• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      DIABOLUS
      DIABOLUS --- ---
      Teď po porodu mam ekzem jak blázen. Ptala jsem se doktorky a říkala že po porodu je to normální a musím 4 měsíce vydržet. Svědí to jak blázen :(.. V těhotenství jsem měla taky, ale jinde.

      Momentálně mažu sádlem, používala jsem blue cap, kterej mi jako jedinej (krom kortikoidů, který s ohledem na kojení a svá játra nechci používat) zabíral a teď není k sehnání...

      Máte někdo nějakou fintu proti svědění?


      NICKIE: taky jsem to zkoušela s lehkou nedůvěrou a nepomohlo mi to...
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      NICKIE: ja to zkousela a nic...ale mozna jsem to nepouzivala uplne peclive

      mate nekdo zkusenost s protiroztocovou matraci?
      NICKIE
      NICKIE --- ---
      Tak jak sem si uzivala tehotenstvi bez exemu, tak ted po porodu zase vesele nastoupil, tentokrat kolem oci a na krku. Nemate nekdo zkusenost s tou chytrou houbou? To je snad jedine co jsem jeste za tech 30 let nezkousela..
      MAGUMI
      MAGUMI --- ---
      _JULIE_: Asi takhle:

      That Mitchell and Webb Look: Homeopathic A&E
      https://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0

      _JULIE_
      _JULIE_ --- ---
      nemáte někdo prosím tip na homeopatika, která by měla podobný účinek jako zyrtec,zodac a léky tohoto typu?
      resp.mám s homeopatiky zkušenosti a neočekávám že zaberou stejně rychle a 'drasticky' jako konvenční léky..
      jde mi spíše o to, když mi vyskočí akutně ekzém, coby alergická reakce, zda není nějaká homeopatická léčba, která by tu alergickou reakci zmírnila?
      díky moc!
      TIBBYHC
      TIBBYHC --- ---
      UMIAKI: Je to na nohou, rukách, na zádech a na bocích.. vždycky po jednom takovymhle fleku...díky poctivému googlování jsme dospěli k závěru, že to je numulární/diskoidní ekzém.. a je to tomu i nejpodobnější...
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      TIBBYHC: Psoriáza/lupénka? Nedá se diagnostikovat podle takového popisu... je to po celém těle nebo více na některých místech?
      TIBBYHC
      TIBBYHC --- ---
      Ahoj, prosím o radu :) můj přítel má nějakej druh ekzému, nevíme z čeho to má.. jsou to takový okrouhlý kousky suchý kůže po celym těle, udělá se nějakej normální pupínek a pak, když se to rozdrbe, tak se z toho udělá tenhle ekzém, je to takový červeně ohraničený... a někdy je to víc, někdy míň, začíná to na podzim.. v létě prej vůbec.. Doktor mu řekl, že je to nějakej druh ekzému a dal mu na to kortokoidní mastičku.. která pomáhala, ale pořád se to vrací...
      BUBLINKY
      BUBLINKY --- ---
      Jsem tu zase a jen hlásím, že synkovi pomohla návštěva kožní a po dvou dnech aplikování namíchané mastičky z lékárny (není tam složení, ale dr říkala cosi o Infadolanu, nevim přesně) je bez flíčků a zarudnutí.
      1TERESKARASTY1
      1TERESKARASTY1 --- ---
      Me pomohl na takova ta loziska elocom smichat s bepanthenem 1ku3. Cast elocomu a dve casti bepanthenu. Elocom hoji, ale nepromasti poradne, bepanthen promasti, ale ekzem mi nehojil. Dohromady na max par dnu a nejvetsi takovy zivy rudy loziska jsou pryc. Smichala jsem vzdy jen potrebne mnozstvi na hned.
      SARKALINA
      SARKALINA --- ---
      SHANIM FENISTIL GEL S EXPIRACI 10/2015 nebo 11/2015, NEMATE NEKDO? JE TO URGENTNI, DEKUJI
      BEBERA
      BEBERA --- ---
      LUCKYSWEETY: Zrovna mandle a mandlové mléko ekzém synovi zhoršují :)
      BUBLINKY
      BUBLINKY --- ---
      LUCKYSWEETY: Hm, je to prostě opruz. :-(
      LUCKYSWEETY
      LUCKYSWEETY --- ---
      Skin Cap mi občas zabírá, ale ten určitě neni pro deti
      LUCKYSWEETY
      LUCKYSWEETY --- ---
      BUBLINKY: jo, tak to jsem taky zkousela.. mam doma tasku veci, ktery jsem zkousela a nic.. na chvili mozna zabral ten protopan, zkusim ho jeste do tretice, jestli je to fakt tim..jak to ma svy faze, tak se to blbe vypozorovava.. ja to mam taky suchy a hruby, ted jsem u more druhej tejden, tak uvidim.. mela jsem to jako mala a ted se mi to vratilo pred tricitkou a jen se modlim, aby to nemel malej.. urcite bych zkusila to kozni.. mliko ted piju mandlovy, ale zatim zadna zmena.. jo to vycerpavajici
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      LUCKYSWEETY: ty jo, to je fakt des :(
      BUBLINKY
      BUBLINKY --- ---
      Ale beztak je zvláštní, jak úplně každému zabírá něco jiného. :-) Už jsem nasbírala takových tipů, ale díky za ně, budu zkoušet, no.
      BUBLINKY
      BUBLINKY --- ---
      CMLKA: No, já zkouším to mléko, teď, po pár dnech, mi přijde, že to má lepší, uvidím jkeště tak za týden, jestli se to udrží, pak zkusím pomalu mléko zařadit a uvidím.
      LUCKYSWEETY: No, on to nemá mokvavý, spíš suchá a zhrubělá místa. Používám zatím toto http://www.parfums.cz/a-derma/exomega-krem-pro-velmi-suchou-citlivou-a-atopickou-pokozku/ Sama dr mu nic nenapsala, krom těch koupelí. Jéje, moře, to jsem neviděla let...nicméně nepochybuji, že by mu to mohlo. Já na ekzém taky jako děcko trpěla a moře pomáhalo, ale momentálně to jaksi nedám finančně. :-(
      Tu konopnou mám zatím v záloze, ještě dávám šanci té A-dermě, protože teď nevím, jestli se mu to zlepšilo tím, že nejím mléčné výrobky nebo tou A-dermou. Počkám, až zase mléko zařadím, co to udělá.
      LUCKYSWEETY
      LUCKYSWEETY --- ---
      BUBLINKY: A-derma je spis na promazavani, nebi myslíš nějakej spesl krém? Mne konopny masti nezabiraj žádný. Vlastne mi nezabírá nic, kromě kortikoidu. A u takhle malých děti nevim :/ Promazavam se avene xeracalm. Napadá me jen moře na min. tři týdny.
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      mne konopny masticky nepomahaj, na paze a kytka mi zabira ta A-derma, ale co mazat na ruce porad nevim ;(

      mlecne vyrobky uz temer nejim skoro dva mesice( obcas proste zapomenu, ze treba do segedinu se dava smetana a tak) a to efekt taky nema mi prijde ;(
      NADYA
      NADYA --- ---
      BEBERA: v lidlu a nejakych drogerkach maji modorou indulonu ze 36.90..mame spotrebu tak 3-4 na tyden :D
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      BUBLINKY: najdi si dobrýho kožního, někteří pediatři jsou na kůži dost na pěst
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam