• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Vešla jsem dnes do knihkupectví "pro nějakou drobnost pro opomenutého synovce". S sebou kreditku. Chachá!
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    SEVERINE: Ano to chápu. podobně to je třeba u překladu haiku. Do knížky jsem se pořádně nezačetl, tak se uvidí až pod stromkem.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    PUKPUK: Charms je můj srdeční autor a nedá mi to: daleko líp než O. Mrázek ho překládá M. Hnilo - pro představu ten první přeložil název jedné knihy "Volové se smát nemusejí" kdežto druhý "Dobytku smíchu netřeba" .. ono je to pak o něčem docela jiném, když člověk umí ty slova správně poskládat.
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    A potom české verze knih z legendární kolekce This is ... od Miroslava Šaška. K Londýnu a Paříži přibude příští rok New York.




    To je Londýn - Miroslav Šašek | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/187046/to-je-londyn/
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    V knihkupectví se mi teď líbila tato kniha od Charmse. Asi si ji nadělím pod stromek a děti by snad mohla bavit. Má pěkné akvarelové ilustrace a nonsensy Charmse by děti taky mohly bavit (nebo aspoň rodiče --D).


    Cirkus Abrafrk - Daniil Charms | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/154527/cirkus-abrafrk/
    FIFI
    FIFI --- ---
    SKOLD: no, je to zarazeno v oddeleni komiks pro dospele a mladez. Ptat se v dospele knize tady na nyxu mne nenapadlo.
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    FIFI: Úžasná knížka! Jen nevim, proč to probírat tady v dětské knize.
    FIFI
    FIFI --- ---
    Ja nevim, asi jsem uz stara:
    „Se stim smiř!“ aneb lehce nekorektní text o těžce nekorektním díle - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/opraski-sceski-historje-0wy-/literatura.aspx?c=A131213_135105_literatura_ts
    LILY
    LILY --- ---
    FIFI: tak jsem na ty opráski koukala v knihkupectví, že bych zakoupila bratrovi, ale to je jen takový minisešitek s pár stránkami. Za ty prachy jsem to tam nechala.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    RYBKA: pravdu mas
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BALAENA: ještě jednou díky za tip - kniha dnes dorazila jsem nadšena! snad se bude prckům také líbit..
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    V ruce jsem to neměla, ale takhle podle popisu bych to dětem asi nepořídila, bála bych se dost toho, že dokud nemaj v hlavě nějak zakotvený pravopis, zbytečně je to plete - a ani tím pádem nejsou schopné některé vtipy ocenit.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    FIFI: jako kratke komiksy nekde na netu nebo v novinach je to asi fajn okoreneni ale jako knizka je to asi jako nasypat si plnou hubu koreni :)
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    FIFI: osobne jsem fanynkou, ale podle me bez znalosti kontextu, tj. historie v hloubce uciva SS, to vyznamne ztraci pointu. Ale tymas doma uz nejake takove velke a chytre deti, ne? :)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    FIFI: podle mne OK pro dospělé - dokonce mi to přijde super, ale mým dětem bych to asi až do puberty určitě nekupovala - teda to si myslím teď, když jim jsou 2 a 3 roky, nejsem nijak puritánská, ale zkrátka Zimkunda a další obraty mi pro předškolní děti a děti ze ZŠ v knize OK nepřijdou
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    FIFI: Me to strasne irituje... ani nechapu smysl toho, proc to takhle pisou.
    LILY
    LILY --- ---
    FIFI: někdy mě to baví, někdy mám pocity rozporuplné. Ale pro dítě by mě to nenapadlo asi.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    FIFI: Ovšem zase, ta možnost, že dítě ve školce na výtku paní učitelky odpovídá "sestimsmiř"... lákavé. :)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    FIFI: Mně líbí, ale dítě (a tím myslím i velmi starší dítě) podle mě nebude všechny ty odkazy pobírat a vtipná mu maximálně tak bude připadat ta zmršená gramatika.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    FIFI: to mám hrozně ráda, myslím, že i dětem by se mohlo líbit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam