• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MAGGIE: tak Ajdar je pro syna (3,75 roku) pecka, čteme ho už několik večerů pořád dokola... :) Chvíli teda řešil kdo a proč se proměnil a kdo ne, ale do očí bijícího faktu, že ptáci vzlétli a přitom mezi nebem a zemí byla jediná Matylda, toho si zatíím nevšiml. Zato mi položil otázku, před čím nás vlastně ten Ajdar chrání. Nedokázala jsem na ní úplně srozumitelně odpovědět, takže teď poslední stránku musíme přeskakovat :)
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    SYMAQ:
    MAGGIE:
    ..nevim, cim to je, ale my (oba rodice a 4leta dcera) jsme z ni trochu rozpaciti. co vas/deti nani zaujalo? ta pointa? ty popletenosti?
    ja osobne nechapu, proc je tak preskocena pasaz o tom potkavani ruznych zivlu na ceste k drakovi.
    SYMAQ
    SYMAQ --- ---
    MAGGIE: taky mohu jen doporučit ... moc fajnový příběh i ilustrace

    MAGGIE: jj to taky známe ... a občas mě i opravuje když unaveností už blekotám ='))
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MAGGIE: nakonec jsem to riskla a Ajdar rovnou objednala narozeninám, co má B příští týden.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MAGGIE: to vypadá skvěle, díky za tip.

    Já se teď chystám prozkoumat toto, architekturu miluju :-)
    D.O.M.E.K. knížka
    http://www.domek-knizka.cz/cz

    A k narozeninám příští týden dostane B od bráchy Vesmír a la Lidské tělo, které má hodně rád
    Podívej se do vesmíru – Knihkupectví Neoluxor
    http://neoluxor.cz/detske/podivej-se-do-vesmiru-vice-nez-70-odklapecich-okenek--198110/


    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Měli jsme dnes pujcenou knihu Ajdar od Marjane Satrapi a teda pecka - oba prckove (cca 2,5 a 3,5) to chtěli přečíst n-krát za sebou, jak je to zaujalo. Plus nádherné ilustrace. Takže vřele doporucuju!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Dnes jsem se po dlouhé době dostala z vidlákova do knihkupectví, hrubý národní produkt ČR je zachráněn. Mimo jiné jsem pořídila prohlížecí (věk rok a půl) http://www.baobab-books.net/jak-zvirata-spi-0 - doufám, že se bude líbit (mně se líbí).

    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Je tu někdo, kdo by mi byl schopen poradit s otázkou "Specifika edičního a redakčního zpracování u literatury pro děti a mládež"? Prosím.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: ano, stejne jako ta doba kamenna.

    Tedy zvirata jsou dvoje. Jak a kde ziji mladata je format maly.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: ale Zvířata a mláďata a Hodiny a čas to je ten větší formát, ne?
    FIFI
    FIFI --- ---
    LADY_MYSKA: jo, v Kosmasu skladem Pozor, svítí červená je.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    MARUU: Moc k sehnani nejsou. Dneska jsem se divala u nas a v knihkupectvi meli dobu kamennou, hodiny a cas, lode, popelare, zvirata a jejich mladata, jo jeste fotbal.

    Na netu jsem si nasla, ze se planuje dotisk hasicu. Letos co vysla knizka, pozor, sviti cervena, tak jsem mela problem po par mesicich sehnat ( u kosmase se tvari, ze ji maji skladem)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MARUU: to nevím, my je kupujeme, když někam jedeme, spíš bych řekla, že asi moc k mání nebudou.
    MARUU
    MARUU --- ---
    ANNAWA: včera jsem na ně koukala v Luxoru na Floře, ale měli tam jen tři druhy a právě spíš ty klučičí, tak se chystám na Václavák, jestli tam nebude větší výběr. Netušíš, jestli se daj v ČR sehnat i další díly, klidně v té angličtině nebo němčině. Ráda bych si je nejdřív prohlídla než koupim.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: jj, jsou super, my máme jednu dokonce maďarštině, tu jsem si teda musela prohlédnout i v češtině, abych pochopila některé detaily o lodích :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: deti maji tak nejak stejne ( tedy v provozu je pet dilu, jeden mam schovan na nejakou vhodnou prilezitost).
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: potvrzuju, že knížky musí být super, byla jsem zrovna v knihovně, když jsem si přečetla tvůj odkaz, nadchla se a hned po knihovnici požadovala postupně auta, popeláře, vlaky a mláďata a těšila se, jakou tím klukům udělám radost. Knihovnice se mi vysmála, že knížky z téhle řady ještě ani nezařazovaly zpátky do regálů, že se pokaždé půjčí dřív, než je ten den zařadí...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: to možná jo :-) My máme asi šest dílů.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Kata a Skubanek - dobre srozumitelne pro mensi deti a pekne se me to cte detem pred spanim, kdyz uz taky skoro spim :)

    Navic znam hlasy postav z vecernicku, takze projev ma i uroven :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: to bude chtit asi vic deti :-))))
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    Kinder Bücher |Wieso? Weshalb? Warum? Junior | ab 2 Jahre | Kleinkind | Ravensburger
    http://www.ravensburger.de/leser/wieso-weshalb-warum/junior-ab-2-jahre/index.html
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: mluvím o těch, co česky ani nevyšly, my máme třeba Školku a Moře, pak jsou třeba Já a ty, Les, Roční období, Naše miminko, Město, Barvy, Mláďata, Berušky, Zvířata v zahradě, Poníci, Kočky, Můj pes, ba i Kachny :-), je tam i počasí nebo dopravní výchova.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANNAWA: jsem ráda, že nejsem jediná, komu vrtá hlavou :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: Prosim te, jake jsou ty neklukovske tituly? Vim jen o nejakych zviratech, dobe kamenne a uceni casu, jinak se vetsinou jedna o technicke, klucici.

    Ale potvrzuji, co mame doma, tak ma uspech.
    MARUU
    MARUU --- ---
    ANNAWA: Dík, podívám se na to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam