• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    5THELEMENT
    5THELEMENT --- ---
    BALAENA: to jsem nezkousela...schvalne vyzkousim. Ten ambiderman mi ale prave vyhovuje, ze neni tak mastny, takze se hodi i na ekzem, ktery se mi dela trochu na obliceji...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    5THELEMENT: ambiderman je právě ale krémový základ, proto je taky lehký :) vzhledem k poměrně velkému obsahu vody se ale moc nehodí na zimu
    zkoušela jsi pontin? to je masťový základ, je mnohem tužší a mastnější než ambiderman

    synkovi v Motole psali úžasný promazávadlo, možná jsem tu už o něm psala - vápenná voda v pontinu. klidně si to zkus nechat napsat nebo si to i nechat namíchat za svoje, ono to nestojí svět... jen s tou vápennou vodou nechce dělat každá lékárna, je toho velký balení, spotřebuje se málo a má to krátkou exspiraci, tak to nechtějí brát... ale ty větší to dělají

    aqua calcis 20,0
    pontini ung. ad 100,0

    (popř. násobky, lékárník je vysokoškolsky vzdělaná osoba a jistě ovládá trojčlenku nebo alespoň kalkulačku)
    5THELEMENT
    5THELEMENT --- ---
    mně na promazání přeléčené fáze kortikoidy dělá hrozně dobře "ambiderman" – čistý masťový základ, bílý a lehký, takže kůže může dýchat... nereaguju jinak dobre ani na kremy urcene pro atopiky a tak jsem zkusila na radu z jednoho web fora tohle a fakt mi to pomaha...
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    Tak jsem dnes byla u paní doktorky a předepsal mi různé mastě a čípky, jsou to teda trochu kortikoidy ale na zalečení této nejhorší fáze to bude asi nejlepsí. Pak jsem dostala nějaké masti od Kuata, které jsou z bylin. Držte palce at je mi hej :) Budu informovat o další fázi
    OUBI
    OUBI --- ---
    VYKUTALENA: Ne je to přímo ve štěpánský, sanatorium pro ekzematiky, chodim tam k pani Mudr. Černé, maj tam i ty tomesy.
    Protopic používám taky. Neni to kortikoid, je ho docela málo za vysokoui cenu tak je na oblicej a skutecne pomaha jako kortikoid.
    SOCONUSCO
    SOCONUSCO --- ---
    VYKUTALENA: Já bych teda tu sůl moc nepoužívala, když to máš v tak akutním stavu, mohlo by to dost pálit... Podle mě je to lepší na klidnější ložiska.
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    NICKIE: Podobnou reakci mam na ten lipikar od la roche. Kuže mi všude zrudla jakoby někde i popraskala a ekzem se rozlezl. Pali to je mi horko a občas mam trochu zimnici, tak se ted mažu měsíčkovou mastí a je to v klidu . Asi bduu muset nasadit předci jen kortikoidy. Bojim se však že budu mít kůži stále vrásčitou:/ Doufám že ne.
    Mám sen o hladké pokožce !!!:)

    Ta sůl mě taky napadla, zkusím to..

    KUATO:
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    NICKIE: Protopic je kožní imunomodulans a fakt většině pomáhá...


    OUBI: tu davovou hysterii proti kortikoidům, tedy sloučenině tělu v podstatě vlastní, fakt nechápu. kortikoidy jsou dobrý sluha, ale zlý pán, ale když se s nima zachází rozumně... na akutní kožní zánět není k dispozici nic lepšího
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    VYKUTALENA: no ten protopic není kortikoid, ale nějaký nový vynález, jenže měl u mě velké vedlejší následky, jako bych měla popáleniny.. kůže mě začla hrozně pálit a nemohla sem se ani oblíct, ale doktorka to vychvalovala, tak třeba někdo jiný má jiné zkušenosti
    jinak nic jiného než kortikoidy v téhle fázi asi nezabere.. já je používám už přes dvacet let, i když přiměřeně a žádné vedlejší následky neregistruju.. jasně, že ne denně, ale třeba jen jednou za měsíc, dva, hned jak mi exém vyskočí a do druhého dne je pryč.. jinak praktikuju přírodní léčbu
    KUATO
    KUATO --- ---
    zene docela i pomaha, kdyz si udela silnou solnou koupel (inspirace od more :o). tim silnou myslim 3+kg soli v pul vane vody. tam se namoci jako hroch a vali se tam tak hodinu. rika, ze je nejlepsi takova horka sul od mrtveho more, ale ta je docela draha i kdyz se kupuje ve velkych balenich po 25kg, takze to dela tak,ze da kilo tehle, kilo obycejne morske a kilo obycejne kamenne. 2 takovehle koupele tydne a taky lepsi stav.
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    OUBI: Myslíš to centum kousek od národky mudr. Petrovská tuším??
    }:
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    V prosinci letím k moři na delší dobu tak se těším a doufám že s emi to zlepší. Vyzkouším vaše rady. Takdle moc jsem to nikdy nemela. Nevím co to je jestli nějaká podvědomá psychika....:ú Každy den si říkám že se mám ráda tak doufám že to taky zabere.
    Nickie: Jak ti to znicilo kůži?? Ja moc kortikouidy nepoužívám, ale kůži mám na některých místech jako by mi bylo 52

    NICKIE:
    NICKIE:
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    VYKUTALENA: takhle jsem to měla před dvěmi roky.. nejhorší co mi na to dali byl protopic tuším že se to jmenovalo, zničilo mi to zbytek kůže, ale kožní tvrdila, že to většině pomáhá. Chodila jsem čtyři měsíce i na tomesy, ale vyřadili mě jako marnej případ..nakonec mi nejvíc pomohl Cyteal a ředěný elokom ve vazelíně a co nejvíc sluníčka a změna ubytování - z chladného pokoje do přetopeného bytu,
    a změna práce..doktoři mě chtěli dát jedině tak do nemocnice, takže být tebou, spíš bych zkusila změnit něco ve tvém životě.. jestli to máš tak hrozný, tak bych uvažovala i o pobytu u moře, aby se ti to stabilizovalo včas, protože když už člověk nemá pak žádnou kůži je to hodně těžký
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    VYKUTALENA: Co je lipikar? Ten jojobový olej je dobrý. Regeneruje a vyživuje pokožku a není tam žádná chemikálie. Tu tinkturu zatím testuji, ale podívej se na ty stránky a zkus:

    Dermasan
    napomáhá odstraňování kožních problémů, doporučuje se zvláště při dermatózách, ekzémech a lupence
    obsahuje peťour maloúborný, pampelišku lékařskou, ostropestřec mariánský, kakost smrdutý, dvouzubec trojdílný, celík zlatobýl a třezalku tečkovanou
    podporuje detoxikaci organizmu
    zmírňuje nepříjemné kožní projevy - svědění, vyrážky, ekzémy
    zlepšuje funkci jater a slinivky
    harmonizuje činnost ledvin
    působí protizánětlivě
    doporučován při těžších kožních afekcích
    OUBI
    OUBI --- ---
    VYKUTALENA: Jestli to máš takle vážný tak ti hold nezbude asi nic jineho nez pouzit kortiokoidy. Asi pred pul rokem jsem to mela fakt hodne vážný, kdy už ani z tech škrábancu netekla krev, ale náka vodička až jsem musela navštívit kožní a samozřejme mi nasadila masti s kortiokoidy,cyteal a olej linnola fett, říkala že pokud ty kortikoidy neberu v tabletách a jen si je mažu na kuži, tak to neni tak hrozny a musim říct, že nevim co jineho by mi pomohlo. V tuto chvili pouziji kortikoidy jednu týdne ani ne. a to je jeste hodne slabý a udržuji to docela v pohode stavu. Samozrejme jsem změnila jidelniček. Už nejím pečivo.
    Tak záleží jen na tobě, muj názor na kortikoidy je celkem kladný. Když to nebudeš používat hodně a často, tak ti jen pomuže.
    Používám ředěný elocom a na horší projevy mi kožní předepsala nějakou mast s antibiotiky. Zkus zajít do kožního sanatoria ve štěpánský.
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    DARUMA: Pomaha to?? me se po tom Lipikaru kůže nezkutečně zhoršila, ekzemem mam momentalne pokryto 80% kůže a nemužu se skoro hábat jak to bolí. Myslela jsem ze to je jen nějaka přechodna faze a pak se stav začne zlepšovat ale jde to cele do kopru. Za 400kč dobrej pokus o lečbu..:/
    Máte typ an nějakou dobrou alergoložku?? Mám kontak na mudr. Seunikovou. Máte s ní někdo zkušenost? A jakou kdyžtak prosím...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Já momentálně testuji jojobový olej na promazávání a bylinné tinktury od Herba Vitalis - Kakost smrdutý kapu na ekzém a polykám kapky z černého bezu.
    extrakty
    http://www.herbavitalis.cz/extrakty.html
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    VYKUTALENA: mě se po pivu exém horší rapidně... ale třeba jedno, dvě, pokud to není zakouřená hospoda mi nevadí
    OUBI
    OUBI --- ---
    VYKUTALENA: Myslím, že pivo neni uplne dobry. Teda ja to po něm mám horší. Ale to po alkoholu obecne, ale po pivu bych rekla ze nejvic.
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    NICKIE: Díky moc!! Zkusím to včera jsem si koupila Lipikar, příjde mi že se mi po tom kůže trochu zhoršila tak nevím jestli je to startující proces hojení bo ne. Červenou řepu určo zkusím, to je prokázáno že se to hojí?

    Ekzematici, jaké máte zkušenosti s ekzémem a pití piva?? Zhoršuje se vám to po tom??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam