• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LOUZICKAWing/Ving/yong - chun/tsun/tjun - - cvicim/cvicil/budu cvicit
    BAMB00CHA
    BAMB00CHA --- ---
    MADBOBBY: Zdravicko, chodil jsem do Prahy a bylo to dobry.
    MADBOBBY
    MADBOBBY --- ---
    Zdravim vsechny a chtel bych se zeptat
    ma nekdo zkusenosti s
    WingtsunACTION
    http://www.wingtsunaction.cz
    v Brne?
    SIULOUFU
    SIULOUFU --- ---
    V novém čísle magazínu Wing Chun Illustrated bude rozhovor se Sifu Wong Nim Yi, mistrem linie Mai Gei Wong Wing Chun:

    Wing Chun Illustrated - Issue 20

    CANTAY
    CANTAY --- ---
    VZV> ops, nebola odpoved mne, mea culpa, som to zle pobral!)
    Proti AVSE vzasade nic mat nemozem, len by som rad pokracoval s WTO (idealne).. :)
    VZV
    VZV --- ---
    MASTERCENDA: no co na to říct, přijď se zas někdy podívat, třeba tě to opět chytne .) A aspoň v Praze se teď u nás, řekl bych, sešli fakt fajn lidi.
    MASTERCENDA
    MASTERCENDA --- ---
    Jen jsem byl zvědavý pár let jsem u avse cvičil, a bavilo mě to moc:-) snažim se sám sebe nakopnout abych cvičil zase...
    VZV
    VZV --- ---
    CANTAY - jen pro přesnost jsem reagoval na Mastercendu, který se na AVSE přímo ptal. Jinak nevím, jestli konkrétně proti týhle organizaci něco máš, ale máš pravdu, že nad osobní zkušenost není.
    JENNE
    JENNE --- ---
    CANTAY: :)))jsem cekala, ze se nekdo ozve, ono nic:)), ja ti nepomuzu, neziju (a WT nedelam) v CR ....
    Ale souhlas, obejit osobne je stejne asi nejlepsi - kazdemu vyhovuje neco jineho (jinak vedeny trenink, jine celkove chovani ve skole), pro mne by bylo asi taky dulezite, jak casto je trenink..
    CANTAY
    CANTAY --- ---
    dik za ohlas; AVSE radsej vynecham..
    jj..otazok mam dost, lepsie to vsak asi obist osobne..
    cheers
    VZV
    VZV --- ---
    Já chodím do školy AVSE v Praze a jsem spokojenej - máš nějaký konkrétní dotazy?
    CANTAY
    CANTAY --- ---
    repost>
    zdarek vospolok,
    prosim, asi su v PH kluby WT (Ypmanovo wto/ewto)... uvital by som doporucenia na nejake konkretne..
    atmoska na treningoch, co ktory sifu, celkovo kolektiv, speci pristupy a tak..
    dik moc
    MASTERCENDA
    MASTERCENDA --- ---
    chodí sem někdo kdo navštěvuje cvičení u téhle organizace www.avse.cz ???:-)
    ROZA1
    ROZA1 --- ---
    AKANTOR: jasně,někdy si třeba ťuknem :-)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    kids with excellent wing chun Chi Sao Closed Eyes.mp4
    http://www.youtube.com/watch?v=GQEiwQG7Wfc
    AKANTOR
    AKANTOR --- ---
    Ok, tak na zdraví! :)
    ROZA1
    ROZA1 --- ---
    AKANTOR: Šmarja načal! :-)
    Já taky nikoho neodrazoval,myslím že konec mého příspěvku vyzněl stejně jasně jako ten tvůj :"takže skutečně "neřeš a doraž""Dalibora znám z dlouhé korespondence i osobně,proto ho doporučuji.
    Přesto všechno nevidím důvod zastírat i některé nevýhody komerčních škol čehokoli a ani proč bych se stále neměl snažit vyvracet některé předsudky a klišé,které BU dlouhodobě a v dlouhodobé perspektivě více ubližují než prospívají....
    Slovíčko "extra" si každý může vyložit po svém,takže doporučuji vždy přiložit nějakou tu "krabičku od sirek",abychom si udali alespoň nějaké to měřítko.....
    Kdybys napsal "někteří z nás necvičíme wingchun nějak extra náročně",mlčel bych jako ryba,žeáno.....:-)
    Pokud se ale dopustíš tak hloupého zobecnění,musím se ozvat.Proč by nějaká BU k dosažení funkčnosti musela trénovat extra náročně,pokud by v jiných k dosažení stejné funkčnosti stačilo cvičit ne nějak extra náročně? :-))) Marketingově to okecat jde,selským rozumem ale pochopit ne :-)))
    Wingchun není ničím vyjímečný,je to BU jako každé jiné.
    Prostěs jen zaměnil subjektivní hodnocení za objektivní,příště to již neuděláš a já se na tebe nezlobím :-))))
    AKANTOR
    AKANTOR --- ---
    ROZA1:
    Šmarja si zas načal pivo nebo co? :D
    Nehodlám tu odrazovat chlápka, co se obává přijít z důvodů, které není zas tak těžké změnit. Také jsem jako všichni jednou začínal...

    "Wing chun není fyzicky něják extra náročný, ale kondici si rozhodně zlepšíš."
    ~trénujem uvolněnost, užíváme vlastní váhu, učíme se efektivně používat sílu bez zbytečných svalových kontrakcí? Diď víš o co jde.. jestli máš nějákou vhodnější formulaci, sem s ní!
    Mimo klasické tréninky je možnost chodit 3x týdně na kondiční tréninky, kde drillujem kopy a údery. Kolik do toho kdo dá, tolik z toho taky dostane. Pokud v tom chce být někdo dobrý je potřeba se hýbat i jinak, ale není to podmínkou k tomu začít. No a ne každý chce být mistr světa žejo...
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    asi záleží hodně na skupině, která se vyučuje... pokud je tam někdo ve špatné fyzické kondici a nedokáže chain-punch-ovat nebo napadat ani půl minuty, zdržuje to jak instruktora, tak celou skupinu, vždycky tam musí být minimálně někdo druhý, který se přizpůsobí a postará se o "pomalejšího"

    bez průměrně dobré kondice se člověk nemůže účastit drillů, skupinových svičení a o sparringu ani nemluvě
    ROZA1
    ROZA1 --- ---
    AKANTOR a IFEELGOOD: oprava:Wing chun je fyzicky náročný,ale komerční škola umí snížit standardy natolik,aby za trénink zaplatil každý.....Pravda:" kondici si rozhodně zlepšíš",minimálně tak,jako kdybys chodil dvakrát týdně pravidelně plavat nebo hrát volejbal s kolegy z práce.Další pravda:Dalibor je hodný vzdělaný kluk na úrovni,takže skutečně "neřeš a doraž".
    S tvou motivací a ve tvém věku je to víceméně buřt.....
    AKANTOR
    AKANTOR --- ---
    Chodí mladší i starší. Tvůj věk je spíš obvyklý. :) Wing chun není fyzicky něják extra náročný, ale kondici si rozhodně zlepšíš. Takže neřeš a doraž. ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam