• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COSMIC_MONCHIPSYCHEDELICKÁ KAVÁRNA U STRÝČKA HALLUCINOGENA k tanci a poslechu hraji Bandcamp, Beatport, Ektoplazm a dalsi :)
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    BRENDY: prave, ze zalezi, to je jako kdyby si rekl, ze na kytrae nezalezi, ne v kazdym softu si muzes dovolit delat co potrebujes a ne kazdej soft to umi, nerikam, ze potrebujes pouze ten ci onen soft, ale existuje jen nekolik nastroju, ktere ma smysl pouzivat, zbytek je imo na nic...
    BRENDY
    BRENDY --- ---
    PSYRIX: Jj. Já už jsem dlouho zvyklej na FL, tak je budu samozřejmě hájit, že?:))
    Protools hlavně umožňuje pracovat se zvukem profesionálně a jsou nejvíc univerzální a vhodný spíš na nahrávání do studia, než doma sám něco kutit..
    MIMINO: i ve si FL můžeš vyexportovat každou stopu zvlášť (tenhle proces lze udělat najednou) a to do studia stačí. VSTčka mi v nich běhaly všechny, co jsem kdy používal.
    Velkej problém, co fruity mají, tak je absence notáže..
    MIMINO: talent, chuť, vytrvalost.. prakticky na softu vůbec nezáleží..
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    PLECH: tak o tom zadna, ale ono si nikde 1000 crackejch VST nespustis, tak 3 VSTka a ses rad, vic ti komp neutahne, navic VST = poradnej nastroj, nejak poradne nevim co tim chces vlastne rict...to co obsahuji ty programy jsou v podstate pouze samply, resp. wave table synteza....pokud chci spickovej zvuk klaviru treba tak si sezenu VST Kurzweill, protoze Kurzweill dela nejlepsi el. piana na svete a tezko ten zvuk nahradis nejakym free samplem z nejakyho softu...

    PSYRIX: no ti bych si nebyl tak uplne jistej, na komponovani potrebujes predevsim hudebni talent a technickou prupravu, znam lidi co maji studia za miliony, zvukarsky skoly, chytry kecy, ale nezahrajou a neslozi ani notu...
    PSYRIX
    PSYRIX --- ---
    MIMINO: Dobre, cubase je imho trosku vyjimka a nektery veci jsou tam dost neprakticky. Jako zakladni teoretickou znalost povazuju signal flow a znalost terminologie. Potom uz urcite neco i v cubase vytvoris.
    PLECH
    PLECH --- ---
    MIMINO: Právě v Abletonu i novejch FL je spousta skutečně kvalitních zabudovanejch synťáků a efektů, z kterejch se toho při troše zručnosti dá vymáčknout dost. Myslel jsem to tak, že je lepší mít pár pořádnejch nástrojů a umět s nima, než stáhnout 1000 cracklejch vst a používat z nich jen presety.
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    PSYRIX: no to neni tak uplne pravda, protoze treba u Cubase ti bude min. rok trvat nez se do toho dostanes, to neni jen o teoreticke pruprave v ramci komponovani nebo zvukariny, ale naucit se s tim nastrojem naprosto plynne a intuitivne zachazet....

    PLECH: je to mozny, fakt je, ze jsem je uz dlouho nevidel...Ableton je dost veci vkusu, nekdo ho proste nema rad, nekdo ho miluje...a VST neni o presetech, VST jsou ty syntaky na kterych delas, bez nich neudelas zadnej poradnej zvuk...to co vychzi dnes v darku a i jinde je prave kvuli nepouzivani poradnych VST, ale samplu a presetu ktery ma ten program v defaultu...vse je o kvalitnich hudebnich nastrojich, kazdej producent se kterym jsm mluvil a dela neco poradnyho si zasadne vyrabi vlastni zvuky na kvalitnich VST co preferuje....a pak az nekdy prijdes do studia tak zjistis, ze pokud nemas ten projekt ve standardnim (prumyslovym) formatu (Cubase, ProTools) tak te s tim vyrazi :)
    PSYRIX
    PSYRIX --- ---
    BRENDY: Verim ze to nejak pujde, nijak jsem to nezkoumal ;] Ja jsem starej Cubase(ak). Ani Logic mi tolik neprirostl k srdci. Jde o to v cem se clovek nauci delat a kterej DAW mu vyhovuje po vsech strankach.

    Ted jsem nedavno cetl, myslim ze v Sound on Sound, srovnani ruznych DAW a kupodivu jako nejvice kompaktni se podle lidi jevi Protoolsy. Kdyz vezmes v podtaz ze to byl puvodne oproti Cubase a Logicu pouze audioeditor a veskery midi funkce tam pridavali posleze, dobrej vysledek. ;]
    PLECH
    PLECH --- ---
    MIMINO: Frutiny podporujou VST. A jinak si taky myslim, že neni až tak důležitý, na čem děláš. Dokonce když máš doboru představu o tvorbě zvuku, můžou ti imho na něco stačit i zabudovaný instrumenty Abletonu nebo novejch FL. Používání milionu VST a jejich presetů imo ústí v ty přeplácanosti, co dneska např. převážně vychází v darku.

    CORDELL: Ableton se mi zdá naopak naprosto intuitivní, dobrej i pro začátečníky...

    BRENDY
    BRENDY --- ---
    PSYRIX: místo step sekvenceru můžeš použít piano roll..
    PSYRIX
    PSYRIX --- ---
    MIMINO: Podle myho je vcelku jednu v cem delas, dulezitej je teoretickej zaklad v pozadi, kterej se pak da aplikovat v kteremkoliv softwaru po par dnech zjistovani. Na fruitech me vylozene stve ten step sequencer.
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    CORDELL: Fruity Loops jsem nikdy neprisel na chut, me to prijde jako hracka i kdyz nekdo v tom dokaze delat divy....pro me je dulezita podpora VST technologie, bez VST imo nic pordne neudelas....a co se linuxu tyce tak jsem psal, ze preferuju Suse a pripadne bych jeste vyuzil Debian nebo Fedoru, specialni vyuziti ma pak Slackware ostatni distribuce jsou pouze klonem nektere z techto zakladnich nebo uzce specializovane takze neni duvod se jima nejak moc zabyvat....
    CHANZZEE
    CHANZZEE --- ---
    PAT_POMETLO: funguje vse jak ma:D
    PAT_POMETLO
    PAT_POMETLO --- ---
    Dohodněte se konečně v čem budete skládat, nebo už tady navěky usnu.
    CHANZZEE
    CHANZZEE --- ---
    MIMINO: už je přeinstalováno.
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    CHANZZEE: a nechtel by si radsi delat barmana nebo zametace chodniku ? :))
    Visty jsou uplne na hovno a na hrani znamena, ze si s tim systemem muzes delat co chces a kdyz ho znicis tak ho proste smazes a zalozis znovu aniz by si musel preinstalovavat celej komp, ta virtualizace je v podstate simulace, kde si vyzkousis co chces aniz by si tim poskodil hostovsky operacni system...

    a hele ted uz jsme OT, kup si a precti nejdriv nejakou knizku, tohe jsou uplne fundamentalni zaklady, ktery pokud nevis, tak nevis nic, pamatuj, ze sirky detem do ruky nepatri a pocitac je dneska zbran, kterou se da v podstate ovladat a manipulovat celej svet :)
    CHANZZEE
    CHANZZEE --- ---
    Je hodně v piči mít Visty 32?
    CHANZZEE
    CHANZZEE --- ---
    MIMINO:
    Jakou má tedy výhodu hrát pod virtualizaci viz tahle věta?:
    "tu virtualizaci si nech na hrani at uz v ni pobezi cokoli"
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    CHANZZEE: ciwe s tebou to neni jednoduchy...:))
    tak rychle a strucne: pouzivej na vsechno widle (windows 7) a tu virtualizaci si nech na hrani at uz v ni pobezi cokoli a nebo dual boot, zalezi jak to chces pouzivat...hlavni rozdil je v tom, ze pri virtualizaci muzes provozovat oba systemy soucasne a muzes mezi nimi prenaset data a vyuzivat vzajemne sluzby os, kdezto u dual bootu si pri stratu pc zvolis jakej system ti ma nabootovat a ten pak pouzivas, pokud to chces prohodit tak je nutnej restart, na druhou stranu vyhoda dual bootu je vetsi vykon systemu a pristup k veskeremu hardware....
    CHANZZEE
    CHANZZEE --- ---
    PLECH: o te druhé variantě jsem mluvil jako že to je ta nejlepší, protože v Linuxu dle diskuze, nic neběží pro hudbu na profi úrovni a dělat tam konvert pro windows aplikace, je asi neefektivní... dvě os a je to:) zítra začínám...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam