• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MONKEYFIGHTER: No a CSS / theme_něco na guestbook nejde aplikovat? Co si tak vzpomínám, výstup je sám o sobě dost jednoduchý, na to by mohlo stačit jen CSS:.
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    neporadite jak upravit vzhled guestbooku?(modul guestbook normalne)
    zatim se vsechen vzhled resil pres css,prepsanim templatu nebo vytvorenim novejch(node_novinky atd...)a contemplatem ale nevim jak na ten guestbook
    predem dik
    BESH
    BESH --- ---
    MONKEYFIGHTER: No mas pravdu, tenhle mi teda uplne unikl...nechapu. Ted uz teda asi zustanu u toho Workspace, to je celkem pohoda, ale dikes kazdopadne. Bude se urcite hodit priste.
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    BESH: pockej a kdyz das ve filtrech user:curent tak by to melo bejt presne co potrebujes ne?


    jinak muj problem s views se vyresil,imigefield k CCK chtel PHP5 tak sme se nechali presoupnout na PHP5 a od ty doby "rewrite output of his field" beha presne jak sem si to vysnil...
    BESH
    BESH --- ---
    Tak tu ted resim takovej orisek v D6. Mam uzivatelskou roli a mam 4 druhy obsahu, ktery muze zverejnovat a nasledne upravovat. Jedina cesta, kterou ted muzou upravit danej obsah je, ze vlezou primo na ten node a daji "Upravit".

    Klient ale chce, aby v uzivatelskym menu meli hned pod polozkou "Vytvorit obsah" polozku "Editovat muj obsah" a po kliknuti se jim zobrazily jejich nody.

    Tak jsem si myslel, ze to bude s Views hracka a udelam view, kde se zobrazi jen uzliky prihlasenyho uzivatele. Jenze Views nejak na tohle nemyslej.

    Jak byste tohle udelali vy?

    Diky za kazdy nakopnuti.
    SINC
    SINC --- ---
    DEEFHA: ja tam i modul i18n pouzivam, ale nektery veci jako nadpisy views a nadpisy ruznych field u typu obsahu - mi prislo snazsi prekladat necim takovymhle kdyby to bylo
    abych tam tech views nemel 50 a nemusel si pro kazdej z 5ti jazyku tvorit zvlast 5x10 poli v typech obsahu
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SINC: Pokud se nepletu, tak něco takového by mělo být součástí modulu i18n. Ten je ale opravdu hodně komplexní a možná pro tenhle případ jako kanón na vrabce - záleží jak přesně si to vlastně představuješ. Možná by bylo jednodušší napsat si jednoduchý modul / textový filtr, který by ti to zařídil.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SIGN: No já nevím, ale vám v D6 vážně nescházejí třeba Panels? Bez nich se přece nedá udělat žádný strukturovanější web!

    The Drupal 6 version of Panels 2 is at a dead end. No more commits will be made to Panels 2. It works sort of, but not very well.
    Panels 3 is in an early beta phase. Right now there are issues with the UI and bugs here and there, some of them dangerous.


    A takových modulů je celá řada, přitom v D5 jsou v pohodě. Když se řekne "web v Drupalu", tak si nepředstavuju jen Drupal + ohnuté téma. D6 mi prostě zatím neposkytuje všechno, na co jsem zvyklý z D5 a myslím, že na tom takhle nejsem sám.
    SIGN
    SIGN --- ---
    DEEFHA: tak je uz docela pozde na D5, a zajimalo me jestli treba nejsou nejaky vyhrady proc treba SINC nepouzil D6 (API) a dostal jsem je
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SIGN: Když se takhle někdo zeptá, tak mě vždycky zajímá: proč D6?
    SINC
    SINC --- ---
    Nevite o modulu, kde bych si nastavil nektera konkretni slova a jejich preklady a on by mi je prekladal v cele strance?
    SINC
    SINC --- ---
    SIGN: zadnej zvlastni duvod :), jeste jsem drupal 6 nezkousel, ale ted jak koukam tak treba ty google map tools jsou zatim dev pro drupal 6 a panels jsou beta

    a navic treba ubercart snad jeste neni finalni pro D6, tak az tyhle posledni veci budou tak vyzkousim
    SIGN
    SIGN --- ---
    SINC: proc d5?
    SINC
    SINC --- ---
    tak konecne muj prvni vetsi pokus s drupalem (zatim jen zkusebni verze, jeste to neni dotazeny):
    http://pragueshopper.cz/
    dik moc za rady, ono se to nakonec da vzdycky vyresit snadno, jen v tom hledam neco slozityho

    drupal 5
    moduly:
    klasika cck+views+imagecache+panels
    advertisement - reklamni bannery
    Google Maps Tools
    simple news - newsletter
    i18n - multijazycnost
    webform - souteze
    node limit

    a pak jeste nejaky blbosti
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    dobre,s views to prozatim vzdavam,nasel sem na drupal.org par vlaken na tohle tema(dost lidi tam psalo ze jim to treba doma funguje a po presypani na hosting ne) bud bez odpovedi nebo s radou na jinej modul,nekdo tam i psal ze s development verzi views mu to beha,to sem zkosel ale marne

    s contemplate modulem to normalne funguje:
    <a href="<?php print $node->field_linkz_url[0]['safe'] ?>"><?php print check_plain($node->title) ?></a>
    mi zobrazi presne jak to potrebuju viz priklad niz...ale contemplate umi upravit jen teaser, body a rss...tudiz nemam to jak dostat do bloku kde linky zobrazuju ted pomoci views,vite nekdo jak na to?diky
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    btw nefunguje mi to ani jednoduse kdyz dam rewrite output a napisu tam [body] tak se nic neobevi...skousim vsechno mozny ale zaboha nevim proc to nejede netusite?
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    jakozto uplnej zacatecnik po dvou dnech skouseni testuju views...
    udelal jsem si node links nastavil sem si views aby mi vypisovalo jen tenhle typ nodu ale za boha nemuzu prijit na to aby se mi to zobrazilo takhle
    <a href"BODY NODU">TITLE NODU</a>

    myslel sem ze to funguje tak ze dam do fields body i title zaskrtnu rewrite output of this field a napisu tam
    <a href"[body]">[title]</a>
    ale to sem byl hodne naivni..takhle to hlasi validation error

    delam to v d6
    UNIKUM
    UNIKUM --- ---
    Hladam skuseneho vyvojara Drupalu na odborne konzultacie. Precital som si knihu Drupal od Jana Polznera, zvladam teda zaklady Drupalu a ovladam php/mysql. Aby som usetril svoj cas pri hladani riesenia specifickych problemov, hladam cloveka, ktory ma skusenosti. Konzultacie by mali prebihat idealne prostrednictvom telefonickeho rozhovoru na skype, pripadne textovo formou nejakeho interaktivneho komunikatora (icq, skype, google chat, atd.).

    Budem vytvarat novu sablonu vzhladu, budem upravovat Views, pracovat s CCK, atd.

    Kontakt:
    Peter Hajduček
    info@unikum.sk
    icq: 169973956
    skype: petuliak

    Piste svoje ponuky s referenciami a predstavou o cene.

    Dakujem pekne.
    SIGN
    SIGN --- ---
    nechcete nekdo "volnejsi fulltime" (na zivnost) praci s drupalem?
    zajimavy projekty, atd... a i by jste se neco naucili
    praha
    kdyztak posta
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SINC: Jasně, dá, úplně stejným způsobem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam