• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      PEETIK
      PEETIK --- ---
      PETRA_CHATEAU: Já sem takovej prostě vybíravej a nemusím prostě bylinkový čase a tak... :( ale zkusím to. Kolega v práci občas ty kopřivový čaje pije, tak mi jeden prý udělá.
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      PEETIK: co ti vadí na čaji? to snad neni takový utrpení, hlavně jestli to pomůže
      PEETIK
      PEETIK --- ---
      STARF: Nevim, jestli budu schopnej si dát kopřivovej čaj, už tak mi dělá problémy si dát, když sem nemocnej čas se zázvorem, tak do kopřiv se mi moc nechce :-(
      STARF
      STARF --- ---
      PEETIK: zkus pit treba tyden 3x denne koprivovy caj a uvidis, jestli to bude mit nejaky prinos... me to pomohlo, procistit si takhle krev

      caje obecne beru jako hodne prinosnou vec pro zdravi

      What Are Japanese Tea Cures for Eczema? | eHow.com
      http://www.ehow.com/list_6552035_japanese-tea-cures-eczema_.html

      BALAENA: dobry vedet, diky
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      STARF: Lipobase Repair je novější a prý lepší verze Lipobase, na předpis není úmyslně (mně je teda stejně nepochopitelný, jak někoho mohlo napadnout dát nějaký emoliencia jen na předpis)
      PEETIK
      PEETIK --- ---
      STARF: Lipobase repair občas používám, ale vzhledem k ceně fakt jen občas :-( alkohol to taky vyvolává, ale nejsem žádnej piják, takže zas tak hrozný to není. Určitý ovoce mi to vyvolá taky, cukruju už málo, čaje piju převážně černý neslazený,. V práci převážně vodu z kohoutku, to sem teď začal pít i doma. Nejsem kuchař, takže maso mám taky málo :)
      STARF
      STARF --- ---
      jeste doplnim, ze se hodne snazim cistit organismus koprivovyma a jinyma cajema, taky sem omezil alkohol a na ekzemem postizeny mista pouzivam desinfekcni mydlo
      STARF
      STARF --- ---
      PEETIK: zkus si nechat predepsat mast s kortikoidama na vazelinovy bazy... ja mel pred par mesici hodne suchou pokozku na hodne castech tela a tohle me vylecilo, od ty doby se uz "nesypu"

      a jinak jak pisou ostatni, jidelnicek dela u ekzemu hodne... nemusis nutne prestat jist, co ti chutna, jen si najdi alternativy - viz treba karobove tycinky, ktere zminovala ID MEDOULKA

      osobne me prestava ekzem svedet az ted po 3/4 roce, kdy sem kompletne zmenil stravu - zacal sem kupovat bio produkty, jist hodne ovoce a zeleniny, pouzivam daleko mene cukru a soli a hodne sem omezil maso (driv sem ho jedl v podstate denne, ted tak 1x - 2x tydne) a nahradil ho syrama

      btw na ruce je taky dobra mast Lipobase (na predpis)... mam namysli tu 100ml tubu, existuje este nejaky Lipobase Repair, ale to poradne nevim, co je zac
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      to je "nejhorsi " na tom, no, ze kazdymu vyhovuje neco jinyho, takze neni jiny recept nez ZKOUSET, ZKOUSET a ZKOUSET :/
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      SOCONUSCO: to je individuální, mně třeba nevyhovovalo.

      mně se osvědčilo olivové mýdlo Lesel (na objednávku v lékárně, běžně skladem většinou nemají), ale věřím tomu, že plno lidí mi tu napíše, jak bylo špatný a nesedělo jim
      Olivové mýdlo
      http://www.inti.cz/olivove_mydlo_fr.htm
      SOCONUSCO
      SOCONUSCO --- ---
      PEETIK: Mýdlo doporučuju tohle : http://www.bioderma.cz/bioderma-atoderm-sucha-pokozka/bioderma-atoderm-mydlo-150g

      Je moc příjemný a uklidňující.
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      PEETIK: klasický sprcháče mě ničily úplně nejvíc. z DM používám řadu alverede, neparfemovaný výrobky, jak už tu padlo- levný a dobrý. jinak používám přírodní kosmetiku lush http://www.lushcz.cz/ . sprcháč 500 ml stojí sice 600, ale hodně pění a vydrží mi pomalu rok. ekzém se po mi po něm nezhoršuje, někdy mam pocit, že se po tom dokonce zlepšuje. a jinak se mažu konopnýma mastma, ale teda nemůžu doporučit canaderm- smrdí, blbě se roztírá a mně nepomáhá
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      BALAENA: alergologie byla, kozni, atd.. z krve je jen bilek, ale v praxi je to lepek, bramborovej skrob, banany, dyne, mliko.. nejí skoro nic. doufam, ze to k necemu bude!
      GREGI
      GREGI --- ---
      BALAENA: mluvim spis o dnech nez hodinach... ale tak to je individualni a more je asi neco jineho nez bazen v hloubeine;) ale imho lepsi ten nez nejakej chlorovanej:)
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      GREGI: no jo, jenže tak dlouho, než se to začne zlepšovat, v tom bazénu zůstat nemůžu :) oni po pár hodinách zavírají :)
      GREGI
      GREGI --- ---
      BALAENA: tak asi ne pro vsechny je to ideal... ale treba me u more exem vzdycky vyleze ale pak se zlepsi...
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      GREGI: jj
      PEETIK
      PEETIK --- ---
      GREGI: Já právě nevim, jak to funguje, ale když sem jednou slyšel, že tam sypou kuchyňskou sůl, tak mi to přišlo divný.
      GREGI
      GREGI --- ---
      BALAENA: uz s tou slanou vodou? driv byl normalne chlorovanej
      GREGI
      GREGI --- ---
      PEETIK: hele kuchynska sul je ok... imho drazzsi nez ta co by se tam mela sypat takze je to jen pomluva... my to mame doma ve venkovnim bazenu a funguje to na principu ze osolis vodu a pak voda proudi pres anodu a katodu kde probiha diky procesu zvanemu elektroliza premena soli na nejakej prirodni chlor kterej neni temer cejtit a neskodi pokozce jako ten umelej:)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam