• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    GREGI
    GREGI --- ---
    ELESDY: To bude asi neco jako na alergologii kde vam na ruku nakapou ruzne alergeny, pak vas skarbnou a co napuchne je pozitivni... Jen to trva 15 minut a ne 4 dny:)
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    WOODY_: aha.ok.díky:)
    KEJKA: jasný,určitě se to dá vydržet...:)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    ELESDY: ale jiste, ze umyla, od pasu dolu a vlasy nad vanou:) ty zada se nesmely namocit a deodorant pouzivam zridka kdy, protoze ho nepotrebuju:) ale nic mi o tom, ze bych ho nemela pouzivat nebo jakoukoli jinou kosmetiku nerikali;)
    FOX_E: tak to se mejes, zejo, ale tak, aby to, co ti nalepi na zada se nenamocilo:) jinak tam chodim takhle pravidelne uz od zacatku prosince na proceduru - tomesa se to jmenuje + teda dochazim behem toho na kontroly k doktorce
    info tady a rozkliknes si Synchronní balneofototerapie TOMESA.
    http://www.prosanum.cz/sluzby.htm
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    FOX_E: takhle je to ale skoro se všema testama... já měla testy na kov a taky to samý... jen teda tím, že je to na těch zádech tak přece jen aspoň nějaká hygiena proběhla... takový to nutný...
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    WOODY_: jen mám otázku,proč chodíš téměř každý den na tu kliniku?co ti tam dělají,že tam docházíš tak často?....jako 4 dny se nemejt je docela vostry:)))
    MATEEJ: tak přesně to co děláš s tím čajem,že louhujěš v hrnku až do mrtě,tak to taky dělám ale vůbec jsem si to nikdy neaspojila s ekzémem.Zajímavý...překvapilo mě to...musím to lépe pozorovat:)
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    BOO: jak se jmenuje?
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Pár rad od starého ekzematika (obecně k exémům, ne přímo k aktuálně probíranému tématu):

    1) Kortikoidy fungujou. Nasadit a postupně mazat míň a míň a problém téměř vždy zmizí (minimálně na půl roku).

    2) Nejlepší promašťovací mast, se kterou jsem se setkal, je obyčejná modrá indulona, v mám případě předčí i ty zcela bezparfémové promašťovací masti v kyblíčku z lékárny.

    3) Kdysi mi v jedné lékárně radili, ať místo kortikoidů zkusím třeba bylinné čaje. Na lidové léčitelství jsem nikdy nevěřil, nicméně mě při té příležitosti napadlo, že každý den pravidelně vypiju docela velké množství zeleného čaje, ve kterým bezpochyby bude spousta výrazných sloučenin, kterými se takhle asi přecpávám (navíc jsem neměl ve zvyku po vylouhování čajové lístky vytáhnout, vždycky jsem je nechával na dně, takže se vymacerovaly úplně do mrtě). Přestal jsem pít zelený čaj a aktuální projev atopického ekzému, kterého jsem se pořád nemohl zbavit, po čase ustoupil - nemám to samozřejmě vědecky podložené, ale jsem přesvědčen o tom, že to spolu souviselo (člověk, co celej život trpí atopickým ekzémem, se naučí podvědomě pozorovat, co na něj jak účinkuje).
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    ELESDY: to nevim, tohle mi nerikali, jen ze mam prijit, nalepili mi nejaky blbosti na zada, popsali lihovkou a ja tam po dobu ctyr dnu chodila:) a bud tam byla nejaka reakce nebo ne:)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    ELESDY: kdyz jsem zacala chodit do pro sanum, taky mi delali spesl testy a taky jsem se ctyri dny nesmela myt, co bylo horsi, delali mi je na zadech a uz me ty zada pekelne svedily:)) ale co k nim od prosince skoro denne chodim, tak se mi ekzem zklepsil tak o 70%
    GREGI
    GREGI --- ---
    sem teda zvedavej co ti reknou:) a tak je jasny ze ta mast po par dnech nezabere:)
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    Tak k té naketě ještě chybí praskající kůže... jinak je imho asi blbost se ptát atopika od narození na to jaký druh exemu má, páč ten kdo ho má opravdu od narození má samozřejmě všechny druhy, jen záleží na místě kde se zrovna objeví... prsty = praskající klouby vystouplý a suchý rudý, dlaně a zápěstí = mokvavé pupínky, předloktí svědivý suchý loupající se to samé krk a jiné části těla... obličej mám asi všechno dohromady podle počasí...

    samozřejmě že každý to má asi jinak, ale myslím, že fázema exemu si projde každý, páč se to stupňuje a přechází na různé části těla postupem věku že jo, to najdeš v každým letáku o exému...
    GREGI
    GREGI --- ---
    jo rebricek:) lipak jako lipove kvety:)
    GREGI
    GREGI --- ---
    HLASUJTE NA NASTENCE V ANKETE!!!!
    GREGI
    GREGI --- ---
    myslim ze kazdej bude mit v te ankete toto jako ja:)

    suchy
    rudy
    mokva obcas
    loupe se
    pali
    svedi
    loupu!
    vystouply
    GREGI
    GREGI --- ---
    zadnej spam, klidek:) no hele nejlepsi sou bylinky... vyvar z lipaku a zebricku... kazdej den se v tom machej nejakou dobu a zmizi to
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    ELESDY: já mám krk i ze stříbra, můžu nosi jen chir.ocel...
    krk není tak hroznej, jsou horší ísta, kde se eksem nedá vydržet;-)
    GREGI
    GREGI --- ---
    so WELCOME in da club:)
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    ELESDY: já to kupuju u nás v lékarně(musím objednávat) a viděla jsem to v hodně lékárnách, ale v naší si vždy řeknu a druhej den to mají...
    jinak neva, že jsi na ně netrpěla;-) já do loňskýho roku taky nevěděla ani jak eksem vypadá a ted se ho nemůžu zbavit:)
    GREGI
    GREGI --- ---
    fakt je to super vec... mazu vzdy pred spanim

    http://www.parenteral.cz/k-34/CutisHelp-EKZEM
    GREGI
    GREGI --- ---
    ELESDY: jo je to nez thc... Bohuzel:) jinak bych to mazal na chleba... Az budu doma tak ti poslu nazev jakou mam ja a sem s ni spokojen...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam