• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      VENIKA: vlez do lékárny, nech si navážit ung. leniens, ambiderman a nech si namíchat aqua calcis do pontinu: Aqua calcis 20,0, pontini ung. ad 100,0 (resp. násobky podle požadovaného množství, průměrný lékárník trojčlenku ovládá). střídej dle potřeby a podle toho, jak se ti bude co zamlouvat. ambiderman je míň mastnej, ostatní mastnější.
      tyhle promazávadla píšou chlapečkovi na dětském kožním v Motole a poměrně s úspěchem
      VENIKA
      VENIKA --- ---
      i ja atopik - skvrny z moc neresim, prichazi, jak se jim chce. Odchazi bud s tomesama nebo obecne slunickem a morem.
      Spis me zajima, cim si mazete zbytek tela?

      Rezignovala jsem na vsechny vonavy drogerkovy veci a presla vyhradne na excipial, ale ten uz mi po letech leze krkem.. Zkusila jsem teda koupit kokosovy olej, ale ten mam pocit, ze paradoxne tak dobre nepromasti, do rana mam na holenich supinky.
      MOIRAIN
      MOIRAIN --- ---
      LARK: používej ocet místo aviváže, na tu úplně zapomeň, pokud ji používáš, mast si nech udělat od někoho, kdo má přístup k "travičce" v lékárnách je ne moc účinná, jinak většinou to přejde věkem, kortikoidy nezavrhuj, ale používej jen v nejhorších fázích a to velmi krátkodobě
      NEBULA
      NEBULA --- ---
      Chjo, nevím jestli je to tím vedrem nebo co, ale asi po 7 letech začínám brutálně olézat a svědí to jak čert, je pravda, že asi půl roku žiju v jiném prostředí (jiná voda, vzduch), ale je to fakt peklo....zatím hledám příčinu, ale je to den ode dne horší, už na sebe nemůžu ani koukat :o(...
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      NO_ON: mmm, asi toho vedi vic jak ja ;) ...od toho jsou to preci doktori, ne?! :D
      NO_ON
      NO_ON --- ---
      MIKINKA: no uprimne az zas tak moc ti nekecali.. :))
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      BOO: hh, vubec nemam poneti co to je... o mne se jeste nikdo nestaral a zadne testy krom alergii mi nikdo nikdy nedelal... vzdy kdyz jsem prisla nekam na kozni tak i presto, ze jsem jim rikala, ze se mi to objevila z nenadani (ted uz predloni) tak mi si poznameli mmm atopik od narozeni, dali mi masticky poplacali po rameni ze uz to lepsi nebude a poslali mne dom...tak treba prijde rapidni zmena ;)
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      BOO: ja vubec netusim, pani mi rekla, ze to bude vstupni prohlidka, vic nic...a ze pry si mam vzit diar, aby mi mohli naordinovat nejake procedury, tak jsem zvedava :) ja nikdy na zadnych nebyla...
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      BOO: perfekto, tak jsem objednaná, za měsíc....ale jsem, tak snad do té doby vydržím :) díky za tip ;)
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      BOO: super a jeste posledni dotaz - musim se tam objednavat nebo muzu k ranu dorazit bez objednani? Potrebovala bych pred 8, abych to stihla do prace, je to tam mozne? Jdu googlit... ;) diky za tip
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      BOO: a tam muzu zajit jen tak bez doporucenky od normalniho lekare? Plati se tam neco?
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      ahojda,

      potrebovala bych od vas tipy na prazsky kozare, jsem se po dvou letech nastehovala zpet a jsem docela bezradna...idealne nekde kolem prahy 9 by bylo super :) budu vdecna za kazdou radu! ;)
      SQUZZA
      SQUZZA --- ---
      je na opruzenou prdel .)
      RETESKA
      RETESKA --- ---
      já tuhle mastičku snad nějakou dobu používala na akné. miluju tu vůni :)
      ELSEVIER
      ELSEVIER --- ---
      MOIRAIN: tam pisou ze je to jen na male plosky. ale dychat asi nemuze, nejde to pomalu dostat dolu ani odlicovacim mlikem:) nicmene kdyz to misto tim na mazu tak to do 24 hodin zmizi.
      MOIRAIN
      MOIRAIN --- ---
      ELSEVIER: tak zrovna za pythiol na ekzém jsem dostala od doktorky vynadáno s tím, že kůže nemůže dýchat
      ELSEVIER
      ELSEVIER --- ---
      hele me na malej exem doporucila doktorka masticku pitiol (nebo pytiol). je jakoby takova dehtova a pomaha dobre. ale ja mam jenom takovou sussi cervenou kuzi co nesvedi nic. a fakt ty presuseny mista potom zmizej
      SQUZZA
      SQUZZA --- ---
      aaaaaaah nezavist!
      GREGI
      GREGI --- ---
      PISKOT: myslim ze na exem je spatne hodne cehokoliv... treba ja kdyz piju dzusy nebo jim cokoladu tak to vylete... obcas si muzu dat ale nevalit to do sebe... muze to vyvolavat prakticky cokoliv, ne jen potrava ale i vzduch nebo voda...
      SQUZZA
      SQUZZA --- ---
      BOO: co vazelina?
      la roche dela nejakej krem na irritation over mouth nebo jak se to menuje, ale pride mi to brutalne parfemovany...
      mne na tohle pomohla ta smes, o ktery jsem mluvila, co mi dali v prosanum... nad hornim rtem sem si loupala kuzi ;) ale mozna mas neco jinyho :I

      tam me na imunologii taky neposlali, ale sla sem sama a sem rada ;)
      MOIRAIN
      MOIRAIN --- ---
      PISKOT: já to chápu, nicméně právě psychika zhoršuje ekzém nejvíc (ne, že ho způsobuje), mně se vždycky zhoršoval ve zkouškovém období
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam