• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    GREGI
    GREGI --- ---
    *knopnou mast
    GREGI
    GREGI --- ---
    VENIKA: takze prvni vec - eksem je nevypocitetalna a nepredvidatelna svine:) nejlepe pomaha nebo skodi zmena prostredi... stehovala jsi se? nejvice lide doporucuji konopnu mas domaci vyroby ale eksemu se tezko zbavuje....
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    ahoj, mela bych dotaz - cca 7 let mam na strane prsa skvrnu velikosti dvacetikoruny. Za mlada jsem to moc neresila, byvala mensi, vetsi, nijak zvlast nesvedila, obcas vic sucha, obcas min. Cca pred rokem jsem s tim zasla na kozni, ta mi odebrala kus a zjistila, ze to je ekzem. Okamzite napsala kortikoidy (elocom), ktere jsem obcas mazala, skrvna bledla, ale zustavala. Ted v prubehu pul roku se mi podobnych ale mensich skvrnek udelalo na brise cca 10. Cervena, ted uz teda tmavsi sucha mista. S tou velkou skvrnou uz jsem byla vcelku smirena, ale tohle mi vadi. Takze me pani doktorka znovu leci, ale uz nepredepsala kortikoidy, pouze se myju jakymsi olejem, dostala jsem prasky na svedeni a masticku na promazavani. Navic mazu excipialem. Za dva mesice zmena pouze v tom, ze to neni cervene, ale hnede... Co ted? Da se toho vlasne vubec zbavit? Zkousim se sledovat, ale pricina mi unika. Prestala jsem kourit, jim relativne zdrave.

    Nebo se mam proste smirit s tim, ze to takhle zustane?
    Omlouvam se za delku, jen bych rada vedela, na cem jsem. Kozni konstatovala, ze se toho pokusime zbavit, ale podle toho, co ctu, tak je to pomerne boj :-(
    BRAWNELAMIA
    BRAWNELAMIA --- ---
    ad protopic..mne teda pomaha - pouzivam hlavne na oblicej.. nekdy, kdyz uz se tim mazu dyl, tak mi zrudne oblicej po alkoholu..ale to tam pisou, ze se nema pit. rozhodne bych si uz nikdy na oblicej nedala kortikoidy..rozjela se mi po nich perioralni dermatitida..nikomu bych to neprala, zlatej atopickej exem..zbavovala sem se toho rok.(( od ty doby kortikoidy vyjimecne a nikdy ne na oblicej.
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    a co ten belogent uz nekomu z vas zabral?
    MERION
    MERION --- ---
    Bohužel voda rozhodně nepomáhá, je to takové docela divné , je to i hodně vnitřní pocit. Těžko to popsat. :-)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    aha. no me to pomohlo hodne... a na tu horkost, co to dat pod proud studene vody, az se vstreba mast?

    no ... tak jsem asi stastnej clovek, ze mi to tak zabira... achjo, stejne jsou ty alergie podes :(
    MERION
    MERION --- ---
    No už jsme se tu o Protopicu bavili a zase takovej zázrak to není. Jako pomůže, ale asi tři dny cítím pak strašnou horkost tam, kde jsem se tím natřel. A psalo to tu více lidí. Ale jako pomůže, ale zase ne tolik, aby napravil, co způsobí, protože v rámci té horkosti je mi horko a všechno mě začne svědit :(
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Jinak ja vrele doporucuju zkusit protopic. doktori to velice neochotne predepisuji, protoze je to drahy lek a pojistovna z nej musi hodne hradit, ale je to bezkortikoidni mast s podobnymi ucinky jako kortikoidy. me tedka ted na jare prislo zhorseni, 14 dni jsem mazala kortikoid a nic extra, tak jsem zkusila protopic a zabralo, a jsem z toho opet nadsena ;]

    kdyby vam ho doktor nechtel napsat, muzete rict, ze je to na ekzem na obliceji, kam by se nemely mazat kortikoidy a ze vam to zabira a bla bla bla... a pak se tim v tenkych vrstvach patlejte vesele vsude. gud lak ;]
    GREGI
    GREGI --- ---
    co za zazracna lecba?:)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    ale klid, 14 dni neni zadna hruza. ale jako spis by bylo lepsi nejak zkusit vystrnadit pricinu, nez nasledky, no. treba nejak procistit telo, dat si nejakou dietku, co ja vim.

    ale za 14 dni ti kortikoid neudela nic hroznyho, neboj. jen to neber dlouhodobe..
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    cau ted mam mazat belogent mast v tube 14 dni -
    co se muze stat nejhorsiho z kortikoidu?
    Co vam to dela?
    GREGI
    GREGI --- ---
    paneboze ty znas ancu jo? presuneme to do posty...
    GREGI
    GREGI --- ---
    uf mejl... ale nechapu ze si to pomatujes:D
    GREGI
    GREGI --- ---
    kurva jakto ze znas moje jmeno?:D
    GREGI
    GREGI --- ---
    proc ne?:D
    GREGI
    GREGI --- ---
    BOO: nebo to nebyl eksem ale nejaka vyrazka:)
    GREGI
    GREGI --- ---
    NOLDO: jo no...
    NOLDO
    NOLDO --- ---
    BOO: Já nevim... myslim že zdravá skepse je na místě, a jestli jsem se něčemuza ty léta s ekzémem aučil, tak že takovýhle snadný řešení nejsou a neexistujou. A vzledem k podstatě ekzému ani existovat nemůže.
    ACIDOFIL
    ACIDOFIL --- ---
    GREGI: proc by zrovna tohle mela bejt vyjimka? :DDD


    BOO: aaaa prosim prosim napis sem pak o jaky masti jde.. diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam