• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    MAARISTAAN: dost me uchvatila v reklamě na R1, ale dovětek Pro čtenáře od 11ti let mě odradil... doporučil bys?
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Jsem si teď uvědomil, že jsem si pořídil knihu, na které je od 11 let.

    Martin Vopěnka - Spící město (fragment.cz)



    Jde o to, že se jednoho dne děti probudí a všechny rodiče spí a spí a spí a nehodlaj se probudit.
    Možná je zaujme myšlenka, že ta zlá máma (která je nutí číst) by se taky jednou nemusela probudit :-)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    GABBIANO: Co znamená pubertální? Konec základky? Střední?
    Nechci strašit, ale to už je asi pozdě.
    V pubertě jsem četl My děti ze stanice ZOO, Memento.
    Protože ke knize nemají vztah, tak Ti nepřečtou knihu jen pro Tvoje hezký oči.
    Co je zajímá, co mají rádi? Jak tráví svůj volný čas?
    Ke každému tématu, stylu, existuje kniha.
    Najdi styl a pak najdeš knihu ... ikdyby to měl být jen komix.
    Mají nějaký idol?
    Najdi knihu o něm.
    Najdi knihu, z které čerpá idol ...
    Tady opravu už nejde jen tak jim něco předhodit, tady budeš muset zaujmout a to můžeš dokázat jen ty, protože je znáš.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GABBIANO: zkus jim ukázat Lanczovou, ta prý vystřídala S. Rudolfa, který se četl za nás. Třeba uspěješ.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GABBIANO: opravdu bych nechala vyber na holkach. Ja osobne nemohu poradit takhle daleko zatim nejsem. Zatim vybiram a ctu ditkum knihy sama.
    Asi bych vyzkousela vzit holky do knihkupectvi ci knihovny zdali si tam nejakou knihu nevyberou pokud ne vyckavala bych zdali by se nejaka kniha cestu k nim nenajde.
    ( Prijde mi ze cim vice se rodice snazi dite "presvedcit" o necem tak jsou presne opacnou cestou tak aby to takhle nedopadlo i v tvem pripade)

    Osobne mam rada sagu o zaklinaci ale to tez neni v kategorii divci roman.

    Co jsem se tady divala v klubu tak zde jsou spise opravdu detske knizky a ne pro mladez.
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    LADY_MYSKA: Myslela spíš nějakou osobní zkušenost. Tenhle výběr, no, nevím. Na některé knížky zdaleka nemají (Remarque, Orwell, Christie, Hrabal atd.) a ty ostatní jsou klasika, která je některým dnešním dětem trochu proti srsti. Potřebují se k tomu pročíst úplně jiným typem knih. Já vím, že tady v tom klubu mají všichni děti, co čtou úžasné věci, moje starší děti taky četly, ale u těchhle dvou se mi to nějak nedaří, jsou prostě jiné. V podstatě se pídím po dívčích románcích, nějakých modernějších, s ničím jiným u nich asi momentálně neuspěju.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GABBIANO: nebylo by lepsi se zeptat holek?

    Mozna tady najdes nejakou inspiraci na knizku a mozna to bude i motivace ( tezko rici)
    Čtení pomáhá - charitativní projekt
    http://www.ctenipomaha.cz/
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    Ahoj, potřebovala bych poradit s výběrem knih pro své pubertální dcery, které zrovna moc rády nečtou, ale já to pořád nevzdávám a snažím se je ke čtení nějak přimět. Poradíte nějaké obstojné a zábavné čtení pro tuhle věkovou kategorii?
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Po delší době jsem oživil a inovoval blog o Dětské knize, přizval k sobě slovensky píšíci paní, tak vás zvu na návštěvu ;-)

    Dětská kniha
    http://maaristaan-detskakniha.blogspot.com/

    SUPCZ
    SUPCZ --- ---
    UMA: jo tak bubetka mi utkvěla v paměti, jako dítě jsem tu knížku četl asi 5x - myslím, že těch příběhů je víc, pamatuju si název bubetka v praze
    XMARTT
    XMARTT --- ---
    UMA: jo tak v týhle si naše mladá listuje asi od 1 roku a 3 měsíců a je to její nejoblíbenější :)
    UMA
    UMA --- ---
    a taky tuhle:
    UMA
    UMA --- ---
    ja mela mimo spousty jinych docela rada tuhle si pamatuju:
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    Nemá náhodou někdo baotašku? Nějak si nedovedu představit, jak v reálu vypadá... Kdyby někdo měl, tak bych poprosil o foto; dík. :)

    TADZENKA
    TADZENKA --- ---
    Jsem ročník 88, a pokud nějaká, tak nejlepší pohádka, kterou si z dětství pamatuji je Tři koťátka od Vladimíra Sutějeva a to hlavně svou krásnou ilustrací.
    DINE
    DINE --- ---
    uz se na to tesiiiiime! :]



    O perníkové chaloupce
    Vendula Chalánková

    Klasická pohádka pro nejmenší v neklasickém výtvarném a grafickém provedení. Kniha pro nejmenší čtenáře navazuje na předcházející titul: O Červené karkulce, který získal Zlatou stuhu za ilustraci v kategorii pro nejmenší čtenáře za rok 2009. Ilustrace pro tuto knihu byly speciálně vyšity, stejně jako v případě Červené karkulky. Obálka je potažena barevným plátnem s aplikovanou textilní výšivkou, aby přinášela nejmenším čtenářům i hmatový vjem. Obálka je doplněna o autorskou výšivku ilustrátorky.

    16 stran, 19 × 19 cm, vázaná vazba, česky
    B4U Publishing 2011
    objednavky na http://eshop.inter-zone.cz/product/O_pernikove_chaloupce-Kids
    DINE
    DINE --- ---
    Oblíbený autorské „čtverečky“ z Baobabu pro nejmenší čtenáře se dočkaly nového vydání!
    Takže Kočička z kávové pěny, Adam a koleno, Kozí a Vánoční knížka jsou znovu na pultech!
    na prodej zde: http://eshop.inter-zone.cz/brand/Baobab


    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    aha, takže knížek o h...ch je víc ! Půjdu se na ně podívat někam do obchodu, my totiž nacházíme na zahradě různá hovínka, tak jsem si říkala, že by nebylo špatný mít nějakou jejich encyklopedii, abychom mohli identifikovat, kdo si k nám chodí v noci pobydlet (kromě kuny, kterou jsme už poznali) :-)
    Děkuju oběma.
    DINE
    DINE --- ---
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SUPCZ: no dneska už bych to asi mohla číst i normálně, ale mámě tu knížku už moc let a rozhodně jsem nestála o to, aby podobná slova vykřikovalo někde dvouleté dítě, kterému nejde nic vysvětlit :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam