• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: a jak velkým dětem to čteš ? moje dcera přečetla všechny díly HP o prázdninách po druhé třídě (samozřejmě bez obrázků) a já jsem si teda říkala, že je na to ještě malá, nicméně jí to tak bavilo, že jí od toho nešlo odtrhnout.
    moc si neumím představit, že to čtu dětem, které ještě ani číst neumějí tj. je jim předpokládám šest a míň.....
    vždycky mi přišlo, že to je tak pro děti ve věku těch hrdinů.....ale je pravda, že ač jsem velký fanoušek scifi a fantasy, tak HP jsem nikdy nedokázala přečíst dál než do poloviny prvního dílu.....já to prostě už četla jako moc stará a osobně mě to nebavilo a děti si to přečtou samy
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Ten ilustrovaný HP je stejný překlad jen hezčí vydání?
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BEBERA: my už máme precteno a uz se taky tesime na dalsi vydáni - chci rozhodne počkat, protože tato ilustrovana verze je fakt nádherná.

    Cunksi, vrat se je fakt pecka (jsme asi v půlce a nejraději bych nikd nepřestala číst a totez by rady i deti, ale spát se bohužel musi :) )
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    GIOMIKY: já tyhle "večerníčkové" knížky dycky četla hrozně ráda....a vůbec nejradši jsem já osobně měla Macha a Šebestovou....dycky jsem za tím svým čtením slyšela ten hlas Nárožného a přišlo mi to hrozně vtipné :-)))
    teď jsme zrovna dočetli Krysáky a jak to dcera jako večerníček nemusela, tak v knížce se jí to líbilo moc.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Achjo. Dočítáme toho nového ilustrovaného Harryho Pottera a Kámen mudrců a další ilustrovaný díl vyjde až za rok :( To se snad nedočkám :(
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ted jsme s uspechem docetli Amalku

    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MAGGIE: nechala jsem ji dát od babičky k vánocům, shodou okolností proběhlo předání až dnes, je vážně super.
    MADE
    MADE --- ---
    MEDVED007: zvláštní téma... dceru natočení broučci od trnky nebavili, ale knížku hltala ve třech letech. Dokonce do toho "vlezl" pohřeb prababičky a překvapilo a dojalo mě, jak moc tomu všemu rozuměla... Ale musim přiznat, že i já byla překvapená, co je v knížce napsané, a to jsem si myslela, že vim oč jde...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    naše děti jako první viděli Broučky jako večerníček a už jako malé usoudily, že to je divné a nelíbí se jim to, takže na knížku nikdy ani nedošlo....ale koukám, že přišly o poklady :-))))
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    GORMIE: Já se na tebe nezlobím :) Ale rodičům to povím :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BONEMINA: Tak o pardón, ale není zrovna novinka. :)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    TRISSIE: To si pamatuju. Pro mě ta knížka vždycky končila tím, jak se jim narodili malí broučci a berušky. Budu si to zase muset přečíst. Ale teda nečekala bych, že zrovna v tomhle auditku potkám spoiler a ještě takovej. Kam se hrabou vyspoilovaný Hvězdný války.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BONEMINA: a taky je tam partie o tom, kterak Beruška nemohla otěhotnět a Brouček se choval jak kretén. Vyloženě čtení ze života.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    BROUČCI UMŘELI?! :(
    Mě tu knížku rodiče četli mockrát, ale tenhle konec vypustili.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MARKYSHA: Jak se začne Brouček zajímat o ženský, tak jí to naštěstí už tolik nebere, jedem dokola první polovinu knížky...


    GORMIE: Rozkošné... Zlatý chudobky.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MARKYSHA: To mi připomíná, že jsem nedávno objevil pokračování: (Jan Maršíček: Noví broučci):
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    LADY_MYSKA: co Škola malého stromu? http://m.kosmas.cz/knihy/134681/skola-maleho-stromu/
    Možná trochu pro starší, ale dá se, zvláště jestli indiáni dítě zajímají. A je to reálný příběh.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ANNNA: já musela pořád dokola číst, jak maminka spadla ze stoličky a tatínek byl tuhý, až jsem tu knížku radši "ztratila".
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Během dvou večerů jsme zhltli Broučky - poslední dva řádky si ale odmítá nechat přečíst, knížku trhá z rukou a zavírá. Holka chytrá poznala, k čemu finále směřuje... Od té doby si pravidelně říká o přídavky, čteme jednotlivé kapitoly zas a znova a už došlo i na opravování ("NE, nešla pro vodu, šla pro rosu, přeci!"). Na dobrou noc si po vzoru Broučka dáváme "pac a pusu". Ovšem Broučci to asi dělali jinak, mám takové tušení. Pravděpodobně to nebylo high five :-)

    Nutno říct, že na tuto kapitolu rodičovství jsem se těšila opravdu hodně. A je to super i ve skutečnosti!
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    GIOMIKY: Zrovna jsme dostali nějaké hračkové jednorožce a tříletá dcera se ptala, proč že mají ti koníci na hlavě šťopku... Ehm, taky by asi potřebovala osvětu :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam