• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      KENKA
      KENKA --- ---
      UMIAKI: Já používám hydratační pleťovou masku od avéne (mám vyzkoušenou i tu od biodermy na citlivou pleť) a změna okamžitá od prvního nanesení o 100% k lepšímu, stačí jednou týdně, navíc mě masky neštípou což je velké plus. Od a-dermy exomega emolienční krém na tělo i obličej, pociťuji obrovský rozdíl v tom jestli se budu xkrát denně patlat excipialem a má kůže bude pořád šustit, nebo jednou denně tímto. Cenově je to nepříjemné, ale výsledek stojí za to. Jinak do mrazu taky ten pantederm.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      UMIAKI: alverde si uz zminovala, ale stejne zkusim ja uz druhym rokem pouzivam kdyz jdu ven detsky ochranny balzam proti vetru a chladu http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cms/servlet/segment/cz_homepage/alverde/produkty/produkty_alverde_baby/164424/135054_balzam_proti_vetru.html
      nanesu chvilku pockam a pak prebytek kapsnickem odsaju ( ale to jenom abych se min leskla )
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      UMIAKI: v zimě používám na dítě i na sebe (oba atopici) Excipial s mandlovým olejem (provozní mazání) a PantheDerm Winter (vyloženě na ven)



      obojí je záležitost kolem stovky plus mínus.

      ale jako obvykle platí, kolik atopiků, tolik použitelných kombinací, čili pokud se to u tebe neosvědčí, nic nového pod sluncem...
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      Co používáte na obličej teďka v zimě? Letos mi nefunguje nic... nějak se mi podařilo docela slušně zvládnout ekzém na těle, ale krk a obličej pořád ve stejném rytmu: 1 den v pořádku, druhý den suchý, třetí den praskne, čtvrtý den zánět, tři dny hojení, a tak dokola...
      Zkoušel jsem infadolan (používám nejvíc), calciovku, bepanthen plus, indulonu, alverde krémy z DMka, vazelínu, lipobase repair,...

      Paní v lékarně mi samozřejmě pushovala věci od Biodermy, A-dermy, Avéne, La-Roche - ale já tomu prostě nevěřím. Přijde mi, že jejich složení je krutě chemické a za tu cenu... Ale asi už bych zkusil i tohleto - přece jen se mi ale doma válí kosmetika za pár tisíc, kterou jsem jen vyzkoušel a nefungovala, tak se mi další prachy neutrácí nejlíp:/
      TERRYNKA
      TERRYNKA --- ---
      IKSIK: spis s vybouchlymi kamny, co se vune tyce :)
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      TOMINO_I: To je neutrální informace. Jestli rád voníš jako ryby, tak si to na sebe maž. :)
      TOMINO_I
      TOMINO_I --- ---
      IKSIK: A to je dobre nebo spatne? :P
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      STANDART: Podle názvu si troufám odhadnout, že to bude smrdět rybinou. :)
      STANDART
      STANDART --- ---
      DARUMA: proti svědění mi velmi spolehlivě zabírá Ichtyo care, skvělá mast/pasta za pár korun.

      SAMANOVA006
      SAMANOVA006 --- ---
      IKSIK: jo, díky..vidím to tam.je fakt, že Ty to máš takové spíš rovné..
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      SAMANOVA006: Takhle. Ve skutečnosti jsou trochu výraznější, ale nepodařilo se mi to vyfotit líp.

      SAMANOVA006
      SAMANOVA006 --- ---
      IKSIK: jak vypadají Tvoje rýhy? ..nikdy mě nenapadlo v tom něco hledat..myslela jsem si, že to je z nevyspání...
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      Já podobný dvě rýhy mám a ekzém momentálně nemám, ale atopik jsem a ty rýhy mám trošku jiný.
      TORUVIEL
      TORUVIEL --- ---
      SAMANOVA006: Mám tyto dvě rýhy taky (od dětství), ale ekzém nemám. Dcerka (1rok) má rýhu jednu a ekzém má. Muž nevím, ten už tam má vrásky.
      SAMANOVA006
      SAMANOVA006 --- ---
      Myslíte, že je toto ta Dennieho-Morganiho rýha? (ekzém mám)
      ..od té doby, co jsem si tady o té rýze přečetla, tak si toho všímám a viděla jsem ji i na lidech, kteří ekzém nemají...
      STARF
      STARF --- ---
      DARUMA: je, jde o mokvani, na mokvavej ekzem je ucinnej jarischuv roztok
      DARUMA
      DARUMA --- ---
      Taky se vam stava, ze kdyz to zacne svedit a skrabete si to, tak vam vyskoci takovy maly pupinky, ze kterych tece po rozskrabani takova pruhledna vodicka? Je tohle typicky projev atopickeho ekzemu?
      SAMANOVA006
      SAMANOVA006 --- ---
      TERRYNKA: tak to je zajímavý..to bych čekala spíš zhoršení .) díky
      TERRYNKA
      TERRYNKA --- ---
      SAMANOVA006: Mám kamarádku, které tetování ekzém v daných místech výrazně zlepšilo, ale za univerzální radu bych to nevyhlásila :-)
      SAMANOVA006
      SAMANOVA006 --- ---
      Ahoj.nemáte někdo zkušenost s ekzémem a tetováním? Mám ekzém na hřbetech rukou a prstech a sem tam i na obličeji.jinde po těle ne..tetování bych chtěla někam na tělo, ale chápu, že kůže je celek..a ta moje je dost citlivá, proto mě zajímá, zda by třeba tetování (jinde) nemohlo zhoršit ekzém na ruce atd..?
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      TORUVIEL: a je to sadlo nebo olej nebo jiny tuk
      jinak zakladni priprava je jasna ohrejes (na tekuto ) vlozis a nechas tam cca 3-4 dny klidne dyl zcedis..

      ja ted delam pokus s konopim v kokosovem oleji a myslim ze to vypada velmi slibne ..
      jinak me se osvedcila kombinace mandlovy olej/konopi a liskooriskovy olej konopi a nechala sem to v nem asi 4 tydny a jeste si tam proavam kousek vceliuho vosku a propolis ( vyborne se po nem vsechno hoji )
      TORUVIEL
      TORUVIEL --- ---
      KOBUK:
      TERRYNKA: To vám bohužel nepovím, nevím to, vyráběl ji pro mě kamarád.
      TERRYNKA
      TERRYNKA --- ---
      TORUVIEL: Jankovi bezvadně zabírá Canabiox E - byla to poslední věc, které jsem dala šanci, než se vrhnu na konopnou mast.
      Jaký máš recept na mast?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam