• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: a jinak, já nevím odkud jsi, ale není škoda všechny knížky kupovat ? když vlastně nevíš, co dítě chytně a co ne ? já jsem asi škrťa, ale dětem i sobě kupuju jen osvědčené věci, o ktercýh jsem si jistá, že to bude dobré a zbytek máme z knihovny....pokud jsi z Prahy, tak tady městská knihovna funguje naprosto dokonale....já říkám, že jestli v Praze něco funguje, tak to je právě knihovna....chodíme tam s dětma odjakživa a pokaždé si tam něco vyberou
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: mě se na tom jako rodiči nejvíc líbilo, že to není o tom, že já čtu a děti pasivně poslouchají, ale že si společně sedneme a smějeme se nad různými nesmysly a děti to vypráví vlastně mě....a taky bylo fajn, že si to mohly případně "číst" i samostatně....což teda hojně obě činily
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MEDVED007: dik, pridala jsem ji k objednávce...to jsem zvedava :) Z dětstvi si pamatuju jen ten obrazek na obale, knizku ne...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: u nás měly děti jako hodně malé rády procházky pana pipa....v celé knížce není ani slovo, jsou to jen obrázky a vesměs jsou to takové kreslené tipy pro děti...knížka ještě po mně, ale populární velmi
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    SKOLD: Ještě bych přidala pohádky z bramborových řádků... Ale pro malé děti za mě vede Macourek.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    SKOLD: FIFI: FUNTL: Vsem dekuju za tipy. Nejvic me nadchla Kniha tresku a plesku, ale to jsem bohužel nenasla ani v online antikvariátech. Prdle pohádky se neodvazuji objednat bez předchozího nahledu, uplne si nejsem jista - princezna, co vypadala, ze se pokakala a ještě to tyčinkou rozpatlala, me zarazi... Pohadky pro neposlusne deti a jejich rodice jsme včera se synem poslouchali nactene. Objednala jsem nakonec Macourka, Askenazyho, nejakou pohádku od Mikulky a Trnkovu Zahradu. Uvidíme, co se uchyti...
    QASHQAI
    QASHQAI --- ---
    BEBERA: :) Jako u nás. Maruška odebírá Sluníčko a když ho rozbalí tak hned se slovy:"Jdem se dívat na Nesmyslov, je tam????" Z celého obsahu u ní NEJ :)
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    BEBERA: Hlasuji pro Macourka a přidávám ještě toto:
    http://www.databazeknih.cz/knihy/kniha-tresku-a-plesku-23805
    je to teda poezie, ale velmi krátká a úderná. Ale k sehnání asi jen v antikvariátu.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    SUPCZ: Bratry lví srdce jsem četl až jako dospělý. Knížka je to pěkná, ale kapku mě zarazilo, že v podstatě navádí děti k sebevraždě. :)
    SUPCZ
    SUPCZ --- ---
    Tak jsme dneska dočetli Bratry Lví Srdce od Lingrenový a je to vskutku zvláštní dětská knížka. Už v první kapitole mi to trochu vyrazilo dech a závěr totálně. Mě se to v zásadě líbilo a holkám zřejmě taky.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    SKOLD: diky. Zaujaly me ty pohádky pro neposlusne deti a jejich rodice, po tom se mrknu...
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    BEBERA: Ze sylabu z nějakýho peďáku:
    Nonsensová pohádka (1)
    V. Nezval: Anička skřítek a Slaměný Hubert; L. Aškenazy: Putování za švestkovou vůní; M. Macourek: Pohádky, Pětka z přírodopisu a jiné macourkoviny; A. Mikulka: Ježibaby, O jelenovi s kulometem…aj. mikulkoviny; J. Hanzlík: Princ v Zeleném království (cyklus); J. Trnka: Zahrada; M. Jágr: Jak zrzci udělali tmu; F. Nepil: Pohádková lampička; P. Šrut: Lichožrouti.

    Taky už několikrát doporučované Pohádky pro neposlušné děti a jejich rodiče.

    Nicméně takhle interaktivní knihu, kterou popisuješ, fakt nevim.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Mela bych dotaz. Nevite o nejake knizce o nesmyslech a blaznivinach? Cetli jsme ted Slunicko a na jedne strane byl obrazek plny nesmyslu, které mely deti hledat. Syn z toho byl uplne uneseny a chtěl toho vic a vic...
    FIFI
    FIFI --- ---
    MADE: vcerejsi prispevek o teto knize na OKU:

    KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/oko/video/9590/hlavu-v-hlave-predstavuje-spoluautor-ondrej-buddeus
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    SHADOWALKER: já taky a Zmatlíkovou ještě víc.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    ATUARFIK: Já jsem je naopak měla strašně ráda. ;)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    SHADOWALKER: Z Pražských pověstí, respektive těch ilustrací, jsem měla celé dětství hrůzu. Ještě mnohem větší než ze Zmatlíkový. :)
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    LORAIN: Já zase doporučuji Václav Cibula podle stáří pod názvem Pražské Pověsti nebo Nové Pražské pověsti http://www.valentinska.cz/index.php?lang=&idvyrb=380337&akc=detail případne Pražské legendy od Františka Langera http://www.antikopava.cz/kniha/prazske-legendy-13950
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LORAIN: Doporučuju:

    Biliánová, Popelka: Pražské pověsti, 1995 - Můj antikvariát
    http://muj-antikvariat.cz/kniha/prazske-povesti-bilianova-popelka-1995



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam