• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SEVERINE: alenka z planety zeme, alenciny narozeniny a milion alencinych dobrodruzstvi, od te posledni jsem nasla obrazek :-)

    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SEVERINE: ja taky tohle je nove vydani... u nas jinak vysly tri knizky o alence
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    SEVERINE: ovšem já tu alenku znám s ilustracema asi malíka (?!), prostě toho, co kreslil oldu a poldu ve čtyřlístku (takovej normál kluk a skřítek v červený čepičce, co se rád měnil na cokoli jinýho) .. a jiný ilustrace by mi přišly poněkud podřadný ,-]

    stejnětak bych asi u mluvícího balíku neakceptovala jiný ilustrace, než Borna

    ha, zdá se že ilustrace s oslovujícím duchem by mohly bejt pro děti více než důležité :-)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    YENNEFER: ano, to je druhá knížka, co sem četla sama a velmi doporučuju! na každý straně jsou (vtipný!) otázky .. krys z planety krokrys, mielofon (přístroj na čtení myšlenek) a podivné zvířátko, které vypadá jako bambule na nožičkách a mění byrvu podle toho, jak se cítí zůstanou navždy základem mých dětských fantazií :-)

    LINY: tuhle knihu sem taky milovala .. durrel je krásný .. třeba jeho čarorsol, který můžete vmyslet do čeho chcete .. který produkují slimáčí krávy, které mají na ulitě 2 kohoutky (z jednoho teče tuším smetana, druhý už nevím) .. doporučuju mladým i starším

    jako batoleti a školkařce mi mamka četla "knížku s panem Hvězdičkou" (ilustroval to tuším Holý - ten, co kreslil studio kamarád a jůheláky a tak) a to mě taky moc bavilo .. jen to nemůžu vygooglit nějak
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    THRAWN: tohle konkretne je co? trondheima taky miluju ale tohle nepoznavam..
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    ja mela moc rada kira bulycova a jeho alenku, to on me pritahl k cetbe scifi :-)))

    http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_scifi.asp?c=A060910_191929_p_scifi_pag
    _JITUSHE_
    _JITUSHE_ --- ---
    *vim, že to co jsem sem dala je dost profláklý:), ale mám k tomů úzkej citovej vztah:)), ten druhej obrázek je docela obsáhlá Trnkova monografie (nakl. Academia), která o něm teď vyšla, kdyby se vám dostala do ruky, tak je opravdu zajímavá a obsahuje většinu toho, co ilustroval i jiný projekty, předevšim pak loutkový divadlo a tak..
    _JITUSHE_
    _JITUSHE_ --- ---
    Trnka a Broučci, vlastně všechno od něj:)



    RENFRI
    RENFRI --- ---
    LUCYA: Tu jsem milovala! :-)
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    a pak Lewis Trondheim, jaj jestli budu mit deti, tak to budou mit povinne :)

    THRAWN
    THRAWN --- ---
    Petr Sis

    akorat sem nenasel zadnej obrazek az na tenhle...


    pak kdo ma flash tak tu www.petrsis.com

    ale asi vsichni znaj ne ? :)
    KHVENTIL
    KHVENTIL --- ---
    LURA: děti ještě nemaje, těžko můžu oponovat, zda jsou pro ně hovna tak zajímavé téma, takže ti věřím. ale nezdá se ti, že ten Halas je mnohem vtipnější než Holzwarth, protože na rozdíl od něj není explicitní, a tak nechává velikej prostor pro fantazii? a krom toho, je nad nadhled, u Holzwartha ne, a Halas má mnohem širší perspektivu než Holzwarth. zládne ti toho v jedné básničce představit mnohem víc ze světa než holzwarth donekonečna opakovným stejným postupem. jasně, zřemě jsou oba texty pro jinak staré děti. a jasně, nelze Holzwarthovi (jeho překladateli) upřípt práci s citoslovci, což malá děcka jistě baví. ale hovno jako téma podané primitivně a doslovně je něco, co nejsem s to nahlédnout jako zábavu.
    LURA
    LURA --- ---
    KHVENTIL: Já tedy nevím, mám tři děti a v určitém věku je zajímání se o hovínka tou nejzábavnější a nejčastější věcí - a stejně tak když jdu pro malého do školky (mám jednoho teď zrovna v tomhle věku), tak to jsou klasické rozhovory s kamarády i kamarádkami - sníh vypadá jako bobek, známá koleda je "půjdem spolu do hovínka" apod. Takže si myslím, že je to přesně pro ně - nehledě že přijdou na rozdíly mezi jednotlivými hovínky.
    A navíc je to klasika - znáš básničku Báchorka od Fr.Halase?

    Fičelo, foukalo, trávě zima byla,
    neměla co dát na hlavu,
    najednou si hlína čapku narazila,
    vymýšlel krtek zábavu.

    Popásala se tam kráva, a když to viděla,
    řekla si: "Co krtek, to kráva teprv udělá,"
    a od těch časů krtek a kráva
    čepici trávě dodneška dává.

    Čímž rovnou uvádím další oblíbenou knihu, co nám četla maminka a co já čtu dětem a všem se nám to líbí: František Halas - Před usnutím :-)
    KERB
    KERB --- ---
    a klasika nad klasiky bubaci a hastrmani




    dodneska si pamatuju jak na mne silne zapusobil tenhle obrazek, jako pro dite to pro mne melo atmosferu .. brrr :)

    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    KERB: jojo.) tu sme taky měli akorát s ilustracema od Brehovszkýho
    KERB
    KERB --- ---
    klasika

    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Zajímalo by mě, jestli někdo znáte sérii Redwall (u nás téměř neznámá a až na jednu výjimku nikdy nevydaná):
    http://redwall.wikia.com/wiki/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Redwall

    Dneska už existuje v sérii asi dvacet knih a chystá se další. Děj je situován do světa obydleného různými druhy zvířat, každý z nich má propracovanou kulturu, zvyky i jazyk. Žijí tu inteligentní a dobrosrdečné myši, odvážné říční vydry, samotářské a trochu hádavé kmeny rejsků, stále hladoví a veselí zajíci, dál třeba krtci, veverky, ježci, jezevci, krysy, lasičky i hadi... Kultura a zvyky každého jednotlivého druhu je propracována tak detailně, že kniha je někdy označována jako "Pán prstenů pro děti". Středobodem je poměrně idylická komunita Redwall, kde se spolu mnoho obyvatel lesa snaží žít v harmonii. Ovšem les není bezpečné místo...

    Poměrně netradiční kniha. Nehledejte tam žádné dějové složitosti, spíš takové oddechové dobrodružné čtení už pro starší děti (je tam pár drsnějších scén bitev a dokonce i mučení a vražd - nic moc drastického, ale řekněme víc, než jsme v dětské literatuře zvyklí, alespoň podle mě).
    Jinak v zahraničí je tahle série velice úspěšná a tři z knih existují jako velice zdařilý animovaný seriál. http://www.imdb.com/title/tt0200369/

    Jak jsem naťukl na začátku, ty knihy se nikdo neobtěžoval vydat v češtině. Mám pocit, že první kniha, nebo dokonce jenom její první část, vyšla kdysi pod názvem Červená pevnost, ale jinak vůbec nic. Já osobně to čtu anglicky, což je ale pro dětskou literaturu trochu nevýhoda. Je to ovšem škoda, takže až budete zase psát svému nakladateli... Nebo některá TV koupí seriál, ale to je dost nepravděpodobné.
    JOLIE2B
    JOLIE2B --- ---
    udivuje me, ze zde jeste nikdo neprisel s nakladatelstvim baobab (podle mne nejlepsi ceske nakladatelstvi na puvodni autorske knihy pro deti).

    http://baobab-books.net/intro.php


    BUBLINKY: Pod dekou opravdu neni pro deti, ani 12 a vys, spis tak 18 a vys.
    LINY
    LINY --- ---
    má dětská nejoblíbenější



    Vypráví strhující příběh o záchraně fantastického světa Mytologie,kterou pro záchranu mýtyckých zvířat,vytvořil čaroděj H.H. Velebobule.
    Knížka je plná mytologických zvířat,bazilišků,jednorožců,čarotelat,draků,mořských pannen,fénixů a mluvícího Papouše v kleci s melou pavoučicí Dulcibelou.
    po staletích pokojného života si baziliškové vzali do hlavy že ovládnou ostatní obyvatele Mytologie.A nebýt záchrany Penelopky a jejích bratranců Petra a Šimona,bůh ví jak by to s pohádkovou Mytologií dopadlo.

    Napsal: Gerald Durrell 1974
    Překlad:Fr. Frohlich 1983
    Ilustrace: Adolf Born 1983

    Vydal Albatros 1983
    BBArt v roce 2003

    zařazeno do kategorie: Beletrie pro děti do 10 let.
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    KHVENTIL: možná aby poznalo do čího zrovna šláplo?
    KHVENTIL
    KHVENTIL --- ---
    SYNAESTHESIA: bože, bože. při té první anotaci to vypadalo i zajímavě, ale on je to tak lacinej text. marně přemýšlím, proč by dítě mělo znát ausgerechnet typologii hoven, anebo proč by se o ni měl kdokoli v kterémkoli věku zajímat. hodně podbízivá zábava (radši počkejte, až vyrostou, a kupte jim Nesnesitelnou lehkost bytí, kde je problém hovna v literatuře řešen o poznání elegantněji).
    SIUDELAOIPOOIK
    SIUDELAOIPOOIK --- ---
    SYNAESTHESIA: děkuju za doplnění a doufám, že udělá nějakejm prckům doma radost))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam