• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    btw nefunguje mi to ani jednoduse kdyz dam rewrite output a napisu tam [body] tak se nic neobevi...skousim vsechno mozny ale zaboha nevim proc to nejede netusite?
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    jakozto uplnej zacatecnik po dvou dnech skouseni testuju views...
    udelal jsem si node links nastavil sem si views aby mi vypisovalo jen tenhle typ nodu ale za boha nemuzu prijit na to aby se mi to zobrazilo takhle
    <a href"BODY NODU">TITLE NODU</a>

    myslel sem ze to funguje tak ze dam do fields body i title zaskrtnu rewrite output of this field a napisu tam
    <a href"[body]">[title]</a>
    ale to sem byl hodne naivni..takhle to hlasi validation error

    delam to v d6
    UNIKUM
    UNIKUM --- ---
    Hladam skuseneho vyvojara Drupalu na odborne konzultacie. Precital som si knihu Drupal od Jana Polznera, zvladam teda zaklady Drupalu a ovladam php/mysql. Aby som usetril svoj cas pri hladani riesenia specifickych problemov, hladam cloveka, ktory ma skusenosti. Konzultacie by mali prebihat idealne prostrednictvom telefonickeho rozhovoru na skype, pripadne textovo formou nejakeho interaktivneho komunikatora (icq, skype, google chat, atd.).

    Budem vytvarat novu sablonu vzhladu, budem upravovat Views, pracovat s CCK, atd.

    Kontakt:
    Peter Hajduček
    info@unikum.sk
    icq: 169973956
    skype: petuliak

    Piste svoje ponuky s referenciami a predstavou o cene.

    Dakujem pekne.
    SIGN
    SIGN --- ---
    nechcete nekdo "volnejsi fulltime" (na zivnost) praci s drupalem?
    zajimavy projekty, atd... a i by jste se neco naucili
    praha
    kdyztak posta
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SINC: Jasně, dá, úplně stejným způsobem.
    SINC
    SINC --- ---
    jo to bude snazsi diky
    a jeste jeden dotaz prosimte: da se u ty view taxonomy term zmenit sablona? jako v theme wizard u vlastnich view?
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SINC: Tohle bych řešil úplně jinak, přes pathauto. Změnit nastavení cesty pro dotyčný slovník, nody se pak sice budou servírovat přes standardní view taxonomy/term, ale ten se dá samozřejmě přetížit...
    SINC
    SINC --- ---
    potreboval bych radu
    mam view, ktera mi na adresa clanky/ zobrazi vsechny node typu clanek
    a potreboval bych, aby mi na url clanky/nazev zobrazila vsechny clanky ktery spadaj pod taxonomy term nazev
    snazim se nejak nastavit argumenty a filter, ale nejak tomu moc nerozumim, resim to poprve
    dik moc
    ZPC
    ZPC --- ---
    dotaz: potrebuju nejakej CMS na web - resp. jedna se hlavne o galerii - majitel si ji chce sam obhospodarovat, pridavat podkategorie PLUS par stranek s textem, ktery si chce taky editovat. Pocitacovy diletant, takze jednoduchej backend podminkou...

    doporucili byste drupal? a nejaky konkretni moduly?
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    SINC: muzes hodit link toho shopu? a popr. se muzem v poste o tom pobavit, prave taky chystam na ubercartu jeden shop, tak by me zajimaly podrobnosti a tak :-)
    SINC
    SINC --- ---
    DEEFHA: ok diky, zas o neco chytrejsi, boost urcite vyuziju na necem jinym
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SINC: Mno... Agresivní cache sice dost pomůže, ale nesnáší se se spoustou modulů. Modul Boost je zase nejvhodnější pro weby, kde je většina návštěvníků anonymních, což se pro e-shop moc nehodí.

    Nevím, jak velké možnosti jsou na savana.cz, ale na vlastním serveru se mi osvědčil akcelerátor samotného PHP (např. eAccelerator). Předkompiluje všechny PHP skripty, takže pak dochází ke zrychlení odezvy serveru, také každý požadavek sežere o něco méně paměti, takže je možné zvýšit některé limity apache... No celkově to prostě trochu pomůže :-)
    SINC
    SINC --- ---
    pouzivate nejake moduly, nebo upravy drupalu pro navyseni rychlosti? krome cache
    delal jsem ted jeden eshop s drupal + ubercart + par zakladnich modulu a nejsem s rychlosti moc spokojenej, mozna pomalym hostingem (savana.cz),
    tak bych byl vdecnej za nejaky rady ohledne rychlosti
    dik moc
    BESH
    BESH --- ---
    Da se nejak donutit view (typu page), ktery mam nalinkovany v menu, aby se tvarilo jako soucast ty menu hierarchie? No to neni asi uplne spravne receno, ono se tak uspesne tvari, ale neprojevuje se to v drobeckovy navigaci. Priklad:

    Menu asi takto:
     * Polozka 1
     * Polozka 2
        - podlozka 1
        - podlozka 2 (je view)
     * Polozka 3

    Scenar 1)
    jsem na podlozce 1, coz je regulerni stranka a v drobeckovy navigaci je:
    "Domu -> Polozka 2"

    Scenar 2)
    jsem na podlozce 2, coz je view a v navigaci je:
    "Domu"

    ...jde to udelat tak, aby tam byla stejna cesta jako u podlozky 1?
    KACIR
    KACIR --- ---
    MAJA: Vytvořit nový typ obsahu, který by se lišil právě jen jiným nastavením v Oprávnění?
    MAJA
    MAJA --- ---
    Mám jednu site s Drupalem v.6. Potřeboval bych, abych mohl povolit čtení některých článků jen určité skupině (roli) uživatelů, a zbytek by mohl defaultně číst kdokoliv (i nezalogovaný).

    Poraďte prosím ...
    BESH
    BESH --- ---
    BESH: Tak problem vyresen. Na hostingu maj par restrikci na .htaccess, takze tam kupr. nesmi byt nastaveni PHP a par dalsich options. Po odstraneni prislusnych pasazi uz je vse ok.
    LISHAK
    LISHAK --- ---
    PHOW_SAATCH: tak priplatime stovku, downgradujeme verzi drupala nebo dezertujeme na jiny hosting? :-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    BESH: Tak na to jsem nenarazil, ale s CGI by to souviset mohlo... To se tuším moc nedoporučuje, tak nějak všobecně :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam