• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      MAKU: hustýýý:) a co to byl zač?:)
      MAKU
      MAKU --- ---
      OUBI: vtipný :-) Třeba by ti to okousali, jako ty rybičky lupénku :o)
      Mně se takhle do ekzému pustil jakýsi brouk (asi 15 mm na délku, černý), když jsem si ho nechala lézt v rámci prohlídky jeho krovek po ruce. Normálně lezl, lezl a pak se zastavil na ekzému, začlo to najednou štípat - tak kouknu zblízka - a on se normálně ládoval, kusadýlka mu jela o sto šest :-D
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      OUBI: Se napij trochy Metylalkoholu. Ten se v Tobě přemění na kyselinu mravenčí a ohromně Ti to prospěje. ;-)
      ROCKMAN
      ROCKMAN --- ---
      OUBI: LOL, jakoby snad kys. mravenci byla nejaky vitamin :D
      OUBI
      OUBI --- ---
      Jedna paní koukla na muj ekzem a řekla mi, že mi chybí kyselina mravenčí, mám prý jednoduše strčit ruku do mraveniště a nechat se pokousat. Slyšeli jste někdo něco podobnyho? díky :)
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      PLACHTA: PAVLINKA: WE_RU: diky vsem za rady a zkusenosti:)
      JUDIY
      JUDIY --- ---
      PLACHTA: Praha, už jsem byla na kožním, zkusim tedy i praktického lékaře díky...
      PLACHTA
      PLACHTA --- ---
      5THELEMENT: s ovesnými koupelemi zkušenost mám, ale s doma dělanými (vývar z ovesných vloček), jak moc to pomáhalo už jsi nepamatuju, ale každopádně to bylo příjemný a pytel vloček stojí desetikorunu, takže vyzkoušej.
      A jinak otruby jsou skoro stejný (koupíš otruby, zavřeš je do plátěnýho pytlíku a mačkáš jako houbu ve vně)
      PLACHTA
      PLACHTA --- ---
      JUDIY: jdi nejdříve za svojí praktičkou, stejně jsi nenapsala odkud jsi a může to být cokoli
      JUDIY
      JUDIY --- ---
      Prosim o radu:
      uz mam 3 tyden kožni problemy, nejdriv ´hodně malych pupinku, ktere svědi, potom velke pupeny - většinou je jich vic kolem sebe, hlavně na nartech lytkach, kolem loktu a zada. Mylsela jsem jeslti to jsou naky paraziti, nekolikrat jsem vystrikala cely byt a vyprala jinym praskem, doktorka mi rekla ze to muzou byt stenice. Hledala jse n a nenasla, spolubydlici co s emnou spi na patre nic nema a objevilo se mi to i kdyz jsem odjela mimo prahu.
      Vetsinou je mam taqk tyden a hodne pak treba na 4 dny zmizzi a objevi se znovu.
      Poradite nejakou dobrou lekarku? muze to byt alergie? nejaka forma exemu?
      diky moc
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      5THELEMENT: sama nemam, ale udajne jsou skvele, nebo koupele z cerneho caje
      OUBI
      OUBI --- ---
      GREGI: No ja se v nem nehrabu každej den, tak mi přijde divny že to ma na me takový učinky. Mám ted ekzem docela zhorsenej,asi kvuli tomu že je venku hnusně a sem doma u kompu.
      GREGI
      GREGI --- ---
      OUBI: zvlastni ani ne kdyz si vemes co vsechno v elektronice je... kazdopadne o tom slysim poprve
      WE_RU
      WE_RU --- ---
      5THELEMENT: s ovesnou ne, ale když jsem byla malá, tak mě naši delali koupel z votrub a pomáhalo..
      OUBI
      OUBI --- ---
      Ja sem ted asi prisla na pricinu meho ekzemu. Bude to znit divne, ale mam asi alergii na svuj notebook,ted sem se v nem hrabala, snazila sem se ho otevrit,vycistit no a pak koukam jak ekzem zcervenal. Vzdy kdy jsem mimo domov a neni tam nejaka elektronika,treba festak,tak se mi to dost zlepsi. Zvlastni,ze? Nemate s tim treba taky nekdo podobnou zkusenost? Zkusim se hold odpoutat od PC.
      GREGI
      GREGI --- ---
      _UDEL_: bohuzel skoro urcite exem... me jako miminku pomohla tahle smes bylin [ GREGI @ Ekzém ] chce to ale delat pravidelne, nic lepsiho nez tohle diteti dat nemuzes, je to prirodni a kdyz to sama sezenes mas jistotu co mu davas, doktor ti da nejakou drahou mast ktera imho vetsinou nepomuze
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      mate nekdo zkusenost s ovesnymi koupelemi? vcera jsem to objevila v drogerii, ma to pomahat zmirnit ekzem i svedeni... pripadne jak casto "aplikovat"? diky:)
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      _UDEL_: byt tebou zajdu radeji na kozni at ti reknou co to je, 3 tydny bez zlepseni je hodne, ale mohla by to byt i treba jen alergicka reakce...?!
      jinak u me v rodine ekzem take nikdo nemel a ja ho mam...neda se to dle toho urcit.
      OUBI
      OUBI --- ---
      _UDEL_: Vypada to jako ekzem :(
      Moji rodiče ani nikdo v rodině ekzemem taky natrpí, možná jen sennou rymou, bohužel ja sem to schytala se vší paradou ..
      _UDEL_
      _UDEL_ --- ---
      Ahoj, synovi se udelo toto na noze. Jen na jedné. Mazeme tekutym pudrem a konopnou masti. je to jiz 3 týden stejné. nevite co by to mohlo být?
      Ani jeden netrpime na ekzemy ani nic podobnyho.
      ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
      http://imageshack.us/photo/my-images/818/snmek197.jpg/
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      BALAENA: :) sem zmotala lipobazy a excipial.)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam