• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    BALAENA: Díky :-)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    tak po necelym roce a pul, co jsem mela od ekzemu klid, ho mam zase zpatky
    jsem ted v hroznym stresu /stavy uzkosti/, zadna jina pricina .. takze asi nema smysl se cpat zyrtecama a podobne, ale nejlip sahnout rovnou po nejakych antidepresivech :)))

    ach jo, uz me to nebavi ..

    a ekzem samozrejme reaguje, takze mi zase zacaly vadit veci, co mi vadi jen tehdy, kdyz se mi ekzem objevi - jako napr. kocici chlupy
    doufam jen, ze se to moc nerozleze, zatim to mam jen na krku; ruce, ktere jsem mela vzdycky nejvic postizene, jsou zatim ok

    hergot :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RYBKA: velka cast rostlinnych alergenu ma termonestabilni bilkovinu, takze varene uz nevadi. Proste nejez ty brambory (a ani treba jablka) syrovy

    Jsou ale vyjimky, treba celer, ten je termostabilni, ten vadi i po uvareni.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    VYKUTALENA: My ho dostali, mažu s ním starší, která má sušší kůži, ale na ekzém netrpí. Na mladší už se to bojím dát i na místa, co jsou ok... :-( Ale teda nekoupila bych to...
    IBERIA: To mě taky napadlo :-) Předvčírem nevřískala, včera zas jo, asi to teda nebude tou mastí...

    Zarazili jste mě těma bramborama. Protože ekzémoidní dcerku kojím, mám vysadit všechno dráždivé, po čem by se mohla osejpat (skoro všechno ovoce a zeleninu, ořechy, semínka, čokoládu, mléčné výrobky...). Myslela jsem, že brambory jsou ok... Takže brambory radši taky nejíst? Nebo to platí jen na přímý styk brambory s pokožkou a do mlíka to nepřejde?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    DARUMA: to je individuální.

    ostatně ohledně ekzému je individuální všechno - co komu vadí, jaký má kdo projevy, v jakých místech, jaký mazání snese... divím se, že lékařská věda má ještě pořád odvahu shrnovat to pod jednu diagnózu
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    RYBKA: moje dcera na Holtovku nevřískala... nevím, třeba jí to smrdí:(
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MEDOULKA: Já nevím. Já když se dotknu svému ekzému syrovým bramborem, tak to strašně svědí. Vařené brambory jsou OK.
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    DARUMA: Dcera (15mes) podle krve na brambory "alergii" nema, ale okamzite se po nich vysype a boli ji bricho. Myslis, ze to muze souviset? Probl. ma jeste s dyni a banany.
    GREGI
    GREGI --- ---
    DARUMA: jj kdyz sem mel exem spatnej tak sem na syrove brabory nemohl sahnout
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    GREGI: Ale úplně nejhorší je škrob z brambor a nebo šťáva z rajčat. ;-)
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    SHEILA_B: Ja na mytí používám balneum herbal koupiš to v lekarne a je to takovy olejicek jakoby. Myju s eve vlažne vodě a neosušuji ručníkem pokud to jde jen si vemu župan a pak hned namažu.


    RYBKA: Mě osobně ten lipikar dost pálí a ků§že emi jakoby scvrkáva ale je to jen pocit. Je to zvlastní mazadlo za tu cenu nechapu ale slysim an nej v posledni dobe same negace
    5THELEMENT
    5THELEMENT --- ---
    SHEILA_B: mně ekzem nedraždí ovesné bio mydlo (tuhé) z yves frocher (stojí 99 a je to obrovská kostka:) a na obličej – místo pleťové vody "jarishův roztok" z lékárny, po něm se mi obličej hodně zklidní... ale je to těžké, každý atopik reaguje bohužel jinak... tak držím pěsti! :)
    WE_RU
    WE_RU --- ---
    SHEILA_B:
    buď bio olejíčky např. saloos a nebo jsem měla ovesné mýdlo (tuhé), to bylo taky dobrý a mýdlo s výtažky z mrtvého moře (tuhé) s tím sem ale zas tak spokojená nebyla, ale mé kolegyni vyhovovalo ze všeho nejvíc. Chce si to ozkoušet, co na koho jak působí. Já mam asi nejosvědčenější ty olejíčky.
    GREGI
    GREGI --- ---
    mejdlo je to nejhorsi po jaru. Zadne nepouzivej nejlip...
    SHEILA_B
    SHEILA_B --- ---
    GREGI: tak jsem dneska byla u kožaře, mám na obličej Lipobasy a na tělo Elocom...neznám, vyzkouším...

    Každopádně si říkám že mě dost ubližuje klasické mýdlo...nějaký typ na hygienu?? Opravdu jsem to neměla x let a už nevím co se teď vyrábí...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Nevíte prosím, jestli může Holtova mast nějak pálit nebo svědit? Dostali jsme ji teď na dceru (2 měsíce), první večer dobrý a i dost pomohla, druhý a třetí večer při mazání touhle mastičkou brečí (při běžném promašťování Lipobází ne, ale zas když jsem ji namazala Lipikarem, vřískala tak, že bylo zcela zřejmé, že tohle mazadlo ne), tak by mě zajímalo, jestli je to shoda náhod, nebo jestli jí ta mast nějak vadí.
    GREGI
    GREGI --- ---

    S exémem bojuji

    19 hlasy od 19 respondentů

      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      GREGI: aplikuji stejnou metodu, jakmile se objevi ekzem vice nez aby se dal zahojit pouze promazavacimi mastmi, natru jednou dvakrat locoidem...ekzem se stahne a pak staci opet jen promazavat. a hlavne k tomu hodne pit vodu, jist lactobacily a tak :)
      LEPEK
      LEPEK --- ---
      máte prosím vás někdo mimi oblečky pro ekzematiky a chcete se ho zbavit?? kdyžtak mi písněte do pošty :)
      GREGI
      GREGI --- ---
      jinak imho na exem je nejlepsi hned ze zacatku jak to i jen malinko zacne locoid protoze ten pomuze hodne a zabrani rozlejzani exemu... imho lepsi trochu kortikoidu nez se mazat necim "bio" a pak to nakonec stejne zachranovat tema kortikoidama ale ve vetsi mire
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam