• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      MOIRAIN: to je jasne, ale potrebuju ji trochu pobavit, tak hledam nejmensi zlo:)
      MOIRAIN
      MOIRAIN --- ---
      MEDOULKA: optimálně žádnou...když už něco, tak něco z řady seba med a podobných
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      Exematici, nemate tip na penu do koupele? Resim pro dcerku, diky...
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      RETESKA: Bambucké máslo naopak (zdánlivě) paradoxně vysušuje - je to čistý tuk, tak se pro mě nehodí. Modrá indulona je pro mě vyzkoušená a spolehlivá, přestože nedělá nic kromě ochrany mastnou bariérou, tak jsem ještě nenašel nic v podobné ceně, co udělá stejnou službu. Jinak věci Alverde používám hodně (mléko, máslo, šampon, balzám i tužidlo).
      Kdyby šlo jenom o ruce, tak si výskám nadšením a radostí ;) Zrovna se vesele mažu Locoidem (kortikosteroid, parafín a ještě propyl- a butylparaben) a calciovkou, abych přežil slavnou éru smogů ;)
      RETESKA
      RETESKA --- ---
      5THELEMENT: od léta používám na obličej jen přírodní obličejové oleje Saloos a nemůžu si to vynachválit, zkus to.

      UMIAKI: modrou Indulonu jsem mívala ráda do té doby, než jsem zjistila že jako skoro všechno obsahuje paraffinum liquidum, kterýmu jsem se začla vyhýbat u veškeré kosmetiky, pokud to jde. nepotřebuju na sebe matlat něco co mi jen udělá povlak na pleti a ta zůstane nemocná a nevyživená. časy, kdy jsem si udržovala atopické ruce vlhké čistou vazelínou jsou už taky nenávratně pryč :) snažím se najít bylinné produkty co mi ruce nedráždí a mažu si s nimi ruce okamžitě po každém umytí (aktuálně masti od Saloos nebo aspoň krém na ruce od Alverde bez ropy).

      mastnou modrou indulonu bych nahradila třeba čistým bambuckým máslem - trochu rozehřát v rukou a namazat silnější vrstvu, prodává taky Saloos anebo dalších asi tak sto značek, stačí si najít ideální balení a cenu.
      OUBI
      OUBI --- ---
      Tak jsem koupila i tu mondrou indulonu a dobrý :) docela mastny, ale po case se vstreba. Rekla bych ze do mrazu se celkem hodi, jak je to mastny.
      OUBI
      OUBI --- ---
      ANEJET: Mas pravdu, opravdu tam toho zbyde hafo, ale slo to docela snadno řezákem ;) jinak jsem si koupila tu niveu a taky ji snasim dobre :) a pekne voni :)
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      UMIAKI: Jestli tě to tak moc žere, omlouvám se ti, že jsem se podělila o negativní zkušenost... Myslím, že je fajn, moct se dozvědět + i - a pak se rozhodnout podle svého. Tím bych to ukončila.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      UMIAKI: no to je mozne kazdopadne ja ji pouzivam od mala a nikdy sem je nemela , proto to pisu :o))
      MIST
      MIST --- ---
      mam dotaz....mate nekdo zkusenost s Cetaphilem Restoraderm ? popr. srovnani s Atodermem?
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      RYBKABALAENA: Odpověděl jsem na otázku návrhem, stejně jako vy. Ať si to vyzkouší každý za sebe, ne? Nebo vidíte, že bych psal, že Lipobase je nevhodná, protože... ?

      KACHNY: To nemůžeš, modrá indulona obsahuje vodu a budeš mít omrzliny.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      za me modra indulona a nebo alverde ochrany balzam proti vetru a mrazu pro deti za asi 39 kc
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      UMIAKI: Původní dotaz byl na krém vhodný do mrazu, což podle mě modrá indulona není (a dokládám konkrétním příkladem).
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      UMIAKI: samozřejmě, že to je jen emoliencium, ale není bezvodá a tudíž je do mrazu nevhodná. tečka.
      a to, že nedrží pohromadě, jí na důvěryhodnosti nepřidává, na tom trvám.
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      BALAENA: "Petrolatum, aqua, lanolin,..." takhle to je uvedené ;) Modrá indulona je naprosto nejvíce hypoalergenní věc a 99% si vystačím s ní a něčím tekutějším na promazávání (makadamové máslo z DMka). V induloně není žádná aktivní složka, není co by tam "mělo fungovat", je to jen emolencium.

      RYBKA: A co to má společného s původním dotazem?:) Předpokládám, že 5THELEMENT je dospělý... Jasně, že děti budou citlivější než dospělí a na každého funguje něco jiného. Já omrzliny nemám...
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      UMIAKI: když se podíváš na složení, voda je uvedená jako první, takže zrovna málo jí tam nebude.
      a k přípravkům, které se neudrží v emulzi, aniž by na obalu stálo "před použitím protřepat", nechovám důvěru. jak mám věřit tomu, že to bude fungovat, když to ani nedrží pohromadě
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      UMIAKI: Dceři jsem dík Induloně způsobila omrzlinu, do mrazu fakt není vhodná.
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      MIKA: ja ano, cca pred 8 lety a nemam s tim dobrou zkusenost. Doporucila mi pit k tomu nejake jejich caje a ten jidelnicek, ale muj organismus to totalne rozhazelo, ekzem se zhorsil a nechala jsem tam spoustu penez. Ale kazdy reaguje jinak, verim, ze nekomu to pomoci muze...
      MIKA
      MIKA --- ---
      resil nekdo svoje kozni potize upravou jidelnicku a lecbou na zaklade konzultace s p. Strnadelovou? http://www.institut-celostnimedicina.cz/
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      Diky vsem za rady!
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      BALAENA: To bych neřekl. Navíc se při skladování v normální teplotě voda vylučuje a pak z tuby vyteče. Zbyde pak pouze základní mast.

      Jinak ještě jsem zapomněl na ultimátní lowbudget promazávadlo - Infadolan! Samozřejmě pokud nejste alergičtí na lanolin...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam