• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    GRISS
    GRISS --- ---
    CMLKA: mam ji presne na prechodu mezi celem a vlasama - spise zachazi vic do cela, takze pastu urco menit nebudu:D Kosmetiky taky moc nepouzivam - spis nemon krem a tim koncim. Trochu me zarazilo, kdyz mi rikal, ze je to dusledkem mastne kuze a vlastne mi zaroven doporucil k nizoral masti domazavat normalnim kremem...je to nejaky zmateny:( masticka je relativne dobra, zale po samponu mi litaji kusy kuze z vlasu:( A tys ji mela jen kolem pusy a zabralo to?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    GRISS: a kde ji mas? obvykle byva okolo pusy, co vim, tak staci vynechat pastu s fluorem, nejist citrusy a palivy, koreneny jidla, vynechat veskerou kosmetiku a melo by to samo zmizet...o nizoralu jsem v zivote neslysela, ale taky sem tu dermatidu nikdy nemela ve vlasech...
    GRISS
    GRISS --- ---
    Ahoj, mate nekdo prosim zkusenost s Perorální dermatitidou neboli s nemoci letusek? Kozar mi na to predepsal Nizoral sampon a masticku. Jeho nejvetsim vrcholem lecby je doporuceni nechat si sampon pres noc ve vlasech a pokozce na cele a az rano omyt. smyvat. Zatim jediny vysledek, ktery se dostavi, je znacne zhorseni pleti a to nejen v obliceji, ale i ve vlasech. Je to normalni? Mate nekdo jinou radu nebo utvrzeni doporuceni doktora? Diky
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Vlastně jo. :-) Kdyby někdo chtěl Rakytníkový krém, tak u mě je jedna skoro plná dózička. ;-)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    IKSIK: nabizis ho do placu, jo?! :D ja zkousela mesickovou mast, ne ze by to melo kdovijaky ucinky, ale je docela prijemna...takova dobre mastna a voni jak skvarky :) ...tak mi pak porad honi mlsna :D
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    A ještě jednu zkušenost bych si dovolil. Od tchyně jsem dostal k Vánocům Rakytníkový krém. Tak jsem si to napatlal na ruce a druhej den jsem myslel, že neohnu prsty nebo se mi uloměj. No vysušený až hrůza. Tak jsem si to zručně rozškrábal, aby to krásně zmokvalo a Rakytníkový krém se mi válí na poličce a nevím co s ním. :)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    ajo, tak holtova mast taky, dokonce je uz balena jako krem.. mmm, zadne namichavani.. mno, deset minut po namazani se zda byt malym zazrakem, navic je v tomto baleni i vonava, vzdy kdyz jsem o ni cetla vscihni nadali na smrad...uvidime co dal, uvitala bych jednu prospanou noc zase po delsi dobe
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MIKINKA: Kerasal je bez receptu
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    já se tedka dala na homeopatika, zatim tedy ucinky zadny, ale po vysazeni vsech protopicu a elocomu jsem ted jak po naletu vcel...3 dny beze spanku a drbando grando, tak vymejslim co dal vyzkouset, co se mi jeste do rukou nedostalo..
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    no a co ta holtova mast? :D
    a ten kerasal mi daj bez receptu?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    IKSIK: no jo, stará vesta :) močovina má příznivé účinky na zklidnění kůže a salicyl je keratolytickej, tedy narušuje a odstraňuje odumřelou svrchní vrstvu, takže močovina se líp dostane, kam je potřeba
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Mám poměrně čerstvou zkušenost s mastí Kerasal na můj ekzém na prstech na rukou. Účinné látky jsou močovina a kyselina salicylová. Ekzém mi sice moc nemizí, ale je docela klidnej a nemám potřebu to pořád drbat. Kdybych neměl potřebu se furt hrabat v autech, tak bych byl možná už bez ekzému. :)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    děcka holtova mast pouze na predpis nebo se da koupit i bez nej jiz pripravena? jeste jsem ji nezkousela, ale pry je dobra...
    GREGI
    GREGI --- ---
    tak dneska sem doma nasel tohle.... jako mimcu me to zachranilo doslova a do pismene kuzi.... myslim ze tu bude fungovat i na dospele;)


    GREGI
    GREGI --- ---
    LARK: nejlepsi je jak piseMOIRAIN: domaci konopna mast s co nejvetsim obsahem thc.... muze nekde i koupit par gramu a udelat si z toho
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VENIKA: vlez do lékárny, nech si navážit ung. leniens, ambiderman a nech si namíchat aqua calcis do pontinu: Aqua calcis 20,0, pontini ung. ad 100,0 (resp. násobky podle požadovaného množství, průměrný lékárník trojčlenku ovládá). střídej dle potřeby a podle toho, jak se ti bude co zamlouvat. ambiderman je míň mastnej, ostatní mastnější.
    tyhle promazávadla píšou chlapečkovi na dětském kožním v Motole a poměrně s úspěchem
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    i ja atopik - skvrny z moc neresim, prichazi, jak se jim chce. Odchazi bud s tomesama nebo obecne slunickem a morem.
    Spis me zajima, cim si mazete zbytek tela?

    Rezignovala jsem na vsechny vonavy drogerkovy veci a presla vyhradne na excipial, ale ten uz mi po letech leze krkem.. Zkusila jsem teda koupit kokosovy olej, ale ten mam pocit, ze paradoxne tak dobre nepromasti, do rana mam na holenich supinky.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LARK: používej ocet místo aviváže, na tu úplně zapomeň, pokud ji používáš, mast si nech udělat od někoho, kdo má přístup k "travičce" v lékárnách je ne moc účinná, jinak většinou to přejde věkem, kortikoidy nezavrhuj, ale používej jen v nejhorších fázích a to velmi krátkodobě
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    Chjo, nevím jestli je to tím vedrem nebo co, ale asi po 7 letech začínám brutálně olézat a svědí to jak čert, je pravda, že asi půl roku žiju v jiném prostředí (jiná voda, vzduch), ale je to fakt peklo....zatím hledám příčinu, ale je to den ode dne horší, už na sebe nemůžu ani koukat :o(...
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    NO_ON: mmm, asi toho vedi vic jak ja ;) ...od toho jsou to preci doktori, ne?! :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam