• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Příběh umění opravdu není určen pro děti.
    Já měla ale na mysli tohle:



    Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře - anotace
    Proslulý kunsthistorik (mj. Příběh umění) se ve své knize zaměřil na mladší čtenáře (ale to neznamená, že by text nebyl zajímavý a užitečný pro dospělé). Jeho Dějiny světa čtenáře provedou historií od nejstarších počátků až do dvacátého století, seznámí ho s důležitými historickými osobnostmi a událostmi, ale také ho poučí o souvislostech a spojitostech mezi různými údobími a územími. Gombrich své dějiny lidstva vypráví jako příběh, ne vždy právě útěšný a pochopitelně nezavršený. Otevřený konec však znamená naději do budoucna.

    --------------------------------------------------------------------------------


    Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře
    Nakladatel: Argo, Triton
    ISBN: 978-80-7203-915-9, EAN: 9788072039159
    Originál: Eine kurze Weltgeschichte für junge Leser, překlad: Eva Pátková
    Formát: 264 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
    Rok vydání: 2007 (1. vydání)
    KEYA
    KEYA --- ---
    TANAIS: Pro děti od něj nic neznám... Mám Příbeh umění pro sebe - ten je fajn...
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    TANAIS: Já mám Gombricha pro sebe, pro děti mi to nepřijde.. Mám dějiny umění..
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    HRABALKA: k historii - doporučuju, opravdu výborný autor je Gombrich, napsal kromě spousty publikací o dějinách umění i historii pro děti. Málokdo má tak skvělou schopnost vyprávvět jako on.
    KEYA
    KEYA --- ---
    HRABALKA: To jsem nevěděla, že tuhle encyklopedii mají zase v knihkupectvích - cca před rokem a půl byla vyprodaná :-).
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    Tak jsem dneska nakoupila:
    http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-M-MOJ-Moje_prvni_encyklopedie_Larousse_1.html

    a tohle
    http://www.knihy-eshop.cz/dejiny-ceskych-zemi-od-samovy-rise-po-vznik-Ceske-republiky-p-4271.html

    Na tu druhou se vyloženě těším, je to psané jako krátké povídky pro děti i velké, vždycky s obrýzkem..

    Nakoupila jsem ještě spoustu krámů v levných knihách, protože máme velkou spotřebu spojovaček,vystřihovánek atd.. dneska jsem v knize nechala opravdu hodně peněz
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    Zítra vernisáž a křest knihy Album lidí od Blexbolex
    http://www.ifp.cz/KomiksFEST-Blexbolex

    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    Pavlína Brzáková .:. Helinda a Klekánice

    ilustrace: Robert Smolík
    nakladatelství: Labyrint (2009)
    60 stran



    Samotný životopis autorky pohádkového příběhu Helinda a Klekánice zní jako pohádka. Ještě před pár lety totiž podnikala Pavlína Brzáková dobrodružné výpravy za původními obyvateli Sibiře. Naslouchala jejich příběhům a ty pak sepisovala do knih.
    Po narození dcery Viktorky a syna Ivánka putuje (doufá, že pouze dočasně) na mnohem kratší vzdálenosti. Ale láska k příběhům jí zůstala.

    A tak napsala svou první knížku pro děti, která vyšla letos na podzim. Jmenuje se Helinda a Klekánice. Zatímco Polednici zná kdekdo, o Klekánici se toho ví jen málo. Objevuje se krátce před setměním a neposedné děti, které tou dobou ještě nejsou doma, strčí do pytle a nese pryč. Odkud přichází? Kde bydlí? A co se stane s těmi, které popadne?

    Právě tohle tajemství odhalila holčička Helinda, když nechtěně zůstala dlouho venku. Podaří se jí od Klekánice utéci a vrátit se domů? Čeká ji nebezpečné dobrodružství, plné kouzel a neobvyklých přátelství ...

    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    HRABALKA: hodne dobra je pro deti take mala detska encyklopedie
    http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-M-MAL-Mala_detska_encyklopedie____pro_deti_3___6_let.html

    dcera (4,5) ji od zacatku vylozene miluje a stale se k ni vracime
    KEYA
    KEYA --- ---
    SYNAESTHESIA: My tam jdem poslouchat... :-) Ten můj příspěvek je zkopírovaný mail, co mi chodí z knihovny... Bohužel to nemají veřejně na netu, ale rozesílají to zájemcům mailem... Dá se do té databáze i přihlásit a pak vám posílají pozvánky na jejich akce. Kdyby byl zájem, tak sem můžu dát mail, na kterém je možné se přihlásit.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    TANAIS: Provazníka moc doporučuju, je výborný...
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    Myslím, že Kozy a Sovu koupím bez váhání, děkuju za tipy..
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    KEYA: zajímalo mě, cože to za knihu budete číst, tak pro zajmavost pro ostatní:

    Arnold Lobel .:. Pan Sova
    ilustrace: Arnold Lobel



    Pan Sova bydlí v malém útulném domečku.
    Žít sám není snadné, někdy má pan Sova i strach, jindy se mu stýská po kamarádovi, se vším si musí poradit sám.
    O neuvěřitelné zážitky však nemá nouzi.
    Jeho bláznivé, nepraktické a dětinské nápady jak problémy řešit, okouzlí malé i větší čtenáře.
    Pana Sovu si nelze nezamilovat.





    Arnold Lobel je autorem (mimo jiné) i známé knihy: "Kvak a Žbluňk jsou kamarádi"

    KEYA
    KEYA --- ---
    Pobočka MKP Smíchov:

    v pátek 30.10.09 jsme připravili pro děti předškolní či čerstvě školní
    první páteční čtení u kolotoče s podnázvem "Do knihovny za pohádkou"
    určené pro naše nejmenší čtenáře. Budeme číst krásnou knihu "Pan Sova".
    Čtení bude probíhat od 14:00 do 15:00 a pokud budete mít cestu kolem,
    nebojte se zastavit, rádi Vás uvítáme.
    Toto čtení bychom potom rádi opakovali pravidelně, každý poslední pátek v
    měsíci. Na toto čtení není potřeba se předem přihlašovat - kdo přijdě, en
    přijde a toho rádi uvidíme :-)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Dětská literatura dnes - přednáška Jaroslava Provazníka
    www.bohemistika.cz, 27. října 2009

    Matice česká, sekce Společnosti Národního muzea, pořádá přednášku doc. Jaroslava Provazníka (DAMU, Praha) Dětská literatura dnes (v rámci přednáškového cyklu Pro děti to nejlepší? Dítě a kniha v minulosti a dnes).

    Kde: Zasedací síň hlavní budovy Národního muzea, Václavské nám. 68, Praha 1
    Kdy: Středa 18. listopadu 2009 od 17. hod.

    Kontakt: Pavel Muchka, T 224 497 333, E pavel_muchka@nm.cz
    DINE
    DINE --- ---
    FUNTL: no my to mame doma uz aspon rok a dcera bude 3 v lednu... a to ji bavi od zacatku (i kdyz jsem ji to necetla ale spis ukazala fotky a povidala co se tam deje...)
    pokud jsi v Praze, u mne v inter:zone muzes klidne se zastavit se synem a prohlednout knihy (Baobab a dalsi tituly pro deti), mame na to detske stolek a zidlicky ;) http://eshop.inter-zone.cz/
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    DINE: Ta Kozi knizka je pro jak velke/male deti? Nejakou dobu po ni pokukuju v nabidce Kosmasu, ale nikdy jsem ji nemela v ruce. Syn je celkem ctenar, ale teprv necele dva roky..
    DINE
    DINE --- ---
    a ješte Černý Petr, to neni přesně kniha ale předzvěst velké obrazové knihy, která z nich bude vycházet...

    Černý Petr / Black Peter
    autor: Petr Šmalec
    Baobab

    Jednoduchá karetní hra v podání jednoho z nejoriginálnějších mladých ilustrátorů. Karty mohou take sloužit jako kapesní encyklopedie pro nejmenší...











    DINE
    DINE --- ---
    O andělovi, noční můře, statečném medvídkovi, hodném slonovi, opici a divoké huse
    Autor, Ilustrace: Petra Kubáčková
    Baobab

    Háčkovaný sen pro nejmenší čtenáře. Petra Kubáčková (*1973) rozehrává v mikrokosmu dětského pokoje, mezi peřinou, matrací, šuplíkem a podlahou příběh svých háčkovaných postaviček. Knížka je vhodná již pro děti od jednoho roku, které dobře rozumějí základním situacím (spánek, radost, strach, pochutnání, hra...) a dokáží je většinou i vtipně jednoslovně komentovat. Knížka nezapře autorčino sociální zaměření (pracuje s dětmi na brněnské onkologii). Její postavičky jsou něžné a neobyčejné, plné tajemství a přesto živé a dětem blízké.








    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam