• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BALAENA: tak ono je hned v úvodu toho seznamu uvedeno, že je to Gobersovo reklamní okénko :-)
    ale přišlo mi to jako dobrý seznam pro představu, co všechno se dá (i když z jednoho nakladatelství) sehnat.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TRISSIE: tak zase na rovinu řečeno, Gobers figuruje v ČBS, což na jeho výběru bude vždycky poznat. Ne že by to nutně bylo vedeno snahou lišky chválit svůj ocas, ale má to nejvíc zmapovaný.
    Plus, objektivně řečeno, ona toho ČBS vydává asi nejvíc, spolu s karmelitány a paulínkami (což přiznávám tak trochu jako střelbu do vlastních protestantských řad)
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Též děkuji za tipy! Budu dnes nakupovat u dominikánů nebo v karmelitánském knihkupetctví, tak aspoň budu mít přehled.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    moc díky za tipy! dnes se stavím v jednom "křesťanském" knihkupectví (divný název, pardon, ale nevím, jak ho lépe označit), co máme vedle jednoho z libereckých kostelů - vím, že tam mají tohoto hodně, tak uvidíme, co mi obsluha doporučí
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SHADOWALKER, MAGGIE: Gobers dával do klubu o křesťanské výchově sérii křesťanských knížek pro děti, překopírovala jsem to celé na nástěnku: [ Křesťanství v rodině - výchova dětí ve víře ]

    zkušenost nemám se žádnou, ale na druhou stranu znám Goberse a je to osoba vysoce příčetná, takže pokud on něco doporučí...
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BALAENA: Diky
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MAGGIE: tak to možná zkus někde nahlédnout do
    Bible, Jeruzalémská Bible, Bible 21, Studijní Bible, Dětské Bible, Bible do nepohody, nepromokavá Bible, Nový zákon, komentáře, příběhy, a co, mapy, dovolená, pro vodáky, turistiku, texty,křesťanství, křesťan, filmy, pro děti,Izrael, leporelo,
    http://dumbible.vltava2012.cz/store/goods-4896-7-bible-pro-kluky-a-holky--1842.html
    Bible, Jeruzalémská Bible, Bible 21, Studijní Bible, Dětské Bible, Bible do nepohody, nepromokavá Bible, Nový zákon, komentáře, příběhy, a co, mapy, dovolená, pro vodáky, turistiku, texty,křesťanství, křesťan, filmy, pro děti,Izrael, leporelo,
    http://dumbible.vltava2012.cz/store/goods-2694-7-bible--pribehy-na-kazdy-den-1847.html
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BALAENA: U nás pro deti 3 a 4 roky. Oba momentálně hltají Staré řecké báje a pověsti a jiné mýty a legendy, proto si myslím, ze by bylo vhodné uvést i biblické příběhy - diky za tipy
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SHADOWALKER: MAGGIE: tak ono záleží na věku, pro který se to chce, žeáno...

    ve škole (tuším hned v první třídě) dostali tuhle
    Malá dětská Bible | Víra.cz, křesťanství.cz
    http://www.vira.cz/Texty/Knihovna/Mala-detska-Bible.html
    ta mi nepřijde špatná

    nedávno v besídce (v nedělní škole) dělali s touhle
    Bible, Jeruzalémská Bible, Bible 21, Studijní Bible, Dětské Bible, Bible do nepohody, nepromokavá Bible, Nový zákon, komentáře, příběhy, a co, mapy, dovolená, pro vodáky, turistiku, texty,křesťanství, křesťan, filmy, pro děti,Izrael, leporelo,
    http://dumbible.vltava2012.cz/store/goods-4578-7-bible-pro-male-detektivy-1810.html
    a s touhle s reáliemi navíc
    Bible, Jeruzalémská Bible, Bible 21, Studijní Bible, Dětské Bible, Bible do nepohody, nepromokavá Bible, Nový zákon, komentáře, příběhy, a co, mapy, dovolená, pro vodáky, turistiku, texty,křesťanství, křesťan, filmy, pro děti,Izrael, leporelo,
    http://dumbible.vltava2012.cz/store/goods-2681-7-detska-bible--cti-a-poznavej--1843.html
    (z té jsou tady ukázky http://www.bibletv.cz/...zky/obchod/knihy/bible/ceske/detske-bible/detska-bible-cti-a-poznavej/foto)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    SHADOWALKER: přidávám se
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Mám prosbu... doporučíte mi někdo pěknou dětskou bibli? Co jsem zatím potkala mi přišlo buď infantilní nebo školometské. Něco důstojného, ale dětského?
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    Tak já miminu četla Píseň o Nibelunzích, protože krásně plyne, je melodická a moc se mi líbí. Dnes by mě už s ní hnali :) Nicméně dětem, které už vnímají, o čem je řeč, se nám zpočátku vyplatilo příběhy vymýšlet na koleni a přizpůsobovat náladě, na předčítání fixních příběhů jsme přešli až někdy ve čtyřech letech staršího dítka.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    ANNAWA: já mám jedno dítě, co ho z knihy udrželo jen to, že je tam traktor nebo mašina - a to nejdřív v roce a půl .. druhý to začalo zajímat taky už před rokem, po předchozí zkušenosti se vůbec nechápala, co to má znamenat.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ANNAWA: k mé lítosti Tonda ke knížce sedne jen, když nesmí běhat, skákat apod. T.j. na nočníku, v čekárně, ve vlaku, restauraci apod. Před spaním se na obrázky nedívá, to mu čtu, dřív ho uspával můj hlas, tak jsem četla cokoli pozitivního, jak se začal ptát, přečtu kapitolu, probereme to a jdu. On mi sdělí, že bude plakat v postýlce, abych nechodila, otočí se na bok a usne:) Momentálně máme tři oblíbené kapitoly ze tří knížek, co chce dokola číst a ještě si to u toho opakuje:)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MARKYSHA: aha, já mám úplně jinou zkušenost, tak pardon, tohle mě nenapadlo. Četla jsem klukům už jako malým, B zajímaly dětské knížky ještě mu ani nebyl rok.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ANNAWA: já čtu Tondovi od miminka a zpočátku pozitivně laděné knihy i pro dospělý, pro děti až kolem dvou.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    PETRUSKA: o podobném postupu jsem nikdy neslyšela - chápu, že tím chceš dítě uklidnit? Ale jinak bych spíš doporučila knížky odpovídající věku.
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    Dnes má dopravu zdarma knihcentrum.cz, pokud by se to někomu hodilo..

    Poraďte nějakou pěknou dětskou knížku - chtěla bych začít malému (9,5m) číst u usínání. Asi bude ještě vnímat spíš můj hlas, takže něco co se dá číst souvisle a nejsou to nějaké říkanky a je to pěkné (zatím pro mě) :) a až bude mít trochu rozum, bude se líbit i jemu. Napadli mě Lichožrouti, které taky ještě nemám, ale uvítám i jiné tipy.

    Díky moc!
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Treba někdo oceníte slevu 35 % na nákup dětských knih z www.egmont.cz s heslem MILUJUKNIHY
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    CH_IN_A: 196 týdnů a a skoro 137 týdnů ;) pardon, to je ta profesionální deformace z matiky :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam