• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    BULHI: Aby nedošlo k omylu - já to samozřejmě umím, ale tohle konkrétně se mi nechce dělat, anóbrž na to nemám vůbec čas :-)
    BULHI
    BULHI --- ---
    no tak ty zasady jak ma stranka spravne vypadat si muzes precist sam, na to nepotrebujes zadnyho seo odbornika.. leda mozna kvuli napsani lepsich textu, zalezi jak ten web ted vypada.. kazdopadne onpage faktory jsou ale pokud vim spis v mensine, co se tyka vlivu na hodnoceni ve vyhledavacich.. cili bych doporucil ty prachy spis investovat do adwords nebo neceho podobnyho.. ale v tom se neorientuju, respektive netusim, kolik muziky za deset tisic dostanes.. takze na rozjeti nejaky kampane uz by se asi povolanejsi clovek hodil, otazka je, kolik by po zaplaceni honorare zbylo na tu samotnou propagaci :-)

    kazdopadne na nyxu je diskuze snad i o hackovani psich decek, takze je tu i diskuze primo o seo, pokud jsi ji jeste neobjevil:
    [ SEO alebo ako optimalizovat (rady, napady, tipy) ]
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    BESH: Však taky za tím "SEO" byl smajlík :-)
    Jako co si budeme povídat, Drupal je čistě technicky na SEO přeborníkem, v podstatě už i defaultně "naklikaný" web má všechny potřebné záležitosti v pořádku. S provozem webu ale vznikají v čase určité požadavky, které je dobré v závislosti na trhu řešit (samozřejmě pokud je pro vás web zdrojem příjmů). Různí SEO přeborníci nemají problém prodat vám vlastní babičku, ale když dojde na lámání chleba a člověk je postaví před Drupal, tak jsou v koncích.
    Takže proto jsem se ptal tady...
    BESH
    BESH --- ---
    DEEFHA: Co ja vim, tak tu nejsme odbornici na SEO, ale radi se nad touhle problematikou obcas zasmejem u piva. :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Btw. abych nezapomněl - není tu někdo z přítomných odborníkem na SEO? :-) Měl bych prácičku:
    Trochu pečlivější optimalizace (onpage i offpage) multijazyčného webu (Drupal 6) nevelkého rozsahu, ale o to více specifické cílové skupiny (netradiční cestovka). Zadavel má rozpočet řekněme cca do deseti tisíc korun...
    ILKNO
    ILKNO --- ---
    ILKNO: a ne, pravda, vyhledava. dik.
    ILKNO
    ILKNO --- ---
    DEEFHA: no zda se, ze prave vyhledava jenom v klicovych slovech
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    SIGN: Dík, za ten tip na aquiu, asi je na čase pozrieť na ten ich hosting a ich služby.
    SIGN
    SIGN --- ---
    Drupal search fakt jenom na weby, kde se moc nehleda
    Apache Solr ftw :)
    a pro ty co nechteji travit bezesne noci s kavou nad Javou a klient za to stoji tak http://acquia.com/products-services/acquia-search
    :)
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    Ten search je naozaj peklo. Raz sme už museli prejsť na google search, pretože to bolo neskutočne pomalé a zahlcovalo to databázu.
    SINC
    SINC --- ---
    RADICETA: v backup migrate si muzes nastavit, aby to vynechavalo search tabulky (cache to ma nastevny default)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    DEEFHA: Mě search vyhovuje, teď co mi běhá i cron a obsah se mi i indexule :) Co se "hrůzy" týče, tak s tou se potýkám jen pří zálohování databáze. Bez tabulek pro search je záloha minimálně poloviční :) Jen se pořád nemůžu roznoupat do upgrade na drupal 7. Ale jednoho dne to beztak příjde.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    RADICETA: Indexace je jen jedna část, logika samotných dotazů a prezentace výsledků druhá. Čili "hrůza" v databázi nemusí vůbec nic znamenat.

    Pokud core search nevyhovuje, za vyzkoušení stojí třeba Apache Solr. Hlavně když má člověk rád bezesné noci s kávou nad Javou :-D
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    ILKNO: Pokud mě paměť neklame Drupal hledá v celém textu článků celá slova. Tedy full-text ale nikoliv na části slov nebo jejich deriváty. AspoŇ mi to tak přišlo, když jsem viděl, co za hrůzu si search module ukládá do databáze.
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    ILKNO: drupal search je fulltext pokud vím
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    ILKNO: Drupal vyhledává v celých textech článku. Řekl bych, že defaultně...
    ILKNO
    ILKNO --- ---
    existuje pro drupal fulltext search? jde nejak lehce upravit modul search, aby nevyhledaval jenom v keywords ale i v celych textech clanku?
    zatim jsem nic takoveho nenasla
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    jak ve views šabloně vytisknu obsah excluded field? resp. potřebuju dostat dvě číselný hodnoty pro každou row dostat do šablony jako css třídu a id.
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    Poprosil by som správcu o anketu, kto každý využíva Panels. Dík
    SIGN
    SIGN --- ---
    Překladatelský sprint - 26.4. - před setkáním v Hub Praha | Drupal.cz
    http://www.drupal.cz/clanky/akce/prekladatelsky-sprint-264-pred-setkanim
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    když mi web nezpracuje gzipnutý obrázky, může to být problém někde v drupalu, nebo je to čistě věc nastavení hostingu? plus bude s gzip obrázkama schopnej pracovat imagecache?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam