• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    SINC: díky, ten multigroup je dobrý směr :-)
    RADICETA: ten používám, jde mi o něco jiného.

    taky jsem na drupal.cz vyčetl možnost vytvoření dalšího typu obsahu s těmito dvěma poli a tento typ pak přidávat přes content profile.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SINC: Na přidávání CCK fields do profilů je výborný modul Content profile :) ale nevím, jestli máš na mysli zrovna tenhle.
    SINC
    SINC --- ---
    CUCHULAIN:
    - je modul, ted si nevzpomenu na nazev, co ti umozni pridavat cck pole do profilu uzivatele
    - pak tam pridej pole node_reference a date
    - pak je modul content_multigroup, do ty multigroup si pak pridej ty dve pole a on ti umozni tuhle dvojici do konkretniho profilu vlozit libovolne krat,
    kdyz jsem videl posledne ten modul, tak byl teda opustenej, nemel mantainera, ale fungoval
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    Poraďte mi někdo, jak do uživatelského profilu v D6 přidat tabulku nebo libovolný počet dvojic:

    odkaz na node určitého typu; datum

    Jde o to, že mám definovaný typ "balíček" a chci uživateli umožnit zadávat, kdy ho zpracoval.

    Díky :-)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Díky díky, konečně se mi to podařilo - nakonec jsem se proklikal k návodu k views, nastavil to pořádně a pomocí panels ten view zobrazil. Už to funguje přesně jak má. Díky všem za pomoc, čas a snahu.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Jak se v tom pořád vrtám, přišel jsem na tohle:
    $uid = $variables['field_teacher'];
    $lektor = user_load(array('uid' => $uid));

    v dpm pro $lektor pak vidím údaje admina, tedy autora článku. Myslím, že je chyba v té části array :) Ale už jsem zcela zmaten.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SINC: To je právě to co mi nejde. V té funkce mám tohle:
    $uid = $variables['field_teacher'];
    $lektor = user_load($uid);
    dpm($lektor);
    dpm($variables);

    Ve variables vidím cosi, z čeho jsem odvodil to 'field_teacher' - to se mi tam zobrazí jako array se dvěma položkami (uid a name) ale pro to lektor tam mám jen prázdný rámeček. dpm('$uid'); vypíše totéž co variables pro daný field, ale ten lektor prostě vůbec nic. Už nevím, co dělám špatně - jsem na hodně tenkém ledu.

    Moc děkuju že se mi snažíš pomoct - věřím, že to vede správným směrem, jen nejsem schopen s tím sám hnout.
    SINC
    SINC --- ---
    RADICETA: drupal api http://api.drupal.org/api/drupal/modules--user--user.module/function/user_load/6
    fci user_load predas uid uzivatele a vrati ti objekt s jeho datama
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SINC: Tak tohle vypadá nadějně. Zkouším to první cestou. Podařilo se mi vyzobnout to UID, dpm($uid) mi zobrazí ta uid, která jsem přiřadil, ale mám problém s tím $lektor - s user_load mi to zobrazí prázdný dpm a s$user_load to vyhodí chybu. Co s tímhle? A mohl bys mi prosím ještě trochu rozvést ten poslední řádek?
    SINC
    SINC --- ---
    RADICETA:

    1) pokud to chces udelat na strance toho nodu (kurzu), tak si vytvor v souboru template.php tvy sablony vytvor preprocess funkci:

    function YOURTHEME_preprocess_node(&$variables) {
    }

    tam pouzij funkci dpm($variables), ta ti vypise pole/objekty v promenny $variables a zjistis kde je ulozeny UID toho uzivatele
    pak nactes toho uzivatele $lektor = user_load($variables['pole s UID uzivatele']), to si zas vypises pomoci funkce dpm a tam najdes ty hodnoty z jeho profilu a to ulozis do nejaky promeny

    takze nejak takhle:

    function YOURTHEME_preprocess_node(&$variables) {
    if ($variables['type'] == 'kurz') {
    $uid = $variables['pole s UID uzivatele'];
    $lektor = $user_load($uid);
    $variables['cele_jmeno_nick'] = $lektor->jmeno . ' ' . $lektor->prijmenu ...
    }
    }

    a sablone toho nodu pak budes mit promenou $lektor


    2) pokud to chces nacist ve views, tak si musis v ty view, kde nacitas ty kurzy nastavit relashionsip na users a pak tam budes mit vsechny pole toho uzivatele
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Ještě mě napadlo udělat view, který by zobrazil právě ty udaje odkazovaného uživatele, které chci a tento view pak přes panels zobrazit na stránce, ale nevím jak na to. Tuším to bude mít něco s relations nebo argument, ale tam se dost ztrácím.
    UCKO
    UCKO --- ---
    RADICETA:
    UCKO: Trochu se bojím, že tě vedu špatným směrem.
    UCKO
    UCKO --- ---
    zkus
    Jak zkrotit Views? | Drupal.cz
    http://www.drupal.cz/forum/po-instalaci/jak-na/jak-zkrotit-views

    K tvé otázce - Je to bug, nebo featura? Mohu s klidem odpovědět ani jedno. Je to tvoje chyba :)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Hlavně mě zaráží, že při výběru do toho pole user-reference, můžu použít určitý view, který zobrazuje přesně tak, jak chci, ale na hotové stránce se zobrazí jen Nick vybraného uživatele (nebo uživatelů). Ach jo. Je to bug nebo featura?

    Zatím jsem našel něco, co by mohlo fungovat - modul Custom formatters, akorát nedokážu napsat ten kus php kódu, kterým bych přepsal výstup. Mohl by mě někdo popostrčit?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    UCKO: To možná vede i správným směrem. Pochopil jsem z toho, že můžu pro daný field vytvořit template, kde mu můžu přepsat obsah. Bohužel jsem v PHP úplný začátečník. Není tu někdo kdo by mi poradil, jak ten user-reference field přepsat na určité profile-fields? Dám tomu ještě nějaký čas a pak se na to asi vybodnu. Zatím se mi s tím nedaří hnout.
    UCKO
    UCKO --- ---
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    S7ANLEY: Promiň, nějak nerozumím. Při tvorbě nodu teď vybírám uživatele a jde mi o to, jak se pak obsah tohoto pole zobrazí. To o čem píšeš se vztahuje k čemu, nebo kam tohle mám připsat?
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    RADICETA: Ak máš ten node reference, tak potom stačí node_load($nid) kde $nid je ten reference a výpíšeš čo potrebuješ.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Potřebuju poradit: Drupal 6, mám user-reference field a chci aby potom v node nezobrazoval jen uživatleské jméno, ale pole z profilu, nejlépe ve tvaru [jméno] [příjmení] ([nick]). Jde tohle nějak rozumně zařídit, a jestli jo, tak jak?

    Vlastně mám něco jako kurs, a chci tam pole, ve kterém by se vybral uživatel, který to učí a na stránce se pak zobrazilo jeho plné jméno s odkazem na jeho profil.
    BESH
    BESH --- ---
    SIGN: vida vida, vcera zase melo jQuery 5 let...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam