• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      ACIDOFIL
      ACIDOFIL --- ---
      GREGI: proc by zrovna tohle mela bejt vyjimka? :DDD


      BOO: aaaa prosim prosim napis sem pak o jaky masti jde.. diky
      GREGI
      GREGI --- ---
      jako snad tu nejsme sto let za opicema paneboze... Ale sem zvedavej...
      BRAWNELAMIA
      BRAWNELAMIA --- ---
      MERION: na me to tedy nemelo zadny ucinek..ale asi je to individualni..
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      pfff, tak dneska dalsi navsteva noveho lekare tu v brne...no, moudra z toho nejsem, nadsena asi taky ne... dorazila jsem v relativne zklidnenem stavu doufajic, ze mi neco poradi...sympaticke bylo, ze se mu kortikoidy moc nelibi...takze jsem dostala cosi kdesi na promazavani apod. a jen nejakou malou tubicku cistych, ale asi i silnych kortikoidu kdyz to bude opravdu nejhorsi na loziska...tak uvidime...a zrovna se mi to zacina zase rozjizdet :(
      MERION
      MERION --- ---
      BOO: aha, tak takové věci mám také teď. To je standardní mastička, co mi asi předepisuje můj doktor.

      A jaké máte zkušenosti s těmi konopnými mastičkami ? :-)
      FOX_E
      FOX_E --- ---
      GREGI: no já teď ekzém rozjetej nemám,tak nevím,jak moc to účinkuje v těch nejhorších stádiích.Spíš to tu bylo zmíněno jako dobrá přísada do koupele.Nevysušuje to,neštípe.Spíš to pěkně zvláčňuje a zjemňuje kůži.A neosypeš se.Teda aspoň já ne.Na obale píšou,že to jde použít i jako maska,když to zředíš malým množstvím vody.
      GREGI
      GREGI --- ---
      FOX_E: a je to dostatecne silne? A co to dela?:) ja ho mam jen na rukach takze by melo stacit do umyvadla ne?
      MERION
      MERION --- ---
      BOO: A to je co přesně zač ? Nějaká slabá obdoba triamcinolomu ?
      FOX_E
      FOX_E --- ---
      GREGI: prodávají to v bio krámech atd....jsou to v krabičce 3 pytlíky se 100% ovesným práškem .nasypeš do koupele...stojí to cca 150,-
      NO_ON
      NO_ON --- ---
      Tak co decka, jak jaro a jeho krasne pyly - uz se vam to taky zase rozjizdi..? :)
      MERION
      MERION --- ---
      BOO: Ano, to přesně chápu, mě pálil i několik dní poté a není to opravdu příjemné :(, proto jsem ho přestal používat a člověk je zase u těch kortikoidů :(
      MERION
      MERION --- ---
      FOX_E: Pane jo, také jsem po Protopicu hořel, ale asi mi to i pak pomohlo, ale mám z něj takový trochu rozporuplný pocit, nakolik mi vlastně pomohl :-)...každopádně zajímavé zjištění, že nepálí jen mě.
      GREGI
      GREGI --- ---
      jaka ovesna koupel?:) mi uniklo...
      FOX_E
      FOX_E --- ---
      BOO: ja to měla jen v koutkách,takže se to dalo..
      FOX_E
      FOX_E --- ---
      Tak jsem vyzkoušela Protopic a moc mi na koutky pomohl.Sice postižený místa topěj jak topení (cítíte teplo) ale pomáhá to.
      Jo a taky jsem vyzkoušela tu ovesnou koupel, jak tu někdo doporučoval.Je to paráda.Moc příjemné.Nic neštípe,krásně to zjemní kůži.je to takové pohlazení:)Takže já určitě doporučuji!
      BRAWNELAMIA
      BRAWNELAMIA --- ---
      BOO: a nevis, co jim doporucovali? Dali jim nejaky leky nebo jim upravovali jidelnicek? ja mam doporucenyho pana Rychlovskyho..
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      Zpozoroval někdo z vás na sobě něco jako alergii na "cizí pot"? nedavno jsem objala někoho, kdo neměl triko a osypala jsem se po celé délce paží... je topro mě novinka, tak jen jestli je to možné nebo ne...?

      GREGI: nevím jestli už třeba nebyla... vadí vám zvířecí srst?... popř. jaká?
      GREGI
      GREGI --- ---
      nejakej navrh na anketu?
      BRAWNELAMIA
      BRAWNELAMIA --- ---
      zkouseli jste nekdo jit s AE k homeopatovi? pomohlo vam to? mam nekoho doporucenyho, ale moc tomu neverim, protoze sem bezvysledne vyzkousela asi vsechno uz:)
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      NOLDO: no, ze bych cely mesic vydelalavala jen na psychologa...radeji uprednostnim toho hrazeneho pojistovnou, kterej muze byt kvalitove na vyssi urovni nez soukromi, furt je tu ta moznost ze to dela pro lidi a ne pro penize...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam