• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      VENIKA
      VENIKA --- ---
      OUBI: jj, doplnuju, ze je pojistovnou hrazena zakladni a pak jste udrzovaci kura/rok. Uz jsem tu o tom psala vic, myslim. Vic info na www.prosanum.cz (ted se mi to nechce otevrit, ale melo by to tak byt), nebo posta. Mne to rozhodne pomohlo.
      OUBI
      OUBI --- ---
      5THELEMENT: to jsou vany se slanou vodou a sviti na tebe solarko. Delaj to v kožnim sanatoriu ve štěpánský. Jednou za rok to hradi pojistovna. Ja jsem na ne chodila,ale bohuzel studuju v jinym meste tak to pro me bylo časove dost narocny a proto ten efekt nebyl tak dobrej. Ale pokud mate dost času treba tam chodit 4-5 tydne, tak jen doporucuju..
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      VENIKA: co to jsou tomesy?!
      VENIKA
      VENIKA --- ---
      RETESKA: pokud jsi z Prahy, zkousela jsi tomesy? funguji na bazi more a slunicka, takze by ti zabrat mely.
      WE_RU
      WE_RU --- ---
      výbornej je i pupalkový olej od saloosu.. dá se pít i mazat.. :)
      RETESKA
      RETESKA --- ---
      tak jsem si konečně zajela léčit ekzém k moři, a zjistila jsem že to skutečně má cenu jedině tak na tři týdny - já tam byla na 11 dní :( poslední den se mi to začlo opravdu perfektně hojit, pod velkým ložiskem na ruce už jsem měla novou vrstvu kůže a vršek začal slejzat, jak jsem si to máčela ve slané vodě, mazala olivovým olejem a vyhýbala se bazénům jako čert kříži. nicméně - je to málo.
      tak přemýšlím co teď, kromě toho že za rok bezpodmínečně musím jet znova, a ne zas za pět let.
      v každém případě velice doporučuju mazat se olivovým olejem namísto krémů a olejů z drogerky, krásně to voní, je to výživné, a dobře se to vsákne, když tomu dáte chvíli času. jen zrovna na ruce, který jsou u mě problém, je to přes den dost nepraktické, hlavně teda mimo domov a kancl :(
      OBLINA
      OBLINA --- ---
      Ahoj, chci se s vámi podělit o zkušenost s přípravkem Cytovital.
      Doporučil mi ho kámoš. Dá se koupit jen v některých lékárnách, v některých ani nevědí co to je. Je to přírodní, žádná chemie...
      Cytovital - regenerační krém 50 ml : Lékárna.cz
      http://www.lekarna.cz/cytovital-regeneracni-krem-50ml/
      úplně mi po tom exzém zmizel a už se nevrátil, tak snad to taky někomu z vás pomůže.
      GREGI
      GREGI --- ---
      IBERIA: je tam chlor ale vznika premenou soli pri procesu zvanem elektroliza a tenhle chlor (nevim proc) neni tak spatnej.. asi neni tak velka koncentrace
      OUBI
      OUBI --- ---
      5THELEMENT: Ahoj, jsem tam zrovna nedavno byla. Ekzem me nepalil,bylo to fajn :). Byla jsem tam zatim jen jednou tak naka zmena k lepsimu nebyla znat, ale maj tak 0,5% slanost stejnou, jak v tom středisku pro atopiky ve štěpánský, kde maj ty vany se solarkem. To jsem zkusila minulou zimu,kdyz jsem to mela fakt brutal rozjety a opravdu to pomahalo. Tak si myslim, že i pravidelné plavani v tomto bazenu by mohlo pomoci.
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      5THELEMENT: Spíš asi zlepší. Ale je potřeba pozorovat co to udělá, když vyleze. Jestli mu neuškodí následný vyschnutí kůže. V takovým případě co nejdřív natírat něčím mastným nebo hydratačním podle toho, co mu dělá líp.
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      Mě moře dělalo vždycky dobře když jsem byl v něm. Ale jakmile jsem vylezl a na sluníčku osušil, tak jsem myslel, že mám kamenný všechny klouby a znáte to...největší blaho je všechnu tu kůži odrbat do krve. :)))
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      5THELEMENT: chodila jsem s mym atopickym batoletem do slaneho a ve vetsine pripadu se ji ulevilo
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      5THELEMENT: mozna te to bude palit, mne v mori exem palil, nebylo to nic prijemnyho, ale po par dnech se to zlepsilo, myslim, ze slo spis o kombínaci more, slunicko, psychicka pohoda, a taky to nebyl tyden, ale mesic az tri...ach, kde ty stare casy jsou:D
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      IBERIA: tady prave chlor nemaji...cisti to jinak... takze myslis, ze to nezhorsi, ale taky nezlepsi...?
      IBERIA
      IBERIA --- ---
      5THELEMENT: ve vetsine slanych bazenu byva i chlor (nevim jak tady), takze podle me koupani tak nevadi, ale nic moc extra to asi nebude
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      ahoj, mam dotaz. nasla jsem v praze v hloubetine bazen s morskou vodou, nema nekdo zkusenost, ze by ta slana voda mela dobry vliv na ekzem jako napr more?!?!?
      MAKU
      MAKU --- ---
      MEDOULKA: netušim, takovej vcelku obyčejnej. Ale docela rychle mne to začlo znervózňovat (navíc jak to štípalo) - tak jsem mu hostinu překazila.
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      MAKU: hustýýý:) a co to byl zač?:)
      MAKU
      MAKU --- ---
      OUBI: vtipný :-) Třeba by ti to okousali, jako ty rybičky lupénku :o)
      Mně se takhle do ekzému pustil jakýsi brouk (asi 15 mm na délku, černý), když jsem si ho nechala lézt v rámci prohlídky jeho krovek po ruce. Normálně lezl, lezl a pak se zastavil na ekzému, začlo to najednou štípat - tak kouknu zblízka - a on se normálně ládoval, kusadýlka mu jela o sto šest :-D
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      OUBI: Se napij trochy Metylalkoholu. Ten se v Tobě přemění na kyselinu mravenčí a ohromně Ti to prospěje. ;-)
      ROCKMAN
      ROCKMAN --- ---
      OUBI: LOL, jakoby snad kys. mravenci byla nejaky vitamin :D
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam