• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      PLACHTA: PAVLINKA: WE_RU: diky vsem za rady a zkusenosti:)
      WE_RU
      WE_RU --- ---
      5THELEMENT: s ovesnou ne, ale když jsem byla malá, tak mě naši delali koupel z votrub a pomáhalo..
      OUBI
      OUBI --- ---
      Ja sem ted asi prisla na pricinu meho ekzemu. Bude to znit divne, ale mam asi alergii na svuj notebook,ted sem se v nem hrabala, snazila sem se ho otevrit,vycistit no a pak koukam jak ekzem zcervenal. Vzdy kdy jsem mimo domov a neni tam nejaka elektronika,treba festak,tak se mi to dost zlepsi. Zvlastni,ze? Nemate s tim treba taky nekdo podobnou zkusenost? Zkusim se hold odpoutat od PC.
      GREGI
      GREGI --- ---
      _UDEL_: bohuzel skoro urcite exem... me jako miminku pomohla tahle smes bylin [ GREGI @ Ekzém ] chce to ale delat pravidelne, nic lepsiho nez tohle diteti dat nemuzes, je to prirodni a kdyz to sama sezenes mas jistotu co mu davas, doktor ti da nejakou drahou mast ktera imho vetsinou nepomuze
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      mate nekdo zkusenost s ovesnymi koupelemi? vcera jsem to objevila v drogerii, ma to pomahat zmirnit ekzem i svedeni... pripadne jak casto "aplikovat"? diky:)
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      _UDEL_: byt tebou zajdu radeji na kozni at ti reknou co to je, 3 tydny bez zlepseni je hodne, ale mohla by to byt i treba jen alergicka reakce...?!
      jinak u me v rodine ekzem take nikdo nemel a ja ho mam...neda se to dle toho urcit.
      OUBI
      OUBI --- ---
      _UDEL_: Vypada to jako ekzem :(
      Moji rodiče ani nikdo v rodině ekzemem taky natrpí, možná jen sennou rymou, bohužel ja sem to schytala se vší paradou ..
      _UDEL_
      _UDEL_ --- ---
      Ahoj, synovi se udelo toto na noze. Jen na jedné. Mazeme tekutym pudrem a konopnou masti. je to jiz 3 týden stejné. nevite co by to mohlo být?
      Ani jeden netrpime na ekzemy ani nic podobnyho.
      ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
      http://imageshack.us/photo/my-images/818/snmek197.jpg/
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      BALAENA: :) sem zmotala lipobazy a excipial.)
      WE_RU
      WE_RU --- ---
      Musím se podělit.. :) Saloos úžasnej! Pořídila jsem Bio Karité konopný balzám a pupalkový olej a již po prvních dnech je znát rozdíl.. Olej jsem teda ještě nepoužívala, ale balzám je super! Perfetně promastí, neolupuje se mi vůbec kůže, nesvědí.. doporučuji
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      PAVLINKA: Excipial U Lipolotio :)
      ale ten už se má používat velmi umírněně, přece jen už obsahuje nějakou účinnou látku, i když je to jen močovina. už to prostě není jen obyčejné promazávadlo
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      PAVLINKA: ten ji nepomaha, btw. ani me na sucha mista, co jsem mela po porodu
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      MEDOULKA: skoda, ze sme neobjednaly spolu.)

      mne pomaha lipobaze Ulipolotio, deti ho smi taky, pry je i dobry na supinky ve vlasech, u novorozencu
      IBERIA
      IBERIA --- ---
      MEDOULKA: naše doktorka zase doporučovala lněný (M. teda moc nezabíral) a ještě pro zajímavost jako promašťovací krém exomegu.
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      BALAENA: diky za vycerpavajici info!! fakt:)
      PAVLINKA: sezamak ted prijde z eshopu, tak to zkusim zkusit
      ..ale zas dokoupim linolu
      diky holky
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      MEDOULKA: taky je pry skvely sezamovy olej, jeste jsem ho ale nezkousela( pro sebe), poradil mi to homeopat i pro malyho, kdyby neco
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      MEDOULKA: linola je asi to nejvhodnější, pokud dítěti zrovna nevyhovuje, je na trhu ještě např. Oilatum Emollient, Balmandol (s mandlovým olejem, pokud možno dítě nenechat loknout, ořechová skupina může být potenciálně riziková), Balneum Hermal nebo Balneum Hermal Plus (sójový olej), případně Balneum Hermal F (arašídový olej, platí totéž co u Balmandolu, proč dráždit kobru bosou nohou)

      osobní zkušenost mám s Balmandolem a Linolou, Balmandol líp voní, ale Linola je obecně nejlíp snášená
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      BALAENA: nehodila bys mi prosim tip na nejake promazavadlo do koupele pro rocni? zatim mam linolu
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      WE_RU: neni to tim, ze v kefiru je ta bilkovina prošlá jinejma procesama, nez u cisteho KM?
      SOCONUSCO
      SOCONUSCO --- ---
      WE_RU: Já jsem právě taky nikdy nepodstoupila nějakou kompletní léčbu, ale poslední dobou mám pocit, že bych chtěla začít tak nějak od začátku, zevnitř a celkově.
      A tím pádem je změna jídelníčku asi na prvním místě, no... S těmi mléčnými výrobky to zkusím nějak postupně omezit, a uvidím.
      WE_RU
      WE_RU --- ---
      SOCONUSCO: mléčné výrobky v malém množství by asi vadit neměly.. dokonce kefír se třeba doporučuje pít při problémech s AE často... poslední dobou jsem si o tom docela načetla.. ale to je asi dost individuální. nikdy jsem problémy s AE neřešila změnou jídelníčku, ale rozhodla jsem se teď vyzkoušet, protože to, že se mi vrátil mě docela děsí.... :/
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam