• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    Viry, bakterie, houby, háďátka, roztoči, hmyz...cokoli co otravuje život (nejen) našim rostlinným spolubydlitelům a my si s tím nevíme rady. Máte osobní zkušenosti a tipy pro prevenci či kurativní zásah??sem s tím;-)
    rozbalit záhlaví
    DRAXITKO
    DRAXITKO --- ---
    RADU: síra jako v elementárním stavu?? a do květináče nebo nějak na listy??
    RADU
    RADU --- ---
    DRAXITKO: síra
    DRAXITKO
    DRAXITKO --- ---
    RADU: snažila sem se zachytit ty breberky, jsou malinkatým takže na normální fotce nejsou moc vidět... pavučinky to dělá, ale navrchu listu...

    RADU: dravý roztoč... 5 - 10 roztočů na m2 ....noooo, tak to nevím, na tu mojí malou rostlinku i 10 moc...
    nějaký "neživý" prostředek není?
    RADU
    RADU --- ---
    RADU
    RADU --- ---
    DRAXITKO: uf něakej detailní pohled na škůdce?svilušky dělaj pavučinky ze spodu listů to by na ně sedělo...ale zdá se mi to něaký veliký
    DRAXITKO
    DRAXITKO --- ---
    Zdravím,
    Mohl by mi někdo poradit, jak se zbavit škůdců z citrusu Calamondin. Zatím ty brebery byly identifikovány jako svilušky. Teď se jich ještě zbavit.
    Předem díky za rady!
    LEMS
    LEMS --- ---
    BUBLINATOR: Buh ti to zaplat!
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    da se necim sejmout vrtalka porova na cibuli, kdyz uz jsou cibule napadene a maji pokroucene listy ?
    LEMS
    LEMS --- ---
    cau, hele uz se konecne vymyslelo neco ucinneho na klinenku jirovcovou? (filtr mlci)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    RADU: pri vyfazovani pripravku sa stanovia dva datumy, jeden, od ktoreho to nebude moct byt uz dodavane predajcom a druhy, od ktoreho to uz nebudu moct uvadzat na trh, tj. predavat spotrebitelom. pred tym konecnym zastavenim distribucie to este mozu vypredat, cize si zozen zasobu kym to nie je z trhu uplne. ja by som fakt kupil liter Nurelle D, to je ten tip latky, co v tme, chlade a suchu, uzavreta v povodnej flasi vydrzi 10 rokov minimalne. pouzivat...pokial nie si producent potravin alebo kvetin pre trh a v malom, tak ti snad za to nemozu nic, ani keby ti nato nejak prisli.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SASOS: pokial tie masozrave rastliny znasaju Mospilan aj Agrion Delta, ci zriedeny Decis napriklad, tak radim fakt, urobit 1) zalievku + postrek Mospilanom (ci inym neonikotinoidom, ktory znasaju) a o 2 - 4 dni (po pstreku 1 - 2, po zalievke 3 - 4, postrek + zalievka 2 - 4 dni) postriekat dobre pyretroidom. hmyz, ktory este prezije neonikotinoid, neprezije naslednu otravu pyretroidom.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    agromanual.cz shop to este ma v sortimente -- aj 1 L balenie -- kupte si to, kym nie je neskoro. spravne skaldovane to vydrzi plne ucinne aj 10 rokov.
    RADU
    RADU --- ---
    SASOS: resp. pokud je v seznamu přípravků, který se už nesměj používat-jak to vlastně je, netušíte?můžou ho ještě prodejci doprodat s tim že výrobce to má zakázaný produkovat nebo už je to zakázaný celkově nabízet?
    SASOS
    SASOS --- ---
    RADU: nekde jsem ho tusim jeste zahlidnul, jen bude otazkou, jestli bude i fyzicky na sklade...
    RADU
    RADU --- ---
    Nurelle D už je letos myslim zakázanej ne?resp. pokud ne letos tak určo za rok bude..
    SASOS
    SASOS --- ---
    LIBRIUM: na Nurelle D jsem zapomnel. Mas pravdu vyborna chemka.

    jinak s tim EU srackoidnim zakonem je to dost na hovno... to myslim do slova... jsem maly amatersky pestitel, ktery tu chemii do kytek leje fakt az kdyz je to potreba. A pokud nebudu mit prisun maleho baleni, tak se dostaneme do dob a komunistu, kdy se bude zebrat chemie na statcich apod. Uz takhle je treba problem sehnat pro jednotlivce Topsin.

    Ad puklice... ja mam jeste problem v tom, ze je nicim na masozravych rostlinach a to je trochu problematicke. Protoze masozravky chemii snasej o poznani hur nez treba obycejne pokojovky ... Takze je treba vzy tu vrazednou kombinaci vyzkouset na nejake casti kytek, ktere kdyz to neudychaji, tak to nebude takova ztrata z pohledu sbirky ...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    inak moj tip namiesto Sumithion Super, ako "posledna linia", ked treba vyhubit zvlast odolne mrchy, je kupit si na agromanual.cz shope vacsie balenie (0.5 alebo 1 L) Nurelle D, ak to este tuto sezonu bude dostat kupit, je totiz dost mozne, ze je to sezona posledna (urobit si strategicku zasobu na pripadny krajny chemicky utok).
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    RADU: to je zeleny vyblitok len z casti. ide tam dost aj o prachy (alebo, dajte nam lacny pocit "bezpecnosti" a este na tom dobre vsetci zarobime).
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SASOS: tak systemovy z tych "starych dobrych" by bol napriklad Metasystox R postrekom alebo uz spominany Furadan 5/10G do pody.
    ak na puklice nestaci Mospilan, odporucal by som Calypso ako zalievku a postrekom, nasledovany po 2 - 4 dnoch pyretroidovym postrekom (Decis, Karate, Agrion Delta, Cyper, Talstar). v tejto postupnosti posobi neonikotinoid a pyretroid synergicky (puklice ktore event. preziju Calypso, nadobro vyhynu po naslednej otrave pyretroidom).
    RADU
    RADU --- ---
    LIBRIUM: sem na to fakt zvědavá jak tohle dopadne...si myslim že už to každopádně dost přeháněj, jakože integrovaná ochrana sem pro ale zakázat skoro všechno??myslim že chemie jo ale pokud selže veškerá prevence a nejde už jinak...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam