• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    BOO: a tam muzu zajit jen tak bez doporucenky od normalniho lekare? Plati se tam neco?
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    ahojda,

    potrebovala bych od vas tipy na prazsky kozare, jsem se po dvou letech nastehovala zpet a jsem docela bezradna...idealne nekde kolem prahy 9 by bylo super :) budu vdecna za kazdou radu! ;)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    je na opruzenou prdel .)
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    já tuhle mastičku snad nějakou dobu používala na akné. miluju tu vůni :)
    ELSEVIER
    ELSEVIER --- ---
    MOIRAIN: tam pisou ze je to jen na male plosky. ale dychat asi nemuze, nejde to pomalu dostat dolu ani odlicovacim mlikem:) nicmene kdyz to misto tim na mazu tak to do 24 hodin zmizi.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ELSEVIER: tak zrovna za pythiol na ekzém jsem dostala od doktorky vynadáno s tím, že kůže nemůže dýchat
    ELSEVIER
    ELSEVIER --- ---
    hele me na malej exem doporucila doktorka masticku pitiol (nebo pytiol). je jakoby takova dehtova a pomaha dobre. ale ja mam jenom takovou sussi cervenou kuzi co nesvedi nic. a fakt ty presuseny mista potom zmizej
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    aaaaaaah nezavist!
    GREGI
    GREGI --- ---
    PISKOT: myslim ze na exem je spatne hodne cehokoliv... treba ja kdyz piju dzusy nebo jim cokoladu tak to vylete... obcas si muzu dat ale nevalit to do sebe... muze to vyvolavat prakticky cokoliv, ne jen potrava ale i vzduch nebo voda...
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    BOO: co vazelina?
    la roche dela nejakej krem na irritation over mouth nebo jak se to menuje, ale pride mi to brutalne parfemovany...
    mne na tohle pomohla ta smes, o ktery jsem mluvila, co mi dali v prosanum... nad hornim rtem sem si loupala kuzi ;) ale mozna mas neco jinyho :I

    tam me na imunologii taky neposlali, ale sla sem sama a sem rada ;)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    PISKOT: já to chápu, nicméně právě psychika zhoršuje ekzém nejvíc (ne, že ho způsobuje), mně se vždycky zhoršoval ve zkouškovém období
    PISKOT
    PISKOT --- ---
    MOIRAIN: hele to je pro otce jak sem psala
    no tedka uklidnit se mu asi moc nedari, breznu amputovali cast nohy.... a u druhy nohy mu taky chybi neaky ty prsty, holt cukrovka je svine....

    RETESKA
    RETESKA --- ---
    MOIRAIN: tu ovesnou koupel jsem si pořídila, respektive ten prášek do vany. nekoupu se v tom moc často, takže neřekne efekt na ekzém, ale rozhodně je pak pleť úžasně hladká, sametová a není napnutá, fakt příjemný.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    PISKOT: zkusit se uklidnit, psychika s ekzémem dělá strašně moc, dále zrušit veškerou aviváž, snížit množství pracího prášku na minimum a místo aviváže dávat ocet, mně tohle hodně moc pomohlo; dále se radí koupele s otrubama, ale ty jsem nikdy nezkoušela
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    PISKOT: ja chodim do prosanum na tomesy a pomohlo mi to - nicmene nemam to zdaleka tak silny jako tvuj tata. S koznima potvrzuju - asi jsou urcite i lepsi exemplare, ale ty moje me x mesicu lecily ruznyma mastma bez jakyhokoli ucinku a az na mych nekolik proseb me nakonec poslala na imunologii. Nakonec jsem se dogooglovala na prosanum a tam evidentne maji daleko vic moznosti a prostredku - a zkusenosti. Takze at uz tam nebo jinam, specializovane pracoviste urcite lepsi.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    BOO: mne dali ve stepansky v nejakym dermocentru (http://www.prosanum.cz/), kde delaj i tomesu, masticku, namichanou, naprosto hlavni podil vazelina a trochu kortikoidu a pomohlo mi to a mam asi dva roky klid... mazalo se to jednou za cas...
    a na ocich mi zkousela nakou nekortikoidovou novou a taky zabrala.. doporucuju tam zajit.. a potom taky zajit na imunologii - alergologii.... kozni malokdy pomuzou, co jsem tak vypozorovala.



    PISKOT
    PISKOT --- ---
    PISKOT: jeste je teda diabetik na inzulinu, takze vsechny rany se mu hoji hur :(
    PISKOT
    PISKOT --- ---
    mela bych dotaz, tatkovi pred rokem se objevil atopicky ekzem - nikdy predtim na to netrpel (ani alergie, koprivka apod),
    min. zimu byl asi mesic na koznim, ale nic nenasli - zadna alergie na nic, biopise nedativni... to se mu trosku zpravilo a ted se to znova objevilo

    ma strasne silnou reakci - dlane ma uplne popraskany az do krve, ruce, zada uplne rudy - a jeste chodi k tomu do barokomory na lecbu kyslikem kazdy den, kam bude chodit do pulky cervna a tam se musi odmastit :( uz je nervama uplne na dne, tak se snazim pomoct, co se muze zlepsit.

    od doktorky dostal neaky masticky, ale vicemene to se nelepsi a zhorsuje.
    da se proti tomu bojovat?

    zbezne jsem to tu procitala a vetsinou teda mazat, sprcha, nejist agresivni jidla?
    HALUCINKA
    HALUCINKA --- ---
    je to tady! podelte se o tipy & triky jak vesele zit s lupenkou.. [ lupénka - psoriáza ]
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    tyjo nějak to všechno moc kvete, léta jsem měla pokoj a poslední dobou nějak zase se objevuje :o(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam