• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    JANEK_MAD
    JANEK_MAD --- ---
    Zdravím, máte někdo zkušenost s touto paní?
    Řešení pro atopický ekzém – metodou Ing. Věry Zíkové
    Řešení pro atopický ekzém – metodou Ing. Věry Zíkové
    https://verazikova.cz/
    Řešíme ekzém u naší 10m dcery, tak hledáme jak se zbavit ekzémů
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    AOTEAROA: jestli na ty testy půjdeš, mohla bys prosím dát vědět, zda ti něco vyšlo a zda to pomohlo? Řeším problém dlouhodobé bolesti břicha u syna, začátkem ledna jdu k dětské doktorce pro výsledky základních krevních testů, UTZ je bez nálezu, ptala jsem se jí na tento test potravinových intolerancí a prý pokud na nic nepřijdeme, pošle syna na alergologii a mám ty intolerance testovat/řešit tam, nic víc jsem se k tomu nedozvěděla...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Máte někdo zkušenosti nebo podložené názory na tento test potravinových intolerancí v Krči za 11 400 Kč?

    Vyšetření potravinové intolerance na 216 druhů potravin | Fakultní Thomayerova nemocnice
    https://www.ftn.cz/vysetreni-potravinove-intolerance-na-216-druhu-potravin-903/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    máte někdo zkušenosti s promazáváním těla či oblastí s krémy/mastmi od Karla Hádka?

    konkrétně:

    Speciální bylinný krém pro péči o pokožku s výskytem atopického ekzém
    https://www.aromakh.cz/specialni-bylinny-krem-atopinal-pri-atopickem-ekzemu.html

    Speciální bylinný krém ATOP-DERM vhodný pro péči o pokožku s atopickým ekzémem
    https://www.aromakh.cz/krem-atop-derm-na-pokozku-s-atopickym-ekzemem.html
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    BEBERA: Na konci popisu produktu je to napsáno, v návodu na přípravu.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KAIAFOX: Teď jsi mě překvapila, prodává se, vůbec jsem netušila, že je s tím nějaký problém https://www.manutea.cz/lapacho-matto-grosso-x1147?#g:1000

    PALEONTOLOG: Tak snad nikde nepíšu, že je to všespásné a musí to pomoct. kdyby to nevyšlo, aspoň bych měla jistotu, že jsem udělala vše, co jsem mohla...
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    UMIAKI: Lapacho.pomůže s kdečím, sama jsem ho užívala jako ozdravnou kúru, jen se tu nesmí prodávat: "Od 1.11.2018 je Lapacho v České republice zakázáno k výrobě potravin, čili také zakázáno k vnitřnímu užití, například ve formě prášku či kapslí, tedy i ve formě čaje"
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BEBERA: taky si představ, že si eliminačním kolečkem projdeš a nic neobjevíš, žejo. to že u vás něco zabralo neznamená, že to zabere u všech
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    PERGL: no, dcera mela taky pfizer, deti nic jinyho nemaj... obecne se to v mem okoli hodne rozjede po prodelani / ockovani...
    PERGL
    PERGL --- ---
    KAIAFOX: jo ovesne kejdy na me mama taky davala kdyz jsem byl malej, nemyslim si ze to nekdy nejak zabralo, jako maly jsem nesmel jist hlavne cokoladu tam to bylo hlavne to reakci na jidlo... Lipobase jsem si ted koupil a je to fajn krem

    UMIAKI: prave ze vubec ne, jim porad to same, klasicky vsezravec ale s nicim nejdu do extremu, spis preferuju jidlo bez masa a zadne doplnky kvuli cviceni nejim/neberu, zadne prasky atd take ne

    SAAYURI: hmm s tim ockovanim si me trochu nasadila brouka do hlavy protoze treti davku jsem mel v lednu pred tim nez se mi to zase rozjelo.. vzdy jsem mel pfizer ale po prvnich dvou davkach se nic neprojevilo takze si myslim ze tahle hypoteza je spis min pravdepodobna

    nakonec me objednali jen do prosanum a to az v rijnu takze momentalne to proste mazu belogentem v hodne tenkych davkach tam kde to bylo potreba a postupne snizuju frekvenci.. neda se svitit proste u me je ta hlavni pricina pot
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    AOTEAROA: jeste stale ma stroupky a loupat se zatim nezacal. v nejzasazenejsich mistech se mu opet rozjel ekzem, takze to je na prd. kdy se muzou zacit mazat kortikoidy? nastesti celej trup je jen suchej a bez lozisek, takze staci promazavat. ekzem ma na nohou a v zahybech.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    POZITRON: tak jak se to u vás nakonec hojilo?
    našemu mladému se po sedmé nemoci tak nějak sloupala kůže na dlaních a chodidlech. jinak cajk, akorát ty ekzémy všude zůstaly samozřejmě, mažeme 2x-3x denně mastí na promazání, ale stejně budu muset hodit kortikoidovou kúru :(
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    PERGL: Imunnoflow taky doporucim a zeptam se - nemel si covid? nebo ockovani na nej? u dcery se to po ockovani objevilo znovu potom, co byl rok az dva klid
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    PERGL: ...s tím Belogentem opatrně, je to kortikosteroid a používá se jen v případě bakteriální infekce (v ložisku ekzému).
    Immunoflow je určitě dobrá volba. Chodíme tam s miminem.
    (U dětí mi na projevy pomáhá koupel s ovesnými vločkami - stačí rozmixovat suché a pár lžic do vody, na mazání Aderma/Lipobase repair, ségra používá Aloe Veru, nebo Ahavu).
    PERGL
    PERGL --- ---
    Ahoj, neco jsem vyfiltroval ale zeptam se na doporuceni na dermatologa v Praze. Uz jsem byl u jedny na Dedine, dostal jsem Belogent, klasika. Na internetu jsem nasel Na dlouhem lanu, prosanum a immuno-flow tak jsem se objednal.

    Mel jsem atopicky ekzem od mala - cokolada citrusy a dalsi veci co tu zminujete a mama zkousela vsechno o cem jste se tu v minulych prispevcich bavili. Kolem 13 let mi ekzem zmizel (cimz snad trochu potesim soucasne rodice) ale ted ve 29 se opet vratil. Zacalo to ted v lednu v zime po poceni na treninku. Z niceho nic ikdyz na treninky chodim porad a zpocenej jsem byl i predtim po kazdem treninku uplne stejne. Nechapu proc zrovna ted se mi to opet vratilo. Je to neprijemna zahada. Uz pred dvema lety jsem prestal kourit, piju rozhodne o mnoho mene nez na vejsce. Kdyz jsem nastoupil pred rokem do nove prace tak jsem byl dost ve stresu a zadny ekezem se neprojevil. Proste nenachazim zadnou pricinu krome toho poceni. Vlastni domaci konopna mast pomohla nekolika lidem ktery si ji nemuzou vynachvalit a me spis skodi. Takze proste jen promazavam Mixa kremem, pouzivam sampon a mydlo Sebamed a jednou za cas pouzivam Belogent (ne jednou jedinkrat ale prvni tyden kazdy den a pak postupne ubiram). Pomuze to ale po par treninkach zase ekzem vyleze jinde. V dubnu jsem byl u more a taky me to nijak extra nespravilo. Nejlepsi by bylo prestat sportovat ale to nejde. Kdyz se nepotim tak se to postupne zlepsuje. Takze tak. Dik za tip na doktora.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    POZITRON: Tehdy jsem vůbec nevěděl, za kterej konec to mám vzít. A moje obvoďačka si se mnou taky nevěděla rady a sestřička (známá čůza) mi kladla otázky jako jestli nejsem spíš debilní.
    Byla to trošku anabáze, ale nakonec si se mnou poradili tady: https://mapy.cz/s/labomunavo . A jestli to vůbec něco stálo, tak nějaký takový stokoruny, jak píšeš.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    IKSIK: mohls jit jako samoplatce, v aeskulab za to chtej 377. ja taky nevedela, nabrala mi to obvodacka, protoze starsi syn mel kontakt s nakazenou a ja byla zrovna tehotna.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    POZITRON: To má teda ošklivý. :(

    Já mám úplně jinou story s neštovicema. Coby ekzematik (a taky Jindra) jsem žil asi do 35 let v domnění, že jsem neštovice nikdy neměl. Pak jsem se začal bát, že mi je přinesou moje děti ze školky, nechal si udělat testy a prej jsem je prodělal bezpříznakově, možná v souběhu s věčnýma zánětama průdušek, když jsem byl malej.
    Nejlepší bylo to absurdní drama, kdy jsem chtěl po našem zdravotnickém systému testy na plané neštovice. Ve společnosti to dávám k dobru. :))))
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    POZITRON: U nás úplně stejný. Bohužel si to fakt rozškrábal do mokvajících ploch, byl úplně mimo v noci.

    Tfuj tfuj teď uz je to dobrý.
    Myslím ze průběh neštovic byl u nás hodně podobný. Akorát tam už jsem trochu věděla že to přijde, páč to měl nejdřív starší. Kdybych ale věděla, jak bude ta jeho kůže trpět, rozhodně bych očkovala 🥲
    Teď se mu vrátila i seborea na hlavu a má tam strupy.

    My musíme dávat fenistil opravdu pořád. Dnes odpo a večer neměl, a probudil se mi po 2h spánku s šíleným drbáním a pláčem. Už se dokonce naučil, že když to bolí a svědí, chce abych mu to namazala mastí...
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    POZITRON: Syn teď neštovice má, ten nejstarší. On má už ten atopák slabší, ale v sezóně má ložiska pořád, celoročně pak suchou kůži - neštovice má i ve vlasech, celkově asi tak středně, co jsem viděla fotky a fenistil jsme dali jen dva dny, prý ho to nesvědí, spíš z toho loupe zaschlý krém (dávám Uriage na neštovice, zřejmě dost tiší to svědění).

    Spíš se desim u nejmladšího, ten si pořád drbe oloupané čelo :/. (Na očkování je malý - 8m).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam