• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    DRAXITKO
    DRAXITKO --- ---
    RADU: síra jako v elementárním stavu?? a do květináče nebo nějak na listy??
    RADU
    RADU --- ---
    DRAXITKO: síra
    DRAXITKO
    DRAXITKO --- ---
    RADU: snažila sem se zachytit ty breberky, jsou malinkatým takže na normální fotce nejsou moc vidět... pavučinky to dělá, ale navrchu listu...

    RADU: dravý roztoč... 5 - 10 roztočů na m2 ....noooo, tak to nevím, na tu mojí malou rostlinku i 10 moc...
    nějaký "neživý" prostředek není?
    RADU
    RADU --- ---
    RADU
    RADU --- ---
    DRAXITKO: uf něakej detailní pohled na škůdce?svilušky dělaj pavučinky ze spodu listů to by na ně sedělo...ale zdá se mi to něaký veliký
    DRAXITKO
    DRAXITKO --- ---
    Zdravím,
    Mohl by mi někdo poradit, jak se zbavit škůdců z citrusu Calamondin. Zatím ty brebery byly identifikovány jako svilušky. Teď se jich ještě zbavit.
    Předem díky za rady!
    LEMS
    LEMS --- ---
    BUBLINATOR: Buh ti to zaplat!
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    da se necim sejmout vrtalka porova na cibuli, kdyz uz jsou cibule napadene a maji pokroucene listy ?
    LEMS
    LEMS --- ---
    cau, hele uz se konecne vymyslelo neco ucinneho na klinenku jirovcovou? (filtr mlci)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    RADU: pri vyfazovani pripravku sa stanovia dva datumy, jeden, od ktoreho to nebude moct byt uz dodavane predajcom a druhy, od ktoreho to uz nebudu moct uvadzat na trh, tj. predavat spotrebitelom. pred tym konecnym zastavenim distribucie to este mozu vypredat, cize si zozen zasobu kym to nie je z trhu uplne. ja by som fakt kupil liter Nurelle D, to je ten tip latky, co v tme, chlade a suchu, uzavreta v povodnej flasi vydrzi 10 rokov minimalne. pouzivat...pokial nie si producent potravin alebo kvetin pre trh a v malom, tak ti snad za to nemozu nic, ani keby ti nato nejak prisli.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SASOS: pokial tie masozrave rastliny znasaju Mospilan aj Agrion Delta, ci zriedeny Decis napriklad, tak radim fakt, urobit 1) zalievku + postrek Mospilanom (ci inym neonikotinoidom, ktory znasaju) a o 2 - 4 dni (po pstreku 1 - 2, po zalievke 3 - 4, postrek + zalievka 2 - 4 dni) postriekat dobre pyretroidom. hmyz, ktory este prezije neonikotinoid, neprezije naslednu otravu pyretroidom.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    agromanual.cz shop to este ma v sortimente -- aj 1 L balenie -- kupte si to, kym nie je neskoro. spravne skaldovane to vydrzi plne ucinne aj 10 rokov.
    RADU
    RADU --- ---
    SASOS: resp. pokud je v seznamu přípravků, který se už nesměj používat-jak to vlastně je, netušíte?můžou ho ještě prodejci doprodat s tim že výrobce to má zakázaný produkovat nebo už je to zakázaný celkově nabízet?
    SASOS
    SASOS --- ---
    RADU: nekde jsem ho tusim jeste zahlidnul, jen bude otazkou, jestli bude i fyzicky na sklade...
    RADU
    RADU --- ---
    Nurelle D už je letos myslim zakázanej ne?resp. pokud ne letos tak určo za rok bude..
    SASOS
    SASOS --- ---
    LIBRIUM: na Nurelle D jsem zapomnel. Mas pravdu vyborna chemka.

    jinak s tim EU srackoidnim zakonem je to dost na hovno... to myslim do slova... jsem maly amatersky pestitel, ktery tu chemii do kytek leje fakt az kdyz je to potreba. A pokud nebudu mit prisun maleho baleni, tak se dostaneme do dob a komunistu, kdy se bude zebrat chemie na statcich apod. Uz takhle je treba problem sehnat pro jednotlivce Topsin.

    Ad puklice... ja mam jeste problem v tom, ze je nicim na masozravych rostlinach a to je trochu problematicke. Protoze masozravky chemii snasej o poznani hur nez treba obycejne pokojovky ... Takze je treba vzy tu vrazednou kombinaci vyzkouset na nejake casti kytek, ktere kdyz to neudychaji, tak to nebude takova ztrata z pohledu sbirky ...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    inak moj tip namiesto Sumithion Super, ako "posledna linia", ked treba vyhubit zvlast odolne mrchy, je kupit si na agromanual.cz shope vacsie balenie (0.5 alebo 1 L) Nurelle D, ak to este tuto sezonu bude dostat kupit, je totiz dost mozne, ze je to sezona posledna (urobit si strategicku zasobu na pripadny krajny chemicky utok).
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    RADU: to je zeleny vyblitok len z casti. ide tam dost aj o prachy (alebo, dajte nam lacny pocit "bezpecnosti" a este na tom dobre vsetci zarobime).
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SASOS: tak systemovy z tych "starych dobrych" by bol napriklad Metasystox R postrekom alebo uz spominany Furadan 5/10G do pody.
    ak na puklice nestaci Mospilan, odporucal by som Calypso ako zalievku a postrekom, nasledovany po 2 - 4 dnoch pyretroidovym postrekom (Decis, Karate, Agrion Delta, Cyper, Talstar). v tejto postupnosti posobi neonikotinoid a pyretroid synergicky (puklice ktore event. preziju Calypso, nadobro vyhynu po naslednej otrave pyretroidom).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam