• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LADY_MYSKA: to vypadá dobře, jen nevím, kolik procent obdarovaných to opravdu pečlivě vyplní - náš děda pečlivě vede deníček obou dětí už od narození, píše opravdu poeticky o běžných strastech i slastech jejich života a občas mne to dojímá až k slzám, jak to krásně formuluje
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    SKOLD: Nemůžu muvit obecně, ale setkala jsem se s tím, že pro dítě, pro které je jeho styl přijatelný a vítaný v literatuře, je naprosto nesrozumitelný v písni. Nevím, čím to přesně je. Jedním z důvodů byla pravděpodobně i nesrozumitelnost (výslovnost), ale určitě to nebyl jediný důvod.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    MAGGIE: Bacha, knižní je hodně jiný - podstatně hlubší a tím i náročnější.
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    Jak to máte s písňovou tvorbou Petra Nikla? Jeho knihy pro děti jsou poměrně hodně otevřené široké vrstvě vnímatelů, a to je mnohdy kámen úrazu zejména pro rodiče, kteří se bojí pracovat s touto širokou otevřeností a preferují "klasiku" - což ale chápu a víceméně proti tomu nic nemám, aby nedošlo k mýlce. Jak to je ale s písňovou tvorbou? Takřka každý, koho znám, jeho písňovou tvorbu rád nemá a už vůbec mu nepřijde pro děti - myslíte, že opravdu není pro děti, že nepracuje s jejich fantazií, jazykovými schopnostmi, asociační hrou a neotvírá nové prostory, do kterých se písničkáři vůbec nepouštějí?
    MADE
    MADE --- ---
    Doporučuji novou dětskou knihu Hlava v hlavě: http://www.kosmas.cz/knihy/188497/hlava-v-hlave/

    Je moc hezky udělaná, akorát bych doporučila pro věk 8+, případně pro opatrné mladší děti. Jsou tam rozkládací stránky, tak to bude chtít opatrnou manipulaci. Knížku jsem dnes viděla naživo a vypadala moc hezky, moc vtipně a moc nápaditě...
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    FORDOVA: Nekonečný příběh nedávno zapůsobil (tedy ve filmovém zpracování) i na našeho tříletého Jendu
    FORDOVA
    FORDOVA --- ---
    Nekonečný příběh. A ano, souhlasím, Tobiáš je super.
    MIKA
    MIKA --- ---
    LILY: Pottery ma prectene vsechny, ted vali Mayovky...kazdopadne Tobias je supr tip - diky!
    LILY
    LILY --- ---
    MIKA: Harry Potter, Tobiáš Lolness, Dobrodružství Toma Sawyera...
    OTAMAN
    OTAMAN --- ---
    OTAMAN
    OTAMAN --- ---
    Timur a jeho parta
    MIKA
    MIKA --- ---
    Muzete prosim doporucit knizku pro kluka 10 let? Diky
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    moc se teď doma těšíme s http://www.kosmas.cz/knihy/156965/babocky/
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    nemáte prosím tip na knihu o lidském těle pro šestileté dítě? Nejlépe s nějakými prvky typu otvírací okýnka a průhledné vrstvy a tak :)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    U knih s málo textem a "zpříběhovatelnými" obrázky podle mě stojí za to pořídit je v originále, pokud už český překlad není k sehnání, a to i když ten jazyk neovládáte.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    anebo přinejhorším jen: http://uloz.to/xRnhdCa/maurice-sendak-tam-kde-ziji-divociny-pdf

    u této pdf verze stále koketuju s tím, že některé obrázky vytisknu a dám je v pokojíčku dětem na zeď
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    FUNTL: aha, to mě nenapadlo, ale je fakt, že ta naše doma už je hodně ohmataná. A to jsem ji kdysi koupila v nějakém výprodeji.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    ANNAWA: pravda, ale sehnat se da leda v antiku - se stestim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam