• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: Tak co? Zadne nadsene prispevky tu nevidim, takze spis asi zadny valny vysledek...

    Mimochodem ja ted chodim k terapeutce celostni mediciny, co se holedba, ze me toho zbavi uplne, naordinovala mi eliminaci dietu - podle testu potravinove intolerance, doporucila probiotika a nejaky prasek z cerveneho jilmu, jsem tedy sama zvedava
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    CMLKA: já čekám na rodicak a koupím taky.. :)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: Super, super, podle toho, co pisou tady je to mozna vazne jeden z vedlejsich efektu uzivani
    https://link.springer.com/article/10.1007/s12272-009-1613-3
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: Zkouším, zkouším. 200mg ráno, 4. den...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Jestli to budete zkouset, tak dejte pak vedet, docela by me to zajimalo
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SIMCIIQ: ano
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    CMLKA: toto?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: Beru ho cca mesic, ale podle me je to znat uz klidne po 14 dnech, uz jsem ho loni brala a mela jsem stejny pocit. Ted mam koenzym od Swanson
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: To zkusím! Jak rychle to zabralo? Jak dlouho ho bereš?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    vypozorovala jsem, ze kdyz beru Koenzym q10 rychlejc se mi hoji popraskana kuze- v zime mi praska kuze typicky na kloubech, beru teda 100mg denne, coz je docela dost, ty bezne pripravky maji mnohem mene
    GREGI
    GREGI --- ---
    [SERVER ERROR]
    GREGI
    GREGI --- ---
    POZITRON: Urcite na to ma vliv tva strava pri kojeni. Ja zjistil ze me exem nejvic zhorsovala cokolada a arasidy. Uplne nejhorsi byla z nejakeho duvodu nutela..
    Jinak kdyz jsem byl take kojenec mel sem exem po celem tele... vylecily me bylinne koupele. Kdysi sem nasel recept a daval ho sem ale bohuzel uz to zmizelo a nemuzu ho najit:/ kazdopadne tam byly zakladni bylinky jako hermanek zebricek atd. U kojencu je to diky velikosti jednoduche, neni potreba velka vana vody:),
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    GIA_: Tak to je dobré znamení. Ekzematicke děti bývají celkově podrážděné a casto se nemůžou ani pořádně vyspat.

    PALEONTOLOG: locoid je to nejslabší co se předepisuje. Dokonce se dá koupit volně jako hydrocortizon.
    S postupným vysazováním souhlasím, ale locoid je tak slabý, že to na mě nemělo účinek nikdy. U Belodermu apod. je to nutné kvůli předejití vedlejším účinkům. Dětem bych každopádně na pár fleků kortikoidy fakt nedával, ale kožní prostě něco předepsat musí, jinak by "nic nedělala".
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BEBERA: vsechny potíže se bohužel eliminacni dietou vyřešit nedají, jinak souhlasím, v mladým věku se to dá uhlídat.
    Mne osobne otevre ekzemy prumyslova majoneza, kdyz to nahodou přeženu. Domaci to nedela, tak podezříván benzoan, resp konzervanty a že jich v majonéze je hromada.
    Kluk měl ještě alergii na srst, bílek a mléčnou bílkovinu. Problémy trpěl při přechodu že školky do školy, docela pochopitelne.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Myslím, že velká výhoda u malých dětí je, že člověk má 100% pod kontrolou, co jí. Synovi se zničehonic rozjel ekzém ve třech letech, ze dne na den. V obličeji vypadal doslova jak panda, celá záda a břicho měl jak struhadlo, na rukách červené fleky a v pohyblivých částech u dlaní měl nehojící se krvavé rány. Drbal se příšerně, nemohl v noci spát. Začali jsme klasikou - kortikoidy, promazáváním, bavlněným oblečením, dvojitým mácháním při praní, chlazením, minimalizací prachu v prostředí. V podstatě bez efektu. Ložisko po namazání Locoidem zmizelo a okamžitě vyskočilo nové přesně hned vedle. Pak nasadila doktorka tuším Protopic a ten mu krásně vyčistil obličej, na zbytek bez efektu. Pak jsme ze zoufalství zkoušeli kde co, různá mazání, krémy, konopnou mast, ovesnou koupel, koupel v mořské soli, homeopatku... Nasadila jsem eliminační dietu, byla jsem u všech babiček za vyvrhele, že dítěti nemůžou dát ani tatranku/buchtu/cokoliv, že chudáka dítě týrám, když jí jen rýži a krůtí maso. Ale podařilo se mi postupně zjistit, že ta reakce je především na vejce, soju a čokolád. Mezitím bylo v podezření víc potravin, třeba i brambory musel mít jednu dobu vysazené, ale vejce a soja a čokoláda se potvrdily dlouhodobě. Taky jsme úplně náhodou přišli na to, že opalovací krém Daylong baby na synova ložiska působí zázračně hojivě (fakt zázračně, během pár dní tlumil zánět), což dost pomohlo potvrzení problémových potravin, protože se snáz pozná, že něco vadí, když se čistá kůže zanítí, než když je dítě komplet rudé a rozdrbané. Jako byla to dlouhá anabáze a samej pokus a omyl,ale vyplatilo se to. Za několik měsíců (tak 3/4 roku? Přesně už si nepamatuju) nejenže dítě nemělo ložiska, ale i jeho kůže se začala sama promašťovat a nebyla to taková šustíci vysušená chudinka,která se musela pořád promazávat. Teď má už několik let ekzém jen pod koleny a většinou v akceptovatelném stavu bez jakékoliv péče, jen s dietou.

    Tuhle jsem byla u kamarádky, její syn měl ekzém vždy, s věkem se to postupně zhoršovalo, až ve čtrnácti zkusili dietu a zjistili, že mu to způsobuje lepek. Teď je pár měsíců na bezlepkové dietě a ložiska se mu krásně zahojila...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SAAYURI: to, co ma na obliceji, prave vypada jinak, nez jinde po tele, kde jsou to spis oschly mapy. dexeryl mi doporucil kozar na promazavani cela a ocnich vicek, kdyz se mi zacal rozjizdet ekzem na zacatku tehotenstvi s Jindrou, tak nevim, jestli to souvisi. docela se to nabizi, protoze u starsiho jsem zadny problem s ekzemem v tehotenstvi nemela a ani on nemel a nema.
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    POZITRON: Misa tu nekde psala (nebo vedle), ze Dexeryl je na promazavani. Taky ho pouzivam, po sprse ideal. Je ale zajimavy, ze na tvy fotce to vypada jinak, nez co ma M., takze dobry znameni :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    v mezičase jsme mazali bílým ichtyolem, já osobně se zamiloval do toho tmavýho ichtyolu, se kterým jsem nijak nešetřil.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: naše problémy se sestávaly ze suchejch ohraničenejch ložisek a pak mokvajících ran. nic pěknýho, proto nám dávalo smysl to doléčit i přes zdánlivou neviditelnost. tohle na obrázku moc neznám, to měli na tváři jako malí i s bráchou, v nějakým malým rozsahu a nebylo moc síly to řešit. měli jsme jiný problémy.
    já když to tak zrekapituluju, tak ložiska vlastně měl kuba na břiše, na zádech, pod krkem, v podpaží, předloktí a jamce, v tříslech, stehnech, kolenní jamce, i na lýtkách. dorbný fleky, do 1-2cm. a řešili jsme to právě tím namazáním těla a pak rozetřením smouhy po ložiscích a mezi nimi. dostali jsme kalciovou mast z lékárny a mazali přes to KS, s odstupňovaným koncem terapie. kluk dneska problémy má, je to přecejen atopik, ale hrozila mu i hospitace, my jsme fakt neřešili kosmetickou vadu na kráse
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam