• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    THRAWN: prosím Tě, zkus trochu dodržovat smysluplnost klubu.
    Tento Tvůj příspěvěk je nejen nic neříkající (a nedá se na něj uplatnit filtr vyhledávání), ale ještě ke všemu neobsahuje správný informace.

    Stránka www.petrsis.com samozřejmě neexistuje, protože autor se jmenuje PETER SIS, takže správně je to www.petErsis.com.
    Sice píšeš, že ho určitě všichni známe, ale (jaká hrůza a překvapení) neznáme :-)
    Až potom, co jsi mě mírně naštval a musel jsem hledat, jsem se dozvěděl, že je to ilustrátor :-)
    A tento klub by měl sloužit k tomu, aby člověk právě hledat nemusel :-)



    Jen se zeptám, ilustroval něco, co se vydalo česky?
    Přeci jen Hugo je čech a tepráve se mluvit učí a já bych mu rád předčítal česky :-)

    Ber prosím tento můj povzdech jen jako malé pruzení a rozhodně se nenech odradit od dalšího přispívání :-)
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    Jelikož Hugo je začínající malý Kočkomil, rozhodně v jeho knihovničce nesmí chybět (a opravud nechybí):

    Josef Kolář: Z deníku kocoura Modroočka

    Nakladatel: Albatros
    Ilustrace: Helena Zmatlíková
    Formát: 112 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
    Rok vydání: 2005 (9. vydání)



    Z deníku kocoura Modroočka - anotace:
    Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize.
    KEYA
    KEYA --- ---
    SYNAESTHESIA: Neználek se objevuje i v antikvariátech :-). U nás (Myslíkova) jsme ho mívali... a dá se tam dotázat po telefonu - případně rezervovat...
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    SYNAESTHESIA: já měla první dva:) slunce blunce
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SYNAESTHESIA: ja mam doma neznalka ve slunecnim meste a taky jsem to mela rada :-)))
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    To mě jako malého uhranuly tři knihy o Neználkovi a hlavně:

    Nikolaj Nosov: Neználek na Měsíci




    Sice jsem se dnes dozvěděl, že spousta lidí s ním má problém kvůli tomu, že je komunista (Temná zákoutí tvorby pro děti), ale to mě jako malého nijak netrápilo.
    Ba co víc, dokonce jsem si v rámci přátelství se Sovětským svazem vyměnil dva dopisy se soudružkou z Ruska, kde jsme se (jak si matně vzpomínám) o Neználkovi zmínili :-)

    Pokud si chce knížku někdo oživit, může zde: NEZNÁLEK (3 díly), ale doporučuji si knihy koupit.
    Sice se už dají sehnat jen třeba na AUKRU, ale kdo si počká ...

    Příběhy Neználka a jeho přátel se odehrávají ve třech knihách, vydaných postupně v letech 1954, 1958 a 1966.
    Všechny tři knihy u nás původně vydalo SNDK a ilustroval je Jaromír Zápal.

    Neználkovy příhody
    V této knize se čtenář seznamuje s městečkem Kvítečkovem a jeho obyvateli. Díky Neználkově naivitě vznikne řada situací, které odhalují charaktery postav. Příběh vrcholí cestou balónem zakončenou ztroskotáním u podobného městečka, obývaném „malenkami“ – ženskou variantou človíčků. Kniha je určena pro menší děti.

    Neználek ve Slunečním městě
    V této knize se Neználek se dvěma přáteli vypravuje vybaven kouzelnou hůlkou na cesty. Doputuje do Slunečního města. Díky zásahu kouzelné hůlky spustí módní vlnu, která město bezmála zničí. Kniha je určena pro starší děti než první díl.

    Neználek na Měsíci
    Tato kniha má spíše charakter sci-fi románu spojeného s prokomunistickou agitkou. Neználek spolu s přítelem Buchtíkem omylem použijí prototyp rakety a dostanou se na Měsíc. V jeho nitru objeví človíčky žijící v kapitalistické společnosti. Tou jsou oba hrdinové zvolna semleti až na její dno. Po řadě dobrodružství jsou zachráněn svými kamarády, kteří za nimi doletí další raketou a spustí komunistickou revoluci.
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    a protože tady ještě nikdo nezmínil, zmíním já

    Astrid Lindgrenovou, Děti z Bullerbynu

    jsou myslím první delší kniha, co jsem přečetla sama

    Karkulín ze střechy

    byl taky můj oblíbenec
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    LINY: ano ano, taky pamatuju, onehdá jsem zakoupila v antikvariátě, taky ji měl oblíbenou tatínek a četl v nám z ní před spaním:

    "kokeš!" "co chceš?" "toho zadního! vem palici zabij ho!" si pamatuju do teď a vikýřníka mi bylo vždy strašně líto.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    YENNEFER: jé, to je krása :-)
    LINY
    LINY --- ---
    Jedna starší,velmi oblíbená dětská knížka mého tatínka.
    Dnes mě přepedla v knihkupectví.
    Karel Michal BUBÁCI PRO VŠEDNÍ DEN

    Bubáci pro všední den - anotace
    Jedna z nejúspěšnějších českých beletristických knih šedesátých let minulého století, Bubáci pro všední den Karla Michala, se proslavila originální satirou namířenou na každodenní realitu v komunistickém Československu 50. a 60. let. Povídky plné groteskního humoru, často až absurdního vyznění, spojuje motiv setkání na hranici zdání a skutečnosti, který dohromady svádí obyčejné lidi (účetního, důstojníka, redaktora, dlaždiče, kastelána) s neobvyklými zjevy (prstýnkem proměňujícím člověka v medvěda, plivníkem, vikýřníkem, pidimužíkem-zabíječem lidí, mluvící mrtvou kočkou), aby na konfrontaci jejich jednání, myšlení či prosté řeči ukázal charakter podivné doby - prázdné, absurdní, až neskutečné.


    Karel Michal 1961
    vydání 1. v.r. 1961
    Ilustrace Dagmar Hamsíková 2008
    Vydání 9. v.r. 2008 v nakladatelství Karolinum
    Doporučená cena 300,-
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    Ted jsem si vzpomnela, uz delsi dobu shanim od Mikulky Modrou hvezdu. Omlouvam se ze je to ot, ale zkousim to vsude: nemate a neprodate nekdo?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SEVERINE: alenka z planety zeme, alenciny narozeniny a milion alencinych dobrodruzstvi, od te posledni jsem nasla obrazek :-)

    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SEVERINE: ja taky tohle je nove vydani... u nas jinak vysly tri knizky o alence
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    SEVERINE: ovšem já tu alenku znám s ilustracema asi malíka (?!), prostě toho, co kreslil oldu a poldu ve čtyřlístku (takovej normál kluk a skřítek v červený čepičce, co se rád měnil na cokoli jinýho) .. a jiný ilustrace by mi přišly poněkud podřadný ,-]

    stejnětak bych asi u mluvícího balíku neakceptovala jiný ilustrace, než Borna

    ha, zdá se že ilustrace s oslovujícím duchem by mohly bejt pro děti více než důležité :-)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    YENNEFER: ano, to je druhá knížka, co sem četla sama a velmi doporučuju! na každý straně jsou (vtipný!) otázky .. krys z planety krokrys, mielofon (přístroj na čtení myšlenek) a podivné zvířátko, které vypadá jako bambule na nožičkách a mění byrvu podle toho, jak se cítí zůstanou navždy základem mých dětských fantazií :-)

    LINY: tuhle knihu sem taky milovala .. durrel je krásný .. třeba jeho čarorsol, který můžete vmyslet do čeho chcete .. který produkují slimáčí krávy, které mají na ulitě 2 kohoutky (z jednoho teče tuším smetana, druhý už nevím) .. doporučuju mladým i starším

    jako batoleti a školkařce mi mamka četla "knížku s panem Hvězdičkou" (ilustroval to tuším Holý - ten, co kreslil studio kamarád a jůheláky a tak) a to mě taky moc bavilo .. jen to nemůžu vygooglit nějak
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    THRAWN: tohle konkretne je co? trondheima taky miluju ale tohle nepoznavam..
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    ja mela moc rada kira bulycova a jeho alenku, to on me pritahl k cetbe scifi :-)))

    http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_scifi.asp?c=A060910_191929_p_scifi_pag
    _JITUSHE_
    _JITUSHE_ --- ---
    *vim, že to co jsem sem dala je dost profláklý:), ale mám k tomů úzkej citovej vztah:)), ten druhej obrázek je docela obsáhlá Trnkova monografie (nakl. Academia), která o něm teď vyšla, kdyby se vám dostala do ruky, tak je opravdu zajímavá a obsahuje většinu toho, co ilustroval i jiný projekty, předevšim pak loutkový divadlo a tak..
    _JITUSHE_
    _JITUSHE_ --- ---
    Trnka a Broučci, vlastně všechno od něj:)



    RENFRI
    RENFRI --- ---
    LUCYA: Tu jsem milovala! :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam