• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    SIGN
    SIGN --- ---
    Drupal search fakt jenom na weby, kde se moc nehleda
    Apache Solr ftw :)
    a pro ty co nechteji travit bezesne noci s kavou nad Javou a klient za to stoji tak http://acquia.com/products-services/acquia-search
    :)
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    Ten search je naozaj peklo. Raz sme už museli prejsť na google search, pretože to bolo neskutočne pomalé a zahlcovalo to databázu.
    SINC
    SINC --- ---
    RADICETA: v backup migrate si muzes nastavit, aby to vynechavalo search tabulky (cache to ma nastevny default)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    DEEFHA: Mě search vyhovuje, teď co mi běhá i cron a obsah se mi i indexule :) Co se "hrůzy" týče, tak s tou se potýkám jen pří zálohování databáze. Bez tabulek pro search je záloha minimálně poloviční :) Jen se pořád nemůžu roznoupat do upgrade na drupal 7. Ale jednoho dne to beztak příjde.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    RADICETA: Indexace je jen jedna část, logika samotných dotazů a prezentace výsledků druhá. Čili "hrůza" v databázi nemusí vůbec nic znamenat.

    Pokud core search nevyhovuje, za vyzkoušení stojí třeba Apache Solr. Hlavně když má člověk rád bezesné noci s kávou nad Javou :-D
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    ILKNO: Pokud mě paměť neklame Drupal hledá v celém textu článků celá slova. Tedy full-text ale nikoliv na části slov nebo jejich deriváty. AspoŇ mi to tak přišlo, když jsem viděl, co za hrůzu si search module ukládá do databáze.
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    ILKNO: drupal search je fulltext pokud vím
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    ILKNO: Drupal vyhledává v celých textech článku. Řekl bych, že defaultně...
    ILKNO
    ILKNO --- ---
    existuje pro drupal fulltext search? jde nejak lehce upravit modul search, aby nevyhledaval jenom v keywords ale i v celych textech clanku?
    zatim jsem nic takoveho nenasla
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    jak ve views šabloně vytisknu obsah excluded field? resp. potřebuju dostat dvě číselný hodnoty pro každou row dostat do šablony jako css třídu a id.
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    Poprosil by som správcu o anketu, kto každý využíva Panels. Dík
    SIGN
    SIGN --- ---
    Překladatelský sprint - 26.4. - před setkáním v Hub Praha | Drupal.cz
    http://www.drupal.cz/clanky/akce/prekladatelsky-sprint-264-pred-setkanim
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    když mi web nezpracuje gzipnutý obrázky, může to být problém někde v drupalu, nebo je to čistě věc nastavení hostingu? plus bude s gzip obrázkama schopnej pracovat imagecache?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    S7ANLEY: diky za tip, oba moduly jsem nainstaloval, ale jak koukam na konfiguraci, tak nevim jak na to:( Muzes me trochu nakopnout?
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    SAMGARR: Tak najskôr AJAX a pomocou services, nie?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SAMGARR:Vyreseno, pro zmenu ale resim neco jineho. Pouzivam kvuli autocomplete na vyhledavani modul Finder a potreboval bych zobrazovat vysledky hledani real-time, tedy bez refreshe stranky, mate nekdo tip jak nato? Vyhledavani upravuju pres views a zobrazuju pomoci panels. Diky za vase reakce;)
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    když ve views v page settings chci zadat cestu s kotvou #, tak mi ji to v linku nahradí řetězcem %2523

    funkce l() na tohle má parametr fragment, ale jak to vyřešit v téhle situaci?

    jediné obecné řešení, které jsem našel je, že lidi upravili core funkci - function drupal_urlencode($text)
    do čehož se mi moc nechce

    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Kdyby nahodou nekdo vedel, diky.
    Modul Taxonomy menu duplikuje položky v menu | Drupal.cz
    http://www.drupal.cz/forum/po-instalaci/jak-na/modul-taxonomy-menu-duplikuje-polozky-v-menu
    SIGN
    SIGN --- ---
    Drupal setkání - Praha - 26. dubna 2011 - Zaměřeno na vývojáře | Drupal.cz
    http://www.drupal.cz/clanky/akce/drupal-setkani-praha-26-dubna-2011-zamereno-na-vyvojare
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    CUCHULAIN: Ten ale pouziva CCK Date field, zkousel jsem to nejak nastavit, ale bez toho, abych modul menil, to asi nedokazu.. No nic, uz pridavame jidelnicky rucne a budeme to udrzovat, treba na neco prijdu jeste. V kazdem pripade diky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam