• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    DINE
    DINE --- ---
    THOMASMORTA: ano souhlasim, ale bohuzel prvni dil je vyprodano...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    DINE: Už jsem na to koukal a líbí se mi více ono vázané vydání ve dvou svazcích. Nejsem příliš velkým příznivcem tlustých paperbacků, u dětských knih obzvláště.
    Po obsahové stránce je to však výborná kniha jak textově tak ilustracemi.
    DINE
    DINE --- ---
    Tobiáš Lolness (souborné vydání) I. Život ve větvích/ II. Elíšiny oči
    Timothée de Fombelle
    Ilustrace: Francois Place

    Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Baobab v novém vydání velký dobrodružný román o chlapci, který měří jen o něco víc než jeden milimetr! Souborné vydání obou dílů v jednom svazku.

    Domovem hlavního hrdiny je obrovský strom, který je pro jeho obyvatele celým světem. Jednoho dne odmítne Tobiášův otec vydat tajemství svého geniálního, ale pro přežití stromu nebezpečného vynálezu. Rodina Lolnessových je poslána do vyhnanství a Tobiáš musí prchat až do země trávového lidu. Hledá bezpečí, přátele a způsob, jak zachránit strom před zničením, neboť srdce stromu je nahlodáno hlubokým kráterem. Pokusí se odvrátit katastrofu a najít své rodiče a Elíšu...

    Orig.: Tobie Lolness, La Vie Suspendue/Tobie Lolness, Les Yeux d´Elisha, překlad: Drahoslava Janderová

    616 stran, 16x22 cm, česky, brožovaná vazba
    Baobab, 2009
    480,– Kč
    http://eshop.inter-zone.cz/product/Tobias_Lolness_souborne_vydani-Kids



    DINE
    DINE --- ---
    Větrná republika
    Olivier Douzou

    Knížka o zemi, ve které lidé vyrábějí vítr. Malý čtvereček, který děti provede různými podobami větru: od vánku, který rozechví listoví, přes měchy a průvan otevřenými dveřmi až k velkému větrozámku. Nezapomíná se ani na to, co vítr zasel.

    40 stran, 6x15cm, česky, vázaná vazba
    Baobab, 2009
    169,– Kč
    http://eshop.inter-zone.cz/product/Vetrna_republika-Kids





    DINE
    DINE --- ---
    novinky v inter:zone :)

    Album lidí
    Blexbolex

    Jedinečné obrazové album lidských typů, profesí, povah či rolí. Postavy, ať už reálné nebo fantastické, seřadil autor do dvojic, které se doplňují, odporují si, jsou vtipným protikladem, lehkou ironií... Zaujmou čtenáře bez rozdílu věku. Toto hravé a chytré album sestavil francouzský umělec žijící v Německu skrývající se pod jménem Blexbolex.

    102 stran, 19x25 cm, česky, vázaná vazba
    Baobab, 2009
    369,– Kč
    http://eshop.inter-zone.cz/product/Album_lidi-Kids









    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    ATOMIC: miluju tuhle knihu
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    LUCCHA: díky
    _KOFILA_: já díky )
    _KOFILA_
    _KOFILA_ --- ---
    ATOMIC: výborný kousek! díky .)
    PUPPY
    PUPPY --- ---
    Nemáte někdo tip na nějakou výtvarně zajímavou knížku s vnitřníma prostorovýma 3D obrázkama pro děti do 3 let?
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    ATOMIC: to vypadá moc dobře :-)
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    omluva za malé self promo, ale třeba to někoho zaujme

    TICHO HROCHA
    Labyrint
    64stran.





    anotace: Unikátní africký komiks pro děti i dospělé od finalisty letošní Chalupeckého ceny. Poetické, trochu absurdní, místy až černé - takové jsou krátké pohádkové příběhy této knihy. Většina z nich vychází z tradičního afrického folkloru, i když v podání dětských vypravěčů dost osobitě upraveného. Do Čech ke kreslíři Davidu Böhmovi texty doputovaly v zavazadle jeho sestry Terezie jako štos slohových prací z malé středoafrické školy. Obrazotvornost černého kontinentu nemilosrdně bourá naši evropskou představu o tom, jak má vypadat pohádka. Pro děti lehce šokující, pro dospělé jednoznačně osvěžující komiks.
    vic foto zde
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    Takhle vypadá moc zajímavě (Vánoce, Vánoce přicházejí ...):

    Tomáš Tůma: GRAVITON



    Cesta kolem světa v létajícím stroji Graviton dědečka Alfonse.
    Čekají vás dobrodružství, exotická zvířata, rostliny, pouštní lupiči, kanibalové, nebezpečí, napětí a zábava.

    Parametry knihy:
    230 x 300 mm
    64 stran
    Pevná vazba
    30 černobílých ilustrací
    200 barevných ilustrací

    Dědeček Alfons byl podivínský vynálezce, který za záhadných okolností zmizel. Díky nalezenému Alfonsovu dopisu objeví jeho vnukové František, Veronika a Martin vchod do tajné pracovny ve věži rodinného statku na jihu Francie, kde jejich děda ukryl svůj poslední a největší vynález – Graviton. Stroj, který díky antigravitačním tělesům dokáže překonávat zemskou přitažlivost, zde stojí pokrytý prachem, jako by celé dva roky, co děda zmizel, čekal jen na své objevitele. Než děti stačí řádně Graviton prozkoumat a seznámit se s jeho ovládáním a účelem, je již pozdě. Shodou nešťastných okolností se s nimi stroj vznese a děti se v okamžiku ocitnou vysoko nad Středozemním mořem. Veronika, František a Martin se vydávají na cestu kolem světa. Nikdo z nich v ten okamžik ještě netuší, co je na jejich pouti čeká. Jisté je jen, že to bude let plný nebezpečí a dobrodružství, ale i poznávání cizích krajů.

    •Pojď spolu s našimi vzduchoplavci objevovat neznámé končiny.
    •Navštívíš Afriku a budeš se sáňkovat na Kilimandžáru.
    •Najdeš poklad a unikneš pouštním lupičům.
    •Postavíš se tváří v tvář africkým zvířatům.
    •Podíváš se na Arabský poloostrov.
    •Poznáš tajemné živočichy oceánů a korálových atolů.
    •Seznámíš se s obyvateli stromů a unikneš ze spárů lidožroutů.
    •Zažiješ výbuch sopky.
    •Vykoupeš se v Amazonce.
    •V Americe objevíš pozůstatky starodávné civilizace.
    •Zažiješ mnoho dalších dobrodružství a čeká tě i nejedno překvapení.

    Tu si můžete knihu prolistovat: http://www.b4upublishing.com/M02/fBook_Detail.aspx?BokID=8&Lang=CZ&CatID=16
    TINA
    TINA --- ---
    ALDEMIK: je, tu jsem mela a snehurku si zrovna pamatuju :) jojo, to byly celkem chmurne pribehy
    SYNAESTHESIA: strasne moc me mrzi, ze si nemuzu vzpomenout na obdobnou knihu z meho detstvi - taky ukazovaci beze slov, ale bylo tam o dost vic postav a umisteni napriklad na koupalisti. ta byla moje zamilovana.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    kámoška udělala supr čupr věčnej kalendář a je tak krásnej, že sem patří - http://kalendar-tradic.aspone.cz/ - jsou tam i recepty na zdravý jídlo a "mnoho dobrých tipů a nápaditých aktivit pro celý rok, a to nejen pro děti"
    dá se koupit tu http://makrobiotika.aspone.cz/e-shop/Detail-Produktu.aspx?VyrobekID=6, stojí 250,-
    tu jsou ukázky vrchního dílu

    pod ním je ještě spodní - trhací - co se každý rok mění (je v ceně)
    já jsem z toho kalednáře hyn. co vy?
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Příběh umění opravdu není určen pro děti.
    Já měla ale na mysli tohle:



    Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře - anotace
    Proslulý kunsthistorik (mj. Příběh umění) se ve své knize zaměřil na mladší čtenáře (ale to neznamená, že by text nebyl zajímavý a užitečný pro dospělé). Jeho Dějiny světa čtenáře provedou historií od nejstarších počátků až do dvacátého století, seznámí ho s důležitými historickými osobnostmi a událostmi, ale také ho poučí o souvislostech a spojitostech mezi různými údobími a územími. Gombrich své dějiny lidstva vypráví jako příběh, ne vždy právě útěšný a pochopitelně nezavršený. Otevřený konec však znamená naději do budoucna.

    --------------------------------------------------------------------------------


    Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře
    Nakladatel: Argo, Triton
    ISBN: 978-80-7203-915-9, EAN: 9788072039159
    Originál: Eine kurze Weltgeschichte für junge Leser, překlad: Eva Pátková
    Formát: 264 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
    Rok vydání: 2007 (1. vydání)
    KEYA
    KEYA --- ---
    TANAIS: Pro děti od něj nic neznám... Mám Příbeh umění pro sebe - ten je fajn...
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    TANAIS: Já mám Gombricha pro sebe, pro děti mi to nepřijde.. Mám dějiny umění..
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    HRABALKA: k historii - doporučuju, opravdu výborný autor je Gombrich, napsal kromě spousty publikací o dějinách umění i historii pro děti. Málokdo má tak skvělou schopnost vyprávvět jako on.
    KEYA
    KEYA --- ---
    HRABALKA: To jsem nevěděla, že tuhle encyklopedii mají zase v knihkupectvích - cca před rokem a půl byla vyprodaná :-).
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    Tak jsem dneska nakoupila:
    http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-M-MOJ-Moje_prvni_encyklopedie_Larousse_1.html

    a tohle
    http://www.knihy-eshop.cz/dejiny-ceskych-zemi-od-samovy-rise-po-vznik-Ceske-republiky-p-4271.html

    Na tu druhou se vyloženě těším, je to psané jako krátké povídky pro děti i velké, vždycky s obrýzkem..

    Nakoupila jsem ještě spoustu krámů v levných knihách, protože máme velkou spotřebu spojovaček,vystřihovánek atd.. dneska jsem v knize nechala opravdu hodně peněz
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    Zítra vernisáž a křest knihy Album lidí od Blexbolex
    http://www.ifp.cz/KomiksFEST-Blexbolex

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam