• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      UMIAKI: Původní dotaz byl na krém vhodný do mrazu, což podle mě modrá indulona není (a dokládám konkrétním příkladem).
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      UMIAKI: samozřejmě, že to je jen emoliencium, ale není bezvodá a tudíž je do mrazu nevhodná. tečka.
      a to, že nedrží pohromadě, jí na důvěryhodnosti nepřidává, na tom trvám.
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      BALAENA: "Petrolatum, aqua, lanolin,..." takhle to je uvedené ;) Modrá indulona je naprosto nejvíce hypoalergenní věc a 99% si vystačím s ní a něčím tekutějším na promazávání (makadamové máslo z DMka). V induloně není žádná aktivní složka, není co by tam "mělo fungovat", je to jen emolencium.

      RYBKA: A co to má společného s původním dotazem?:) Předpokládám, že 5THELEMENT je dospělý... Jasně, že děti budou citlivější než dospělí a na každého funguje něco jiného. Já omrzliny nemám...
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      UMIAKI: když se podíváš na složení, voda je uvedená jako první, takže zrovna málo jí tam nebude.
      a k přípravkům, které se neudrží v emulzi, aniž by na obalu stálo "před použitím protřepat", nechovám důvěru. jak mám věřit tomu, že to bude fungovat, když to ani nedrží pohromadě
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      UMIAKI: Dceři jsem dík Induloně způsobila omrzlinu, do mrazu fakt není vhodná.
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      MIKA: ja ano, cca pred 8 lety a nemam s tim dobrou zkusenost. Doporucila mi pit k tomu nejake jejich caje a ten jidelnicek, ale muj organismus to totalne rozhazelo, ekzem se zhorsil a nechala jsem tam spoustu penez. Ale kazdy reaguje jinak, verim, ze nekomu to pomoci muze...
      MIKA
      MIKA --- ---
      resil nekdo svoje kozni potize upravou jidelnicku a lecbou na zaklade konzultace s p. Strnadelovou? http://www.institut-celostnimedicina.cz/
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      Diky vsem za rady!
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      BALAENA: To bych neřekl. Navíc se při skladování v normální teplotě voda vylučuje a pak z tuby vyteče. Zbyde pak pouze základní mast.

      Jinak ještě jsem zapomněl na ultimátní lowbudget promazávadlo - Infadolan! Samozřejmě pokud nejste alergičtí na lanolin...
      OUBI
      OUBI --- ---
      5THELEMENT: ja používám na obličej i na tělo míchanej krém od kožařky - myslím že to Ambiderman a olivový olej, citlivá kuže na obličeji to snasí výborne.
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      UMIAKI: ta do zimy není vhodná, má velký podíl vody
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      5THELEMENT: Indulona modrá? Na zimu ta mastnota nevadí.
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      5THELEMENT: Excipial s mandlovym olejem
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      5THELEMENT: Dětem mažu Lipobasi repair.
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      má někdo tip na dobrý krém na obličej, který by byl vhodný i do té zimy?!
      momentálně na něm ekzém nemám, ale má pleť špatně snáší spoustu krémů, je dost citlivá, hodně mě po nich svědí pokožka... možná něco na "olejové bázi"? díky za rady!
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      OUBI: ten mi vyhovuje jen, když je ekzém naprosto uklidněný – resp. téměř není. to je pak na promazávání dobré, jinak mě hrozně dráždil... každý zkrátka reaguje jinak...
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      V poslední době pravidelně užívám B-komplex, aby mi nepraskaly rty (hlavně koutky) a mám pocit, že se mi tím zlepšil i ekzém. Myslíte, že to má nějakou spojitost? Mohlo by mít, ne?
      ANEJET
      ANEJET --- ---
      OUBI: mně to rozříznout nešlo, a to nám zepter nože :D
      OUBI
      OUBI --- ---
      ANEJET: to pak rozříznu ;) jinak tu niveu taky zkusim, ten obycejnej krem od nivey v modrym plechovym ovalu taky neni vubec spatnej, treba na ruce. A neobsahuje parabeny..
      ANEJET
      ANEJET --- ---
      OUBI: taky jsem používala.... super. Ale vadilo mi, že ho hodně zůstalo uvnitř a ta pumpička to nevytáhla. Teď používám od Nivey krémové tělové mléko a kupodivu ho má kůže snáší :-)
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      UMIAKI: je to docela chemie, měla sem obličejovej peeling a bylo to peklo. navíc se testuje na zvířatech
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      OUBI: Já si ho koupil - štípalo, pálilo a měl jsem na něj alergii ;) Přišlo mi to hrozně chemické :( Je to prostě individuální...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam