• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    když sníte nějakou potravinu, po které se vám dělá nebo zhoršuje atopický ektém, jak dlouho to trvá než to začne rudnout a svědit? je to v řádu hodin, nebo je možný že na něco na co mám alergii budu mít tu kožní reakci až třeba za den, den a půl? - a nemyslím kopřivku, ale skutečně atopický ekzém. potřebuju vyzkoumat, jestli mi naskakuje jen po pšenici, nebo mám začít hledat nějakou další závadnou složku potravy...
    GREGI
    GREGI --- ---
    IKSIK: jj primarne je to na detske prdylky a paradoxne vysusuje (myslel sem ze se to ma zvlhcovat) ale pomohl mi neuveritelne... jinak nepiju takze to vysazovat nemusim;D
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    GREGI: Jo sudocrem? Tím jsme mazali dětem prdýlky. :))))

    Tomu vysazení balsamica bych věřil. Tyhlecty kyselý věci jsou fakt blbý. A přijde mi že třeba super kvalitní extra panenskej olivovej olej, což je zdravě nenasycená org. kyselina, je taky pěkný zlo.

    A taky chlast. Já co jsem omezil obědy v hospodě, které se neobešly bez dvou piv, tak mi ekzém taky skoro zmizel. Kupodivu třeba mlíko můžu pít na litry a vše OK.
    GREGI
    GREGI --- ---
    jinak to co mi exem zpusobovalo asi nejvic byl balsamico ocet ktery miluju ale uplne sem ho vysadil.... vcera sem si udelal caprese a neodolal sem a zatim dobry... nechapu jak ten krem muze tak pomahat;)
    GREGI
    GREGI --- ---
    tak zazrak.... po tydnu exem pryc zustala akorat zjizvena kuze ale zadna nova loziska nikde.... uz mesic! a to se ted furt cpu pomerancema a mandarinkama... za ty penize doporucuji vyzkouset;)

    Sudocrem 125g : Lékárna.cz
    http://m.lekarna.cz/sudocrem-125g/
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ANGIOLETTO: To je v Praze takový problém dostat kortikoidy? Vy si to předáváte jak crack...:-)
    GREGI
    GREGI --- ---
    Zjimava diskuze o bydleni a jeho vlivu na exem vedle v klubu [ V2SV @ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► ]
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: jo, když mu byly tři, vyšly testy z krve i kožní testy dost nadějně, tak alergo povolila zkušební zátěž, nejdřív jogurty, pak i nepřekysané mléko, a pokud by po půl roce byla krev zase špatná, tak by dostal zase zákaz, ale krev byla ok, takže mléko zůstalo povolené.
    o rok později mu stejným způsobem nejdřív na zkoušku povolila pšenici.

    zato když v osmi letech povolovala vaječný žloutek, byla to větší komedie, to nejdřív snědl půl lžičky vařeného žloutku u ní v ordinaci, když nereagoval, tak za půl hodiny ještě lžičku, pak jsme tam ještě hodinu seděli (aspoň si bez řečí napsal úkoly, když tam stejně jinak nebylo co dělat), a když dobrý, tak ho zase dostal na zkoušku povolený do příštích odběrů.
    podobné veselo nás ještě čeká s bílkem, jen co z krve i kožních testů ještě trochu klesnou protilátky
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    BALAENA: ok jen co tam vyrázíme budu pátrat :o) jseš poklad a moc děkuju za tvé info!!!! a co teda syn? zkusila jsi zavést výrobky z kr.mléka a prošlo to?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: v globusu by mohli mít to alpro, provamel nebo něco podobného, hledej u bio potravin v chlaďáku.
    to rýžové znám jen z bio prodejen (taky ne ze všech), tam budou mít větší výběr i v těch sojových věcech
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    aha aha nezní to zcela špatně. seženu něco v globusu nebo musím to spešl prodejny?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: to rýžový je docela dobrý, ale strukturou spíš jako přesnídávka než jako jogurt
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: no, sojově. někomu to chutná, někomu ne. vyzkoušej, uvidíš.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    BALAENA: to je naprosto nádherný!!! a jak to chutná? (soje jsem se zatím vyhýbala jak to jen šlo )
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    BALAENA: aha mám už 2leté dítě a nutrilon HA jsme jako vzorek měřili a vyšlo že je ze 100% vhodný. pak jsme měřili ještě BEBU a tam to nevyšlo a je pro mého mrňouse nevhodná.
    a fakt už zlepšení u potomka vidím. takže tam už mi kámen ze srdce upadává. ještě moje atopické ruce :o/.
    zkusím se ještě na něco zeptat v diskuzi o hubnutí
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: pokud mají děti zákaz BKM, tak HA mléko nestačí, to není úplně naštěpené, jen částečně. při alergii na BKM se podává mléko Allergy Care s úplně štěpenou bílkovinou
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    BALAENA: kozí jsem ještě nevyzkoušela. bez mléka vydržím a děti naučím na HA ale ty hmatatelné produkty mi chybí.
    ty kozy prostě teprve zkusím ale žít jen o marmeládě :o/ jojo co zbývá. Ok pročtu i ty margaríny :o/.

    a ty dezery a pudinky dělají z nějaké vody a ochucovadla?
    rýžové jogurty - to ani neznám. budu pátrat :o) díky moc
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: bez mléčné bílkoviny jsem vařila synovi od roku a půl do tří let.

    na chleba můžeš mazat marmeládu nebo med. ani margaríny nemůžeš zdaleka všechny, dost často je tam třeba syrovátka. za synovy doby byla použitelná jedna Flora a jedna Perla, prostuduj si složení.

    místo jogurtů leda nějaké sojové nebo rýžové jogurty, dezerty nebo pudinky.

    takhle - existují i kozí jogurty a kozí máslo, ale syn měl zákaz i na ty, nesměl žádné mléko, ani třeba koňské, velbloudí nebo velrybí, kdyby bylo na trhu. pokud ty máš zákaz jen na kravské, máš vyřešeno. to ale musíš vědět ty, na co máš zákaz, já to nevím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam