• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MEDVED007: taky chodíme s klukama do knihovny, ale ted jsme všichni tri nemocni a jak to uz znam, bude se to tu mezi nami tocit dlouho...A vzhledem k tem cenam v antikvariatu me to zas tak moc netrapi... Co nechytne jednoho syna, bude bavit druheho, a co nechytne casem ani jednoho, posleme zas dal... A taky si tim asi hojim tu touhu po vlastnich knížkách z detstvi... Od sedmi mam cely život průkazku do knihovny, precist, vrátit, precist, vrátit, a ja nektere ty knizky hrozne chtěla mit...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: a jinak, já nevím odkud jsi, ale není škoda všechny knížky kupovat ? když vlastně nevíš, co dítě chytně a co ne ? já jsem asi škrťa, ale dětem i sobě kupuju jen osvědčené věci, o ktercýh jsem si jistá, že to bude dobré a zbytek máme z knihovny....pokud jsi z Prahy, tak tady městská knihovna funguje naprosto dokonale....já říkám, že jestli v Praze něco funguje, tak to je právě knihovna....chodíme tam s dětma odjakživa a pokaždé si tam něco vyberou
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: mě se na tom jako rodiči nejvíc líbilo, že to není o tom, že já čtu a děti pasivně poslouchají, ale že si společně sedneme a smějeme se nad různými nesmysly a děti to vypráví vlastně mě....a taky bylo fajn, že si to mohly případně "číst" i samostatně....což teda hojně obě činily
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MEDVED007: dik, pridala jsem ji k objednávce...to jsem zvedava :) Z dětstvi si pamatuju jen ten obrazek na obale, knizku ne...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: u nás měly děti jako hodně malé rády procházky pana pipa....v celé knížce není ani slovo, jsou to jen obrázky a vesměs jsou to takové kreslené tipy pro děti...knížka ještě po mně, ale populární velmi
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    SKOLD: Ještě bych přidala pohádky z bramborových řádků... Ale pro malé děti za mě vede Macourek.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    SKOLD: FIFI: FUNTL: Vsem dekuju za tipy. Nejvic me nadchla Kniha tresku a plesku, ale to jsem bohužel nenasla ani v online antikvariátech. Prdle pohádky se neodvazuji objednat bez předchozího nahledu, uplne si nejsem jista - princezna, co vypadala, ze se pokakala a ještě to tyčinkou rozpatlala, me zarazi... Pohadky pro neposlusne deti a jejich rodice jsme včera se synem poslouchali nactene. Objednala jsem nakonec Macourka, Askenazyho, nejakou pohádku od Mikulky a Trnkovu Zahradu. Uvidíme, co se uchyti...
    QASHQAI
    QASHQAI --- ---
    BEBERA: :) Jako u nás. Maruška odebírá Sluníčko a když ho rozbalí tak hned se slovy:"Jdem se dívat na Nesmyslov, je tam????" Z celého obsahu u ní NEJ :)
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    BEBERA: Hlasuji pro Macourka a přidávám ještě toto:
    http://www.databazeknih.cz/knihy/kniha-tresku-a-plesku-23805
    je to teda poezie, ale velmi krátká a úderná. Ale k sehnání asi jen v antikvariátu.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    SUPCZ: Bratry lví srdce jsem četl až jako dospělý. Knížka je to pěkná, ale kapku mě zarazilo, že v podstatě navádí děti k sebevraždě. :)
    SUPCZ
    SUPCZ --- ---
    Tak jsme dneska dočetli Bratry Lví Srdce od Lingrenový a je to vskutku zvláštní dětská knížka. Už v první kapitole mi to trochu vyrazilo dech a závěr totálně. Mě se to v zásadě líbilo a holkám zřejmě taky.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    SKOLD: diky. Zaujaly me ty pohádky pro neposlusne deti a jejich rodice, po tom se mrknu...
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    BEBERA: Ze sylabu z nějakýho peďáku:
    Nonsensová pohádka (1)
    V. Nezval: Anička skřítek a Slaměný Hubert; L. Aškenazy: Putování za švestkovou vůní; M. Macourek: Pohádky, Pětka z přírodopisu a jiné macourkoviny; A. Mikulka: Ježibaby, O jelenovi s kulometem…aj. mikulkoviny; J. Hanzlík: Princ v Zeleném království (cyklus); J. Trnka: Zahrada; M. Jágr: Jak zrzci udělali tmu; F. Nepil: Pohádková lampička; P. Šrut: Lichožrouti.

    Taky už několikrát doporučované Pohádky pro neposlušné děti a jejich rodiče.

    Nicméně takhle interaktivní knihu, kterou popisuješ, fakt nevim.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Mela bych dotaz. Nevite o nejake knizce o nesmyslech a blaznivinach? Cetli jsme ted Slunicko a na jedne strane byl obrazek plny nesmyslu, které mely deti hledat. Syn z toho byl uplne uneseny a chtěl toho vic a vic...
    FIFI
    FIFI --- ---
    MADE: vcerejsi prispevek o teto knize na OKU:

    KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/oko/video/9590/hlavu-v-hlave-predstavuje-spoluautor-ondrej-buddeus
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    SHADOWALKER: já taky a Zmatlíkovou ještě víc.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    ATUARFIK: Já jsem je naopak měla strašně ráda. ;)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    SHADOWALKER: Z Pražských pověstí, respektive těch ilustrací, jsem měla celé dětství hrůzu. Ještě mnohem větší než ze Zmatlíkový. :)
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    LORAIN: Já zase doporučuji Václav Cibula podle stáří pod názvem Pražské Pověsti nebo Nové Pražské pověsti http://www.valentinska.cz/index.php?lang=&idvyrb=380337&akc=detail případne Pražské legendy od Františka Langera http://www.antikopava.cz/kniha/prazske-legendy-13950
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LORAIN: Doporučuju:

    Biliánová, Popelka: Pražské pověsti, 1995 - Můj antikvariát
    http://muj-antikvariat.cz/kniha/prazske-povesti-bilianova-popelka-1995



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam