• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    MIKINKA: mne se to prave jeste nikdy nestalo, nereknu, kdyby se ta reakce dostavila treba hodinu dve potom, co usnu, ale ze az k ranu .. navic me fakt nenapada, z ceho by to mohlo bejt, veceri jsem nemela, z drivejsiho jidla bych se nejspis osypala uz driv .. a co se tyce polstare a periny, tak mam oboji protialergenni .. tak ja uz fakt nevim:)) a presne jak rikas, boli a mokry, kdybych za dve hodiny nevstavala do skoly, tak se nalozim do vany, protoze tepla voda mi to vzdycky spolehlive vysusi a ekzem se "zlepsi" ..
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    ED_EDDIE: no u mne ted zasadni zasadni... je to az neuveritelne... :)

    WOODY_: takovyhle "navaly" mne potkavaj vcelku pravidelne, taky nevim z ceh a proc, ale rozkrabu se na max a pak mam zas od drbani klidek...pak uz to jen boli, ale nesvedi a je to cely osklive mokry a bleeee... :(
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    dneska rano jsem si uzila .. v pet rano me vzbudila tak silena alergicka reakce /nevim proc, ani z ceho../, ze jsem se zas rozdrbala do krve .. krk, ruce, zapesti, bricho, hrudnik .. z niceho nic, okamzite jsem do sebe hodila zirtec a neco tlumiciho, ale usnula jsem znovu zas skoro az za dve hodiny..

    jinak ja nedam dopustit na domaci konopnou /od babicky/, mam z lekarny a vubec nevidim, ze by mi to nejak pomahalo, neuskodi, ale ani nepomuze .. to uz je lepsi cista vazelina, sadlo anebo indulona:)
    ED_EDDIE
    ED_EDDIE --- ---
    MIKINKA: ano ano, hodně spánku, zásadní zlepšení
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    no ja ted zjitila, ze mi ekzem vylejza pri spankovym deficitu a to docela drsne... kdyz spim 8-10 hodin denne, jsem uplne nadherna a jakmile dva dny spim po peti hodinach je to v pytli... :( jenze v dnesni dobe si dovolit spat 8 hodin denne je fakt luxus...shit... nicmene stribro asi pomaha, tezko rict, jestli je to jim... po prodlouzenym vikendu v chorvatsku jsem na nej najela a zacalo se to dost lepsit, jenze jak rikam, ted par dni bez poradneho spanku a mam zas ocicka jak krtek :(
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    BOO: od biodermy?
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    WE_RU: jj eucerin je fine, i na opalovani.)
    mam atopicky exem od malicka, tak mam vyzkouseno opravdu hodne veci: nejprijemnejsi je na promazavani Excipial, lipobase a pak taky konopna mast z lekarny, ty domaci to spis rozjizdej

    exemu u me nejvic napomaha stres a pak zmena prostredi, kdyz treba prijedu na chalupu, okamzite vyskoci, pritom je tam cistsi voda, vzduch...ale jsem prazak, tak asi proto mam doma klid.)
    FERDA
    FERDA --- ---
    uz se mi asi 2 mesice diky stressu zhorsuji problemy s rukama
    rodice mi dali domaci sadlo na promazavani rukou, je to sice trosku divne, ovsem opravdu pomaha velkym zpusobem, doporucuju !
    BIGSCAR
    BIGSCAR --- ---
    best lék na kožní problémy??? DUPAčKA!!!!!!!!!!!!
    WE_RU
    WE_RU --- ---
    BOO: me pomohl eucerin a la roche
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    BOO: ne,inovovali to mam pocit, jenze tim se to vetsinou zkazi, nevim. jinak jsou vyrobky prirodni,takze tohle urcite duvod neni
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    mne doporucili takovou jakoby baheni kostku v lush, kupovala jsem ji nekdy pred dvema mesici a pouzivam ji, kdyz se mi ekzem zhorsi a docela to pomaha /snazim si ji setrit/
    skoda jen, ze je prestali vyrabet a maji uz jen doprodej /ted uz spis meli/, i kdyz bylo spousty spokojenych zakazniku co dokonce podepisovali petici k tomu, aby je dal vyrabeli, protoze to spouste lidem s ekzemem pomahalo
    WE_RU
    WE_RU --- ---
    [ BOO @ Ekzém ]
    BOO jo a ještě ke všemu mi ruce popraskaly do krve. neškrábala jsem nic, jen se mi tam prostě zničehonic udělaly krvavý strupy. paráda, no
    WE_RU
    WE_RU --- ---
    BOO: koupila jsem si tohle mýdlo http://www.docsimon.sk/article_images.php?action=sendtype&type=2&id=3908 včera jsem se s nim prvně umyla a to jsem měla exzém v dobrym stavu. Nikdy se mi nestalo, že bych měla exém jakoby vystouplej. Po tom mejdle je vystouplej skoro dva milimetry a strašně to bolí.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    :D :D
    ACIDOFIL
    ACIDOFIL --- ---
    BOO: bude nakej hodne potentni jestli je to po cely perine :DD
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    ACIDOFIL: nepouzivam celorocne stejnej, beru co mi padne pod ruku...spis si furt rikam, ze mi preci najednou nevylezlo pro nic za nic, tak ted mne napadla treba ta perina :D predtim jsem se snazila eliminovat furu ostatnich veci, ale zatim nic nepomohlo...
    ACIDOFIL
    ACIDOFIL --- ---
    MIKINKA: nebo nevhodnej praci prasek, to dokaze zpusobit taky neskutecny muka..
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    ACIDOFIL:
    balneum jsem mela uz tolikrat...zadny velky efekt.

    ekzem mam porad... pred rokem zacal (pred nikdy nikde nic ;) a od ty doby jen co vysadim na chvilku kortikoidy (ty pouzivam uz kdyz je to telo protopicem tak predavkovany, ze uz nepomaha) nebo protopic tak do tydne jsem zas cela rozdrbana...

    na tyden k mori by to sice bylo fajn, ale je to financne narocnejsi a musis si vzit dovolenou, tohle je 45 minut kazdy den, coz je pro mne casove zvladutelnejsi, udajne to ma ucinky jako 3 dny u more, tak uvidime :)

    s tim spanim...zacala jsem nad tim premyslet, kdyz jsem si uvedomila, ze mi ekzem zacal kdyz jsem se dala dohromady s pritelem, ale primarne to bylo kdyz jsem s nim zacla spat pod jeho skvelou a uzasnou perinou...takze se ted pracuje na koupi novy perky a polstarku, matraci mame novou, ale v ty perine by mozna mohlo neco byt...

    jinak koberec apod jsme vse kupovali nove, kdyz jsme se stehovali...s prachem jsem nikdy nemela moc problemy, ale treba v ty perine zijou nejaky mini prebcury nebo tak neco?! :D
    ACIDOFIL
    ACIDOFIL --- ---
    MIKINKA: kriste 2-3 tejdny to je na mne strasne moc dlouha doba, to radsi pojedu na tejden k mori a vysledek bude imho lepsi :) Kdyz ho pouzivam pravidelne tak ne, byli ale obdobi kdy sem to hodne flakal.. Jestli mas exem blby konstantne tak bych koukl po mistnosti v ktery spis, padz to je myslim klicovy(bezprasnost(zadny koberce), praci prasek(povleceni), atd..). Jestli narazove a staci ti povrchni reseni - to mnou milionkrat zminovany Balneum si zkousela?

    aby to tu na nekoho nepusobilo ze hazu naky vedecky fakta - sou to vsechno ciste moje whole-life-atop amatersky rady ;ddd
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam