obcas nevydrzim....
    NO_ON
    NO_ON --- ---
    HARIBOKACHNA: Jo a jak pise KEJKA: pokud mozno pouzivat jen na par dni v pripade zhorseni, na denni promazavani radeji neco jineho.
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    Mimochodem dostala jsem teď od známého jinak udělanou ganjamast, je to teda brutus zelený, jelikož je v tom marihuana namletá, ale po čtyřech měsících co je v tom naložená to má fakt sílu... ještě včera jsem měla fleky na zápěstí a krku... po dvou namazáních je to pryč a nesvědí to.

    Stejně si myslím, že mít nebo nemít atopický exem rozjetý je jen o tom jak se stravuju co piju v čem se koupu a čím se mažu... moje zkušenosti při nejhorším období jsou: pít pročišťovací čaj na krev a kůži, to hodně pomáhá na svědění, když to pořád svědí na noc je výborný analergin tablety... zabírá rychle a vydrží celých 24 hodin.... další je a hlavní: nejíst čokoládu, hodně vitamínu C a všechno ovoce s tím spojené, dál kyselé zelí, hodně kořeněné věci (pepř, chilli), jednou za čas se vykoupat ve vaně s mořskou solí a jednou za týden nebo za 14 dní si dojít na solárko... hodně mastný krém ( jak jsem už psala používám marinu nebo nela batole) a na kortikoidy se celý měsíc nemusím ani podívat ;)
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    HARIBOKACHNA: jo, svýho času mi hodně pomáhala, ale nechce se to s ní mazat dýl jak 5 dní až týden a pak musíš vynechat... A. )je pak bez účinku a B.) jsou to kortikoidy, takže klasicky tý kůži to pak i škodí... v intervalech kdy se mazat nebudeš by to chtělo nějaký mastný výživný krém, který tě dobře promastí... já používám buď dětské nelabatole s modrým puntíkem na tubě, nebo obyčejnou marinu.
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    jmenuje se to BELOGENT MAST - znate nekdo?
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    tak jsem dostala masticku s kortikoidy - uvidime snad zabere
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    já prostě říkám:Myčka nad všechny jary.....začínám šetřit:)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    no a nebo si koupit jar na nejake prirodnejsi bazi, z nektereho z tech shopu se zdravou vyzivou :]
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    GREGI: rukavice jsou divný, kvůli jednomu talíři zbytečné...
    ale ted máme novej jar a ten je prej pro lidi s eksémy a není tak agresivní, což musím přiznat, mně nic nedělá:)
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    MAJKA: jj občas to tak udělám,když si vzpomenu....díky:)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    FOX_E: namaz si tedy ruce pred mytim aspon vazelinou. na mistech, kde je to horsi, dej tlustsi vrstvu, a primo na tlapky asi ne moc velkou, jinak nadobi zamastis a bude klouzat, ze ;] ale aspon trosku vazeliny vetrit pred mytim tu kuzi trochu ochrani
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    ja mam proste k tem rukavicím odpor....strasně se mi v tom pařej ruce.Takže radši dám ten jar a pak velkou promazávací akci....ale jak říkám,myslím,že ideál je myčka....
    GREGI
    GREGI --- ---
    ty jo... To je to nejhorsi co muzes na exem udelat... Je jak alergikovi sypat pyl do oci:)
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    GREGI: ne ne rukavice nikdy.Fakt nesnesu.Radši jar.
    GREGI
    GREGI --- ---
    no sice zaparka ale jar to nejvic moc zhorsuje.... Nejlepsi takove ty tenke chyrurgicke ne ty na vice pouziti
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    jar je hnus ale rukavice taky.Fuj nesnášim je.Nevzala bych je na ruce!zapářka jako prase!Toužím po myčce-to je můj sen!
    GREGI
    GREGI --- ---
    jar je to nejhorsi... Rukavice!!
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    KAACULA: mno místa jako podpaží, které je v teple a potí se se zlepšuje hoooodně dlouho, ale ostatní místa jsou na tom lépe... (navíc neškrábat se nevydržím:)
    na ruce ale nezabral( prsty) zřejmě na to má vliv jar při mytí nádobí...
    KAACULA
    KAACULA --- ---
    PEGGUSHKA: No, zabrala, ovšem během těch dvou dnů se to sice markantně zlepšilo (zklidnilo, ne zmizelo), ale od tý doby zatim žádná změna, tak jsem zvědavá, jestli se dočkáme ještě nějakýho pokroku... za jak dlouho to obvykle zabírá tobě? A utlumí ti to příznaky úplně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam