• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    GREGI
    GREGI --- ---
    WOODY_: tak je je exem jen si ho nerozdrbavas:)) to te obdivuju... no zkus na ten kapesnicek ten locoid a 3x to tim namazat... po 6 hodinach treba... me to staci jednou za 14 dni a drzi se mi to v pohode:)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    WOODY_: ted kecam, chvilema to svedi, jen jsem se naucila si to nedrbat a tim padem nezhorsovat:) kuze je rudsi, ale proste to neni takovy peklo, jako jsem to mivala driv
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    GREGI: pouzivala jsem ho, ale mam spousty kremu jeste doma, tak vyzkousim ty a kdyztak si ho koupim znovu:) ta kuze neni vylozene podrazdena, ani nesvedi, ale je sucha, pne se a delaji se mi supinky
    GREGI
    GREGI --- ---
    MEDOULKA: a jake jsi zkousela?
    WOODY_: treba ten locoid se dava jen uplne malinko... ja si ho davam na papirovej ubrousek a snazim se zasahnout jen to postizene misto... ani prstem to nemazu abych to nemel zbytecne na druhe ruce... ty ho mas?
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    GREGI: zatim bez vysledku, je jak pokusny kralik:(
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    GREGI: tak zatim teda jen krk, ani to nejde do obliceje, ale uz je ta kuze hruba a sucha, a krem se do ni vubec nevsaje .. asi se pomazu sadlem a dam do potravinarsky folie nebo co :)))
    GREGI
    GREGI --- ---
    MEDOULKA: bylinne koupele?
    DARUMA: ne moc... co nejmíň, dokud to nepomůže pak přestat:)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Jak dlouho se dá vlastně používat Locoid 0,1 %?
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    GREGI: hm, v tomhle ohledu jsem dost bezradna u moji dcery 1,5 rocni, prijd emi ze uz neji skoro nic a porad ji to trapi. cokoliv, co ma vyraznejsi chut ji drazdi, i povareny cesnek, ovoce atp.
    prirozena by mi prisla "lecba sokem", kdy bych fakt najela na normalni stravu, pikantni, barvenou, éčkovou... tak bych to udelala u sebe. ale u ni se neodvazim ani nahodou:(
    GREGI
    GREGI --- ---
    BALAENA: provaz nebo kulku;) ne, tak zmenit totalne zpusob zivota a stravovani, neznam moc lidi kterym by to nejaka mast zlepsovala... max to stabilizuje ze se to nezhorsuje, ale malo komu se to jen diky masti zlepsi...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GREGI: a co poradíš mně, kdyř Locoid netoleruju?
    GREGI
    GREGI --- ---
    WOODY_: locoid!:)
    GREGI
    GREGI --- ---
    WE_RU: locoid!:)
    WE_RU
    WE_RU --- ---
    Jupí, tak mám ekzém zpět. Ráno jsem se probudila - podlitá oční víčka a v koutcích ekzém, na rameni ekzém, na krku ekzém.... No snad ho nějak zaženu dříve než se rozleze.....
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    BALAENA: Díky :-)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    tak po necelym roce a pul, co jsem mela od ekzemu klid, ho mam zase zpatky
    jsem ted v hroznym stresu /stavy uzkosti/, zadna jina pricina .. takze asi nema smysl se cpat zyrtecama a podobne, ale nejlip sahnout rovnou po nejakych antidepresivech :)))

    ach jo, uz me to nebavi ..

    a ekzem samozrejme reaguje, takze mi zase zacaly vadit veci, co mi vadi jen tehdy, kdyz se mi ekzem objevi - jako napr. kocici chlupy
    doufam jen, ze se to moc nerozleze, zatim to mam jen na krku; ruce, ktere jsem mela vzdycky nejvic postizene, jsou zatim ok

    hergot :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RYBKA: velka cast rostlinnych alergenu ma termonestabilni bilkovinu, takze varene uz nevadi. Proste nejez ty brambory (a ani treba jablka) syrovy

    Jsou ale vyjimky, treba celer, ten je termostabilni, ten vadi i po uvareni.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    VYKUTALENA: My ho dostali, mažu s ním starší, která má sušší kůži, ale na ekzém netrpí. Na mladší už se to bojím dát i na místa, co jsou ok... :-( Ale teda nekoupila bych to...
    IBERIA: To mě taky napadlo :-) Předvčírem nevřískala, včera zas jo, asi to teda nebude tou mastí...

    Zarazili jste mě těma bramborama. Protože ekzémoidní dcerku kojím, mám vysadit všechno dráždivé, po čem by se mohla osejpat (skoro všechno ovoce a zeleninu, ořechy, semínka, čokoládu, mléčné výrobky...). Myslela jsem, že brambory jsou ok... Takže brambory radši taky nejíst? Nebo to platí jen na přímý styk brambory s pokožkou a do mlíka to nepřejde?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    DARUMA: to je individuální.

    ostatně ohledně ekzému je individuální všechno - co komu vadí, jaký má kdo projevy, v jakých místech, jaký mazání snese... divím se, že lékařská věda má ještě pořád odvahu shrnovat to pod jednu diagnózu
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    RYBKA: moje dcera na Holtovku nevřískala... nevím, třeba jí to smrdí:(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam