• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LOUZICKAWing/Ving/yong - chun/tsun/tjun - - cvicim/cvicil/budu cvicit
    KARLOS
    KARLOS --- ---
    LOUZICKA: A to je duvod proc neco takoveho shanim. Diky
    TOM
    TOM --- ---
    kung4u znáte? jsou to celkem sympaťáci, a jejich výuková videa na youtube jsou hodně kvalitní
    WingTjun Chi Sao Section 4 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=kLYcywVnd9Y&list=UUmlgMwsp8RaFVIyV09SRlBA&index=6
    LOUZICKA
    LOUZICKA --- ---
    KARLOS: http://wingtsun.site90.net/wp-content/uploads/2011/04/SIUNIMATU-SIFUMONI.jpg
    Jestli ti to k necemu je necham na tobe. Osobne me to prijde dobry v tom, ze se kouknes kdyz nevis v jakem to jde poradi, prestoze forma neni o tom poradi, tak je dobry to poradi vedet abys nevypadal trapne...
    KARLOS
    KARLOS --- ---
    DELVIT: Nojo. Ja zapomel, ze tohle je nyx a konstruktivni odpovedi se jeden nedocka. Ale dik... ;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KARLOS: nechci kazit iluze, ale sestavy na papiru jsou pekne na divani, na cviceni jsou na nic.
    KARLOS
    KARLOS --- ---
    Nemate nekdo ke stazeni plakat zakladni Wing Chun sestavy? Nikde jsem nenasel vetsi nez A4...
    Dik
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: takovy jsou nejhorsi :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    CYBERKOTLIK: a ještě mi řekni, že při tom běhu útočník huláká a má ruce natažené nad hlavou....
    TOM
    TOM --- ---
    CYBERKOTLIK: to ja prave nevim, jestli by mi neco fungovalo .) Verim tomu, ze neco z toho mala co jsem se snad naucil, by snad mohlo .) Rozhodne si ale nepredstavuju nici "smrt":)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    TOM: ok, pak ale nerikej klukum co chodej bouchat, jak by ti proti nim fungovali smrtici techniky, kdybys je smel pouzit:)
    TOM
    TOM --- ---
    CYBERKOTLIK: for fun .)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    OGMIOS: presne tak, v Praze se podobnejch veci deje mraky. Jako chapu lidi, co jsou mirumilovny a nechtej se prat. moc ale nechapu cloveka, ktery cvici vingchun, k tomu nam tu vyklada, ze je jeho technika hrozne smrtici a do ringu by mu enfungovala, a na sebeobranu pouziva klidny usmev:) trosku pak nechapu, k cemu to vt vlastne cvici
    SOPTIK
    SOPTIK --- ---
    OGMIOS: Dalsi pripad jsou pak ozrali cizinci,resp mladez, co se do Prahy prijede vyradit. Oni se proste chteji porvat, na usmevy se nekoukaji a kdyz jich je parta, pud sebezachovy nula ...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CYBERKOTLIK: jo sou takovy vylizanci co treba sedej v hospode pak jim rupne a majznou vas popelnikem do drzky a zaboha ani nevite proc. u nas na malomeste byl jeden takovej co sme jednou hrali kulabr, prisel se podivat jak nam to jde, pak vzal tago a zlomil ho o kamose a nikoho z nas nenapadlo proc, ale ten mel takovejhle vystupu fakt vic a takovejch je podobnejch.
    no a ted sem si vzpomnel ze s tim zminovanym jsem mel taky jednou vystup v hospode a ja mu na ferovku rekl at mi rozbije drzku ze ho mam nekde a von si to jako zazrakem rozmyslel..asi bych mel do dneska krivej nos a mozna min zubu, bylo to fakt hovadko :D
    SOPTIK
    SOPTIK --- ---
    TOM: Mozna, pokud vypadas jako Alister Overeem, tak ti sebevedomy usmev vystaci v tech nekolika malo nerozhodnych pripadech. Ale i Overeem se dostal do par rvacek po klubech a hospodach:-) Jinak teda samozrejme dost zalezi, o jake konflikty a s kym jde. Kazdopadne, z vlastni zkusenosti ti mohu pouze doporucit se na sebevedomy usmev nespolehat ;-)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    TOM: no to muzes rict o cemkoliv, kazdopadne fakt je ten, ze se podobny veci moc nevyuzivaj, ackoliv je uci kazda sebeobrana.
    Agresori zajiste take mivaji adrenalin (ne vsichni) ale to neni podstatny, oni ttake neutoci technikami, ktere ty popisujes.
    Tak mas stesti, zes narazil na lidi co se nervou. kdybys narazil na bitkare tak ti misto verbalniho utoku pristane v obliceji popelnik nebo pulitr, a tam bysis s pobavenym usmevem nevystacil:)
    TOM
    TOM --- ---
    CYBERKOTLIK: to je individuální a relativní .)
    mně u konfliktních situací vždycky stačil pobavený sebevědomý úsměv, a žádný verbální útok nepřešel ani do strkačky, ale třeba jsem měl jenom štěstí
    podle mě i agresoři mají adrenalin, a když vycítí nezúčastněný lhostejný klid... nevím
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    DARJEEL: pokud na tebe nekdo utoci, tak se vetsinou hybe, tj bezi. trefit beziciho cloveka do rozkroku je temer nemozny i kdyz si na to vzpomenes, ale vzhledem k tomu, ze v tu chvili resi tvoje motorika utok pestmi, tak ani nevzpomenes:)
    ja nezdrham, ja rovnou utocim:)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    CYBERKOTLIK: jo, tak jasně že čék nepojede takhle lineárně ( i když teda nevím jak Ty, ale na mě kdyby někdo nastoupil a mohl jsem zdrhnout, tak zdrhnu :) ale když už je rozkročenej a nekryje si ho, tak proč tu dobrou zprávu neuvítat, že? .)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    DARJEEL: na to jaksi popisoval sebeobranu, ze prvni je treba utect, a pokud ne ta k se zamerit na rozkrok atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam